Προς το περιεχόμενο

Το κλείνετε ποτέ το modem/router σας;


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν κλεινει ποτε.ακομα και σε διακοπη ρευματος εχει δικο του ups,ξεχωριστο απο τον κυριο pc,ακομα κι ο desktop να κλεισει μενει ο laptop με τον ιντερνετ του,κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτο εχω

δεν το κλεινω

αλλα εχω κανει μια μοντα και εχω τραβηξει ενα 8ρι ανεμηστιρακι εξω απο το κουτι μου και το φυσαει οποτε ειναι ανοιχτο το πισι,και ετσι ειναι παντα δροσερο!

 

Μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία?

Γιατί και το δικό μου ζεστένεται πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File tha soy apantisw stin erwtisei soy tonizontas soy oti kanena router ma kanena router den exei diakopti on/off alla me to poy ta valeis sto revma anoigoyn etsi apla. to mono diakopti poy exoyn einai to reset poy ayto den exei kamia sxesi me to anoixe/kleise. En oligis OLA ta router einai ftiagmena gia na einai MONIMOS anoixta kai oxi gia na kleinoyn gi' ayto kai kanena den exei diakopti on/off. Pistevw na voithisa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι καιρός να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε την εποχή που δε θα έχουμε - καθόλου - ενέργεια.... Ή μήπως ανήκουμε στην κατηγορία αυτών των ανεκδιήγητων (για να μην πω πανηλίθιων) που βγαίνουν και λένε "τι ωραία που φέτος το χειμώνα δε βρέχει!";

Κατά τη γνώμη μου, είναι αδιανόητο να μένει ένα pc μήνες ανοιχτό, για να κατεβάζουμε - όπως πολύ σωστά προαναφέρθηκε, "σαβούρα"...

 

Διαβάσατε τις τελευταίες ημέρες για την Αυστραλία; Μελετούν τις λεπτομέρειες για την πιθανή εφαρμογή δημιουργίας πόσιμου νερού από ανακυκλωμένα υγρά (ναι, ό,τι βάζει το μυαλό σας...)

 

File tha soy apantisw stin erwtisei soy tonizontas soy oti kanena router ma kanena router den exei diakopti on/off alla me to poy ta valeis sto revma anoigoyn etsi apla. to mono diakopti poy exoyn einai to reset poy ayto den exei kamia sxesi me to anoixe/kleise. En oligis OLA ta router einai ftiagmena gia na einai MONIMOS anoixta kai oxi gia na kleinoyn gi' ayto kai kanena den exei diakopti on/off. Pistevw na voithisa.

 

Μάλλον αγνοείς το US Robotics 9108A (lan+wireless+printer server). Βεβαίως και κάποια έχουν διακόπτη. Και, ΒΕΒΑΙΩΣ, κάποια έχουν σκάσει, δημιουργώντας πολύ ζεστή ατμόσφαιρα στον περιβάλλοντα χώρο!!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File tha soy apantisw stin erwtisei soy tonizontas soy oti kanena router ma kanena router den exei diakopti on/off alla me to poy ta valeis sto revma anoigoyn etsi apla. to mono diakopti poy exoyn einai to reset poy ayto den exei kamia sxesi me to anoixe/kleise. En oligis OLA ta router einai ftiagmena gia na einai MONIMOS anoixta kai oxi gia na kleinoyn gi' ayto kai kanena den exei diakopti on/off. Pistevw na voithisa.

 

 

Μή βάλεις στοίχημα...θα χάσεις.

Βάλε στην λίστα σου και το Ζyxel 660H/HW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ένα και από μένα.Ένα παλιό asus.Tώρα έχω ένα Fritz! 7170SL το οποίο δεν έχει διακόπτη.Αλλά το κλείνω άμα θυμηθώ κανα-πεντάλεπτο την ημέρα.Toυ κάνει καλό παρατηρώ.Αν το αφήσω κανα 2 μέρες ανοιχτό μου πέφτει η σύνδεση από τα 16Mbits στα 4Mbits και με το βγάλσιμο από το ρεύμα παίρνει τα πάνω του πάλι.Ίσως αυτό και να είναι από τον παροχέα μου αλλά έτσι μου συμβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File tha soy apantisw stin erwtisei soy tonizontas soy oti kanena router ma kanena router den exei diakopti on/off alla me to poy ta valeis sto revma anoigoyn etsi apla. to mono diakopti poy exoyn einai to reset poy ayto den exei kamia sxesi me to anoixe/kleise. En oligis OLA ta router einai ftiagmena gia na einai MONIMOS anoixta kai oxi gia na kleinoyn gi' ayto kai kanena den exei diakopti on/off. Pistevw na voithisa.

 

εχεις κανει σχεδιαστης modem/router και το ξερεις???

φυσικα και καποια εχουν διακοπτη on/off το ανεφεραν τα παιδια πιο πανω.

σε πληροφορω οτι η cisco,ισως η μεγαλυτερη εταιρεια στον τομεα των δικτυακων προιοντων εχει σε πολλα μοντελα της on/off διακοπτη

οπως επισης και διακοπτη αντιστοιχο εχουν δικτυακες συσκευες σχεδιασμενες για βαριες χρησεις,σε μεγαλα δικτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...