Προς το περιεχόμενο

chip laser printer


hydrogen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να ρωτησω αν ισχυει κατι. Ακουσα οτι οι λασερ εκτυπωτες εχουν ενα chip στο τονερ, και οταν αλλαζεις τονερ αλλαζεις και αυτο εκτος και αν καταφερεις και το προγραμματισεις παλι με καποιο μηχανημα. Υπαρχει τετοιο μηχανημα και αν ναι που μπορω να το βρω? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή κάθε toner που αλλάζεις πρέπει να αλλάξεις και κάποιο chip; Ενδιαφέρουσα άποψη. Πού το άκουσες ακριβώς;

 

Γιατί πρέπει να το πω στον HP LaseJet εκτυπωτή μου που του'χω αλλάξει και 4-5 toners...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαθος εκφραση. οταν θελεις να γεμισεις το ηδη υπαρχον τονερ,και οχι να αγορασεις καινουργιο, πρεπει να αλλαξεις και το chip ή να το επαναπρογραμματησεις ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το chipaki ισχυει, τουλαχιστον στον Lexmark E232 που εχω. Προσφατα αγορασα τονερ 'αναγομωσης' (σε δοχειο) και μαζι ηρθε και ενα τσιπακι. Μεχρι να αντικαταστησω το τσιπ, το λαμπακι του εκτυπωτη που προειδοποιει για 'αδειο τονερ' ηταν αναμενο (παρ'οτι ειχα γεμισει το τονερ)...μετα την αλλαγη του τσιπ, εσβησε.

 

Βεβαια, δε ειμαι σιγουρος τι θα γινοταν αν γεμιζα το τονερ αλλα δεν αλλαζα τσιπακι. Συμφωνα με τον πωλητη, αυτο συνεπαγεται καθυστερηση στην εκτυπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την καθυστερηση στην εκτυπωση πρεπει να ισχυει γιατι το διαβασα και σε ενα αλλο ξενο φορουμ. Το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιο μηχανημα που επαναπρογραμματιζει αυτο το chip για να μην χρειαζεται αντικατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως καποιος αναγνωστης καρτων να κανει δουλεια. Αλλα (φανταζομαι) θα θελει εξειδικευμενες γνωσεις..χωρια το κοστος του. Οποτε ισως ειναι καλυτερα να αγορασεις κανα τσιπακι (που θα ειναι αρκετο για πολλες χιλιαδες σελιδες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ψαχνω, για να βγαλουμε κανα φραγκο (με την ανεργια που μας δερνει) αν μπορει κανενας ας δωσει καμια πληροφορια γιατι αυτοι που το εχουν (καποια μαγαζια γεμισματος) δεν λενε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...