Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν την ειχα ξαναδει. Πριν της ολες συζητησεις του top 100 δεν την ειχα καν ακουστα. Μου φαινεται πολυ περιεργο οτι δεν ειχα ακουσει ουτε μια αναφορα στην συγκεκριμενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ με αφορμή επίσης το Top 100 είδα χτες το Fountain και σήμερα με αφορμή τον Αρονόφσκι (lol) είδα το Wrestler.

 

Το Fountain θέλω να το ξαναδώ, και να το ξαναδώ, και να το ξαναδώ, ..., ενώ και το Wrestler αν και με έριξε πολύ ψυχολογικά μου άρεσε πολύ σαν ρογ... ε, σαν ταινία. Σοβαρά τώρα, πολύ καλή ταινία και πολύ καλή η ερμηνεία του Μίκυ Ρουρκ, και πολύ καλά και τα βύζουαλ εφέ.

 

Ούτε το Wrestler είχες δει ρε αθεόφοβε?

Για το Fountain επειδή είναι love or hate situation ευtυχώς από ότι καταλαβαίνω είσαι στο love :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με αφορμή επίσης το Top 100 είδα χτες το Fountain και σήμερα με αφορμή τον Αρονόφσκι (lol) είδα το Wrestler.

 

Το Fountain θέλω να το ξαναδώ, και να το ξαναδώ, και να το ξαναδώ, ..., ενώ και το Wrestler αν και με έριξε πολύ ψυχολογικά μου άρεσε πολύ σαν ρογ... ε, σαν ταινία. Σοβαρά τώρα, πολύ καλή ταινία και πολύ καλή η ερμηνεία του Μίκυ Ρουρκ, και πολύ καλά και τα βύζουαλ εφέ.

 

Ούτε το Wrestler είχες δει ρε αθεόφοβε?

Για το Fountain επειδή είναι love or hate situation ευtυχώς από ότι καταλαβαίνω είσαι στο love :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στρατό στο Wrestler αν θυμάμαι καλά και μετά το ξέχασα.

 

Για το Fountain το είπα και στο άλλο τόπικ. Αδικαιολόγητος.

 

Στρατό ήσουν αλλά δε ξεχνούσες να εμφανίζεσαι με το κράνος και να κράζεις το Lost.

 

 

:lol::lol::lol: sorry δε κρατήθηκα

 

 

Το Fountain πάντως είναι μέρες που θέλω να βάλω κι εγώ να το ξαναδώ, είναι κλασική ταινία που ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να τη δει κάποιος πάνω από μία φορά. Έχει πάρα πολλά σημεία που τα εκτιμάς καλύτερα με τη δεύτερη θέαση (θυμάμαι στο σινεμά κάπου στο τέλος είχα χάσει λίγο τη μπάλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στρατό στο Wrestler αν θυμάμαι καλά και μετά το ξέχασα.

 

Για το Fountain το είπα και στο άλλο τόπικ. Αδικαιολόγητος.

 

Στρατό ήσουν αλλά δε ξεχνούσες να εμφανίζεσαι με το κράνος και να κράζεις το Lost.

 

 

:lol::lol::lol: sorry δε κρατήθηκα

 

 

Το Fountain πάντως είναι μέρες που θέλω να βάλω κι εγώ να το ξαναδώ, είναι κλασική ταινία που ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να τη δει κάποιος πάνω από μία φορά. Έχει πάρα πολλά σημεία που τα εκτιμάς καλύτερα με τη δεύτερη θέαση (θυμάμαι στο σινεμά κάπου στο τέλος είχα χάσει λίγο τη μπάλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το Lost ΔΕΝ το έκραζα όταν ήμουν στρατό, αν δεις 5η σεζόν δε είχα πει κουβέντα, 6η γύρισα και πήρα το φτυάρι.

 

Το Fountain θέλω να το ξαναδώ όχι για να καταλάβω περισσότερα, αλλά γιατί θέλω να το ξαναδώ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το Lost ΔΕΝ το έκραζα όταν ήμουν στρατό, αν δεις 5η σεζόν δε είχα πει κουβέντα, 6η γύρισα και πήρα το φτυάρι.

 

Το Fountain θέλω να το ξαναδώ όχι για να καταλάβω περισσότερα, αλλά γιατί θέλω να το ξαναδώ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το Lost ΔΕΝ το έκραζα όταν ήμουν στρατό, αν δεις 5η σεζόν δε είχα πει κουβέντα, 6η γύρισα και πήρα το φτυάρι.

 

Το Fountain θέλω να το ξαναδώ όχι για να καταλάβω περισσότερα, αλλά γιατί θέλω να το ξαναδώ. ;)

 

Έχεις δίκιο απλά δεν είχες βγάλει το κράνος από το avatar. Εξου και η παρεξήγηση τότε...

Περασμένα ξεχασμένα όμως...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το Lost ΔΕΝ το έκραζα όταν ήμουν στρατό, αν δεις 5η σεζόν δε είχα πει κουβέντα, 6η γύρισα και πήρα το φτυάρι.

 

Το Fountain θέλω να το ξαναδώ όχι για να καταλάβω περισσότερα, αλλά γιατί θέλω να το ξαναδώ. ;)

 

Έχεις δίκιο απλά δεν είχες βγάλει το κράνος από το avatar. Εξου και η παρεξήγηση τότε...

Περασμένα ξεχασμένα όμως...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"-Don't you have a line for emergencies, or for celebrities? I'm both; I'm a celebrity in an emergency!"

:-D

 

Με αφορμη το top 100 και γω (και το αβαταρ του konnak) ειδα το Eternal Sunshine of a Spotless Mind.

 

Καταπληκτικη... Ειναι τοσο υπεροχη που αυτη την στιγμη δεν μουρχετε να γραψω τιποτα αλλο. Αψογη!

 

να τονίσω κάτι που προσωπικά μου διέφυγε την πρώτη φορά που το είδα:

 

το cover του Beck για το τραγούδι των The Korgis : Everybody's gotta learn sometimes

που ακούγεται στους τίτλους τέλους. Μαγευτικό.

 

[ame]

[/ame]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"-Don't you have a line for emergencies, or for celebrities? I'm both; I'm a celebrity in an emergency!"

:-D

 

Με αφορμη το top 100 και γω (και το αβαταρ του konnak) ειδα το Eternal Sunshine of a Spotless Mind.

 

Καταπληκτικη... Ειναι τοσο υπεροχη που αυτη την στιγμη δεν μουρχετε να γραψω τιποτα αλλο. Αψογη!

 

να τονίσω κάτι που προσωπικά μου διέφυγε την πρώτη φορά που το είδα:

 

το cover του Beck για το τραγούδι των The Korgis : Everybody's gotta learn sometimes

που ακούγεται στους τίτλους τέλους. Μαγευτικό.

 

[ame]

[/ame]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ειμαι σε διλημμα!

 

Να παω για σινεμα για τη νεα ταινια του Woody ή τη νεα του Fincher.

 

http://www.imdb.com/title/tt1182350/

 

http://www.imdb.com/title/tt1285016/

 

Αν και μου αρεσει πολυ ο Woody ισως προτιμησω τη δευτερη λογω κριτικων και γρηγορου ρυθμου που λενε οτι εχει.Επισης δε μου αρεσε το trailer της ταινιας του Allen.

 

Εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ειμαι σε διλημμα!

 

Να παω για σινεμα για τη νεα ταινια του Woody ή τη νεα του Fincher.

 

http://www.imdb.com/title/tt1182350/

 

http://www.imdb.com/title/tt1285016/

 

Αν και μου αρεσει πολυ ο Woody ισως προτιμησω τη δευτερη λογω κριτικων και γρηγορου ρυθμου που λενε οτι εχει.Επισης δε μου αρεσε το trailer της ταινιας του Allen.

 

Εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...