Προς το περιεχόμενο

Η καταγωγή του Ν. Βοναπάρτη


Creation

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εστί τεκμηρίωση σε μια λέξη.Δεν είναι μαθηματικό θεώρημα.Και ποιος τους έβαλε αυτους άρχοντες της βικιπαίδειας.Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι δε λογοκρίθηκαν απλά κόπηκαν για το καλό της επιστήμης.Τι ωραία έχετε λύσεις για όλα.To λήμμμα ήταν ελληνοκεντρισμός.Οι τύποι καταχώρησαν τις δικές τους απόψεις ωραία ως εδώ αλλά όφειλαν να καταχωρήσουν και τις απόψεις του αλλου.Εκτός και αν θεωρέις ότι ο Μωυσιάδης και ο Καλογερόπουλος είναι διασώστες του πνεύματος.Και ο ίδιος λες ότι δεν τους ξέρεις.Αρα δεν είναι παντογνώστες.Και άρα μπορεί να κ΄νουν και λάθος .Α όχι αποκλείεται είναι αριστεροί δεν κάνουν λάθος.

 

Είναι σα να ήμαστε στο 15ο-16ο αιώνα και να λέμε καλά έκανε η εκκλησία που αφόρισε τον Κοπένικο .Την αξοιπιστία της προσπαθούσε να διαφυλάξει.Αλλά είπαμε η σημοκρατία πρεσβεύει το να λες ελεύθερα τη γνώμη σου μόνο εαν συμφωνεί με τη δική σας.

 

Φυσικά και μπορεί να κάνουν λάθος. Απόδειξε το. Στο παρελθόν η wiki είχε λάθος και το διόρθωσε.

Είναι μια ηλεκτρονική εγκυκλοπαίδεια, δεν είναι φόρουμ. Γράφει αυτό που θεωρείται σωστό, όχι ό,τι υποστηρίζει ο καθένας.

Η σύγκριση με την ιερά εξέταση είναι πέρα ως πέρα άστοχη. Η wiki δεν δημοσιεύει στη σελίδα της ό,τι κρίνει ατεκμηριώτο, εσφαλμένο ή προσβλητικό. Η ιερά εξέταση απαγόρευε τη διάδοση ιδεών και θανάτωνε. Που είναι οι ομοιότητες;

Στο θέμα μας, υποστηρίζεις πως ο Ναπολέοντας είχε ελληνική καταγωγή και wiki-britannica το κρύβουν;

 

Το χαβά σου .Και όχι δεν εννοώ το θρησκευμα εννοώ την εθνιική ταυτότητα

Χαβάς, γιουσουφάκια, σινάφι... στη θέση σου (χτύπα ξύλο) θα ανησυχούσα.

Μπερδεύεις θρήσκευμα, εθνική ταυτότητα και εθνικότητα. Αλλά έτσι για να μας διασκεδάσεις, για πες μας ποιας εθνότητας άνθρωποι έχουν δικαίωμα στην άποψη.

 

Ναι αν σου παρέθετα εγώ στοιχεία από τον Ιρβινγκ και το Φοριζόν τι θα έλεγες;Α ξέχασα ατεκμηρίωτα

 

Δεν το έκανες. Υποστηρίζουν πως ο Βοναπάρτης είναι ελληνικής καταγωγής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ε άντε βάλε εσύ πως το ημερολόγιο της Αννας φρανκ είναι πλαστό να δούμε αν θα καταχωρηθεί(ο Φοριζόν το είπε μέλος του γαλλικού ΚΚ όχι κανά φασιστοειδές).Εκανε λοιπόν κάποιες προσθήκες ο τύπος στο λήμμα ελληνοκεντρικός και του τις κόψανε ,δημοκρατικότατα πάντα.Οπότε δεν μπορεί ο καθένας να προσθέσει ότι θέλει.

 

Πήγαινε τότε ρε παληκάρι μου και φτιάξε τη δική σου Βικιπαίδεια, να λες τον νταλκά σου χωρίς λογοκρισία, να μη μας πρήζεις και τον έρωτα.

 

Καλά του Αδωνι γιατί του καίτε το βιβλιοπωλείο στα εξάρχεια 7 φορές(και πριν περί ασφάλειας δεν ξέρω και πολλα μαγαζία στα Εξάρχεια που να τους τα ασφαλίζουν οι εταιρείες.)

 

Ο Άδωνις έχει τα μέσα να ασφαλίζει το μαγαζί του και το καίει τεχνηέντως ο ίδιος για να αρπάζει την αποζημίωση. Πως το ξέρω; Δεν το ξέρω...όπως ακριβώς κι ο ίδιος αγνοείς πλήρως το ποιοι του το καίνε, αλλά μας περιλαμβάνεις κι εμάς, μολονότι ούτε από χθες μας ξέρεις, ούτε καφεδάκι έχουμε πιει για να σου καταθέσουμε και τα πολιτικά μας φρονήματα ή την ακτιβιστική μας δράση.

 

Τον έχω αφοδευμένο και τον εν λόγω κύριο και τους οπαδούς του συλλήβδην. Άντε μη φωνάξω τον Hulk Hogan και του το κάνω λαμπόγυαλο και πάλι.

 

Φαίνεται πως κα΄ποιοι έχουν ενοχληθεί με τη δράση του.

 

Ναι...έχουν χεστεί πατόκορφα άπαντες από τη δράση του "Κούκλου". Σείεται όλο το θολοκουλτουριάρικο οικοδόμημα ( έτσι δεν το έχουν ονοματίσει και στη Wikipedia; ) από την παρουσία αυτού του πανμέγιστου ανδρός.

 

Τη γραφικότητά του πληρώνει κι ο ίδιος από τους κύκλους των ακραίων αντιφρονούντων και τίποτα περισσότερο. Ο φανατισμός γεννάει φανατισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...