Προς το περιεχόμενο

Aliens: Colonial Marines


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ε, ο ήχος του motion sensor είναι από μόνο του ψυχολογικό πατατράκ :D !

 

Επίσης ο φωτισμός που αναφέρει ο Randy (συνεντεύξεις του GT 1 & 2) είναι όντως φοβερός, προσέξτε την κινούμενη λάμπα, τον κόκκινο συναγερμό, το φωτισμό από τις σφαίρες... respect. Ελπίζω όμως να είναι αρκετά "dark" το όλο setting και όχι μόνο run & gun. Χρειάζονται και τέτοιες φάσεις, όπως στην ταινία, άλλα έμφαση πρέπει να δοθεί και στο αίσθημα του "game over man!" (πχ αμπάρωμα σε ένα δωμάτιο και ο sensor να γεμίζει σήματα), όπως επίσης και το αίσθημα της εξερεύνησης σε άγνωστα, τρομαχτικά & επικίνδυνα μονοπάτια.

 

 

PS: Περιττό να πω ότι έχω ετοιμάσει το Aliens για προβολή το βραδάκι B) . Μία επανάληψη τόσο για το παιχνίδι, όσο και για το Prometheus.

 

PS2: GAME OVER MAN, GAME OVER!!!

 

PS3: ...it's going to be dark soon and they mostly come at night... mostly...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PS: Περιττό να πω ότι έχω ετοιμάσει το Aliens για προβολή το βραδάκι B) . Μία επανάληψη τόσο για το παιχνίδι, όσο και για το Prometheus.

 

PS2: GAME OVER MAN, GAME OVER!!!

 

PS3: ...it's going to be dark soon and they mostly come at night... mostly...

 

I'm telling you there is something moving and it ain't us :D

 

Five meters, man. Four. What the hell?

 

ασδσαδασδασδασ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να βάλω κανένα AvP (το πιο πρόσφατο) και να σφάξω κανέναν Marine με το Alien. :P

 

μόλις γυρίσω απο το αμερικα και εγω ψήνομαι....άντε να μαζευτούμε για προθέρμανση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Aliens: Colonial Marines is not a “work for hire project,” says Gearbox’s Randy Pitchford

 

Randy Pitchford explained how the team at Gearbox conceptualized its upcoming shooter Aliens: Colonial Marines, and how he will never forgive,” co-founder Brian Martel for not including him in a meeting held with Aliens creator Ridley Scott to go over storyboards. Elsewhere in the interview, which is posted in below, Pitchford touches upon the game’s asymmetrical competitive multiplayer, as well as the Wii U version of the game – which he seems really enthusiastic about. The interview is a little over 11 minutes long, but it’s well worth the watch. Aliens: Colonial Marines is slated for release in northern autumn, and an exact release date should be announced soon

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...