Προς το περιεχόμενο

Etaireia gia forhto.


seric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλυτερα να αποφυγεις τα TurboX και τα παρεμφερη μηχανηματα. Υστερουν σε ποιοτητα σε στοιχειωδη πραγματα που δεν μπορεις να φανταστεις. Οσο κακη και να ειναι η Acer, το οποιο ειναι και θεμα τυχης, θα ειναι καλυτερη απο τα noname.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oso anafora ta laptop einai ena risko eite pareis acer eite toshiba eite sony...einai san to tzoker "ki an sou katsei provlima?"...ksero ena palikari pou einai ypereyxaristimenos me enan acer pou exei edo kai poly kairo eno alloi lene makria! pantos ego an eperna tha eperna toshiba! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι ζητας απο το μηχανημα σου...

Κατα προτιμηση απο κατασκευασμενα εντος των συνορων μας.

τωρα Acer εχω ακουσει τοσα πολλα που πλεον δεν τα εμπιστευομαι οπως ουτε τα ΗΡ..

προτιμησε αν μπορεις κατι σε Toshiba ή Asus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν υπάρχουν θέσφατα σε αυτά τα πράγματα. Κάθε καταναλωτής έχει και μια διαφορετική εμπειρία όσον αφορά τα προϊόντα που αγοράζει. Αν ίσχυε ότι όλα τα acer π.χ είναι μάπα, και έχουν προβληματικό σέρβις η εταιρία θα είχε κλείσει... Κάπου δηλ. υπεισέρχεται και ο παράγοντας τύχη ή ''φουρνιά'' για κάποια σειρά μοντέλων.

Προσωπικά πάντως ξέρω ότι γενικά σε ποιότητα κατασκευής, η σειρά είναι (χωρίς να είμαι απόλυτος ή αντικειμενικός-εννοείται-): Dell, (Apple) Toshiba, Sony, HP, Fujitsu, Acer. Για τα Asus-Lg νομίζω είναι στα επίπεδα toshiba-sony. non-branded εμπειρίες φίλων μου έμαθαν να μην τα ακουμπάω.

Και εννοείται πως κάποιοι θα είχαν laptop dell και θα ήταν μάπα, ήι κάποιοι άλλοι και τα 3 laptops Acer που είχαν ήταν τέλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες ειναι στατιστικα οι πιθανοτητες να παθει σοβαρη ζημια ενα λαπτοπ μετα τον 1ο και πριν το τελος του 3ου χρονου?

 

Θελω να πω το εξης. Μια σοβαρη ζημια λαπτοπ (πχ μητρικη) κοστιζει ανετα 600+ ευρω. Η επεκταση της μονοετους εγγυησης για ακομα 2 χρονια κοστιζει περιπου 200-300 ευρω.

 

Ποια ειναι λοιπον η πιθανοτητα να βγαλει ενα λαπτοπ μια ζημια (με δεδομενο οτι πολλες και σοβαρες ζημιες -μητρικη, οθονη κλπ- εμφανιζονται απο την αγορα, δηλαδη μεσα στην μονοετη εγγυηση) και βεβαια πριν τη ληξη της επεκτεταμενης εγγυησης και κατα ποσο αξιζει η αγορα της επεκτασης?

 

Ετσι, κουβεντα να γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες ειναι στατιστικα οι πιθανοτητες να παθει σοβαρη ζημια ενα λαπτοπ μετα τον 1ο και πριν το τελος του 3ου χρονου?

 

Θελω να πω το εξης. Μια σοβαρη ζημια λαπτοπ (πχ μητρικη) κοστιζει ανετα 600+ ευρω. Η επεκταση της μονοετους εγγυησης για ακομα 2 χρονια κοστιζει περιπου 200-300 ευρω.

 

Ποια ειναι λοιπον η πιθανοτητα να βγαλει ενα λαπτοπ μια ζημια (με δεδομενο οτι πολλες και σοβαρες ζημιες -μητρικη, οθονη κλπ- εμφανιζονται απο την αγορα, δηλαδη μεσα στην μονοετη εγγυηση) και βεβαια πριν τη ληξη της επεκτεταμενης εγγυησης και κατα ποσο αξιζει η αγορα της επεκτασης?

 

Ετσι, κουβεντα να γινεται...

 

Η πιθανοτητα ειναι αγνωστη... και εχει να κανει και με την χρηση καθως και το ποσο καλη υλοποιηση ειναι ο φορητος. Το θεμα ειναι... δωσε καλυτερα τωρα 200, και μεινε καλλυμενος απο βλαβες για τα επομενα 3 χρονια, γιατι αν ο μη γεννετω χαλασει η οθονη η οτιδηποτε αλλο... τοτε απλα τα χρηματα που θα σου ζητησουν θα ειναι οσα για ενα καινουργιο φορητο... οποτε δεν συμφερει. Better safe than sorry.... οπως με τις ασφαλειες ζωης/υγειας κλπ κλπ... προνοεις... μετα θα ειναι αργα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...