Προς το περιεχόμενο

Eve Online


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι.

 

Τα στατιστικά δεν αντιπροσωπεύουν πάντα την πραγματικότητα. ASCN κατέβαζε 1000 πιλότους (από 3500) σε μάχες στην αρχη του πολέμου με τους ΒοΒ. Δύο εβδομάδες αργότερα, δεν ήταν ούτε 150, και τέλος του μήνα είχαν διαλυθεί. Από μία συμμαχία που ήταν τότε, 70 άτομα.

 

ΡΑ & GODS ενάντια στους ΒοΒ, κέρδισε τον πόλεμο στο Βορά το 2004, με 40 πιλότους (πλειοψηφία Έλληνες). Όταν ΒοΒ και σύμμαχοι κατέβαζαν πενταπλάσιο αριθμό, με τρομερά resources. Ενώ εμείς σκάβαμε Empire για να έχουμε σκάφη για τις επιχειρήσεις. Η πλάκα ήταν ότι πέρναμε τα κατεστραμένα, πανάκριβα, Guristas modules από τα σκάφη των BoB και τα χρησιμοποιούσαμε ή τα πουλούσαμε, γιατί είμασταν με βασικά Τ1 αντικείμενα. (Δεν υπήρχαν Τ2 τότε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιός είπε ότι πέσανε λόγο έλειψης οργάνωσης; Και η ASCN για τους ίδιους λόγους πέσανε, με προδοσία εκ τον έσω.

 

Και το ΡΑ έτσι έπεσε, όταν ο Cochice την έκανε με την μισή συμμαχία. Αφήνωντας πίσω προδότες που υποδαύλιζαν την συμμαχία. Και άντεξε όσο άντεξε το ΡΑ από το φιλότιμο τον απλών μελών, και όχι των πουλημένων "διπλωματών".

Όταν εγώ φώναζα να μην δωθεί στον Cochice τίποτα και να φύγει από βορά γιατι θα φέρει τους ΒοΒ, γέλασαν οι άλλοι και με αποκάλεσαν τρελό.

 

Τρεις εβδομάδες αργότερα όλοι τρέχανε να ζητήσουν βοήθεια απο τους G και IRON για να σταματήσουν τους ΒοΒ, που ο Cochice τους κάλεσε για να καταστρέψουν το ΡΑ μαζί, έχωντας εδραιωθεί στο Tenal πρώτα, που του έδωσαν οι πουλημένοι του PA. (Όπως αποδείχτηκε αργότερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καθώς κοιτούσα τα twitts μου, έπεσε το μάτι μου σε αυτό "#tweetfleet Mining Titan down! Yes, I Repeat Mining Titan down - http://t.co/bYrtPuwc"

 

GMVAn.jpg

 

Μετά από αυτό, εγώ θα πατούσα alt-F4 και θα πήγαινα μια βδομάδα διακοπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το exploration απ' όσο έχω καταλάβει είναι το μοναδικό PvE σημείο του παιχνιδιού!

Δεν έχω κάνει τα tutorials του, αλλά θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες επ' αυτού!

 

Όποιος έχει αντιμετωπίσει το exploration, ή όποιος έχει κάποια ιδέα περί τίνος πρόκειται, ας postάρει να μάθω αν αξίζει ή όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνεις exploration στα high sec αλλά όταν βγεις σε 0.0 τότε τα πράγματα είναι φοβερά επικίνδυνα Σου προτείνω να κάνεις το tutorial να διαβασείς αυτά τα guide που έχουμε ανεβάσει εδώ και να αποφασίσεις με το τι θέλεις να ασχοληθείς στο game. Και νομίζω καλό είναι να μπεις σε κάποιο corp για να σε βοηθήσει στα πρώτα σου βήματα. Το game είναι αρκετά εχθρικό στους νέους παίχτες και θα χρειαστείς μια καθοδήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...