Προς το περιεχόμενο

Eve Online


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν υπάρχει κανένα άλλο στο είδος του.

Super Hardcore.

Αν γουστάρεις, πούλα την ψυχή σου, βρες corporation (πως τις λένε) και κάψου. :P

 

LearningCurve1.jpg

 

Και η κλασσική εικόνα για να ξέρεις πόσο δύσκολο μπορεί να είναι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως είπε και ο GhostRiderLsov, δεν υπάρχει τίποτα που μπορεί να συγκριθεί μαζί του. Ή θα πορωθείς άσχημα ή θα το παρατήσεις σε λίγες ώρες. Έχει τρελή δυσκολία και πολυπλοκότητα και θέλει μπόλικο διάβασμα. Στο τέλος όμως (αν αντέξεις) σε ανταμείβει όσο κανένα άλλο παιχνίδι. Καλό είναι από την αρχή να βρεις μια corporation για να σε βοηθήσει και να σου λύσει τις άπειρες απορίες που θα έχεις. Ο μέσος όρος ηλικίας είναι 30+, δείγμα της δυσκολίας και ωριμότητας που απαιτεί. Θέλει πολύ υπομονή μέχρι να ανεβάσεις skill και να αρχίσεις να χαίρεσαι πραγματικά το παιχνίδι. Είναι ο ορισμός του PVP, αλλά και του hardcore gameplay. Μπορεί να παίζεις ολόκληρη την βδομάδα για να μαζέψεις λεφτά να αγοράσεις ένα διαστημόπλοιο και να το χάσεις μέσα σε δευτερόλεπτα χωρίς να καταλάβεις τι έγινε (μου έχει τύχει). Δεν θέλω να σε τρομάξω (πολύ). Ξεκίνα με ένα trial account κάνε ΟΛΑ τα tutorial και στο τέλος αν δεις ότι θέλεις να συνεχίσεις μπορείς να μου στείλεις ένα μήνυμα για να τα πούμε ingame.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ναι σήμερα το ανακοίνωσαν ότι ξεκινάνε σειρά με ιστορίες βγαλμένες από τον κόσμο του eve online. Αν είναι καλη παραγωγή θα έχουμε και μια πετυχημένη σειρά. 

Ολες αυτές οι ανακοινώσεις γίνανε στο eve fest όπως και δείξανε και ένα video από το gameplay του world of darkness αλλά δυστηχώς απαίτησαν να μην βγει παραέξω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει και η παρακατω προσφορα :

 

http://www.go2arena.com/eve-online-starter-pack-cd-key-eu.html

Νομιζω οτι 5 ευρω για περιπου 2 μηνες gaming (21 trial με invite απο φιλο και 30 που δινει το παραπανω πακετο) αξιζουν και με το παραπανω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σήμερα το ανακοίνωσαν ότι ξεκινάνε σειρά με ιστορίες βγαλμένες από τον κόσμο του eve online. Αν είναι καλη παραγωγή θα έχουμε και μια πετυχημένη σειρά. 

Ολες αυτές οι ανακοινώσεις γίνανε στο eve fest όπως και δείξανε και ένα video από το gameplay του world of darkness αλλά δυστηχώς απαίτησαν να μην βγει παραέξω...

σε κανανε kick απο μυθος ειδα....τι εγινε? λογο του οτι ησουν ανενεργος για μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αφού δεν παίζω εδώ και μήνες γιατί να με κρατάνε? Αν και μου αρέσει σαν ιδέα το game ποτέ δεν μπόρεσα να το ακολουθήσω ενεργά. Σίγουρα όμως πάντα θα μπαίνω για να βλέπω τα expansion του ιδίως τώρα που θα ενεργοποιηθεί το dust

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι διαθέσιμη και για preorder ένας κολέκτορας που βγάζουν για να γιορτάσουν την δεκαετία του παιχνιδιού. Τσίμπιμένη η τιμή του και απλησίαστη για την Ελλάδα αλλά έχει πάρα πολλά πράγματα μέσα

 

https://store.eve.com/collector-s-edition/eve-the-second-decade-collector-s-edition-116

 

 

musterbrandlisting-22649355.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ξαναμπήκα με ενα trial μετά απο αρκετόοοο καιρό. εχουν αλλάξει αρκετά πραγματα.. χαμός! λέω να το παίξω κάτι ενδιαφέρον σε φάση πειρατής ή bounty hunter... είναι κανείς ingame να βρεθούμε εαν είναι ?




PS2. Όπως έχω ξαναπεί και σε παλιότερο post, η corp μου έχει βρει τρόπο να έχουμε ISK με το τσουβάλι. Αυτή την στιγμή συντηρώ δωρεάν 3 λογαριασμούς (45 € ή 1,7 bil ISK) το μήνα και μου μένουν αρκετά για άνετο PVP.
Όποιος θέλει να δοκιμάσει την τύχη του ας ψάξει να μας βρει. Parental Control και Parental Control Academy

 

Ενδιαφέρομαι! .... Ingame  τι Nick εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελληνικη κοινοτητα του eve ειναι απλα τραγικη ο καθενας για την παρτη του ενα ματσο trolls αυτο ισχυει και για τους parental control βεβαια εχω κρατησει μεχρι και logs απο το hellas channel μη τα βαλω και γελασει και το παρδαλο κατσικι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελληνικη κοινοτητα του eve ειναι απλα τραγικη ο καθενας για την παρτη του ενα ματσο trolls αυτο ισχυει και για τους parental control βεβαια εχω κρατησει μεχρι και logs απο το hellas channel μη τα βαλω και γελασει και το παρδαλο κατσικι .

εσυ σε πιο corp τις ελληνικης κοινοτητας ανηκεις?

 

[παιδιά ξαναμπήκα με ενα trial μετά απο αρκετόοοο καιρό. εχουν αλλάξει αρκετά πραγματα.. χαμός! λέω να το παίξω κάτι ενδιαφέρον σε φάση πειρατής ή bounty hunter... είναι κανείς ingame να βρεθούμε εαν είναι ?]

 

με ενα τριαλ πολυ δυσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανηκω σε καμια corp της ελληνικης κοινoτητας γι αυτον τον λογο και αν μπαινεις σχεδον καθε μερα στο hellas καναλι θα δεις αλλα μαλλον τα ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...