Προς το περιεχόμενο

MIO 550 + Χάρτες (Εγκατάσταση)


kwnosdiakopto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εγκατάσταση γίνεται με 2 τρόπους.(NavigatorPN ή Navigator 6)

1)Συνδέεις το palmtop και pc με usb καλώδιο, τρέχεις το πρόγραμμα MLS Destinator και μέσω ActiveSync περνάς πρόγραμμα και χάρτες στην επιθυμητή θέση.

2)Περνάς έναν φάκελο απο το cd εγκατάστασης του Destinator (αν θυμάμαι καλά είναι έναν φάκελος με ονομασία "3355") σε μια sD κάρτα.Αυτός ο φάκελος περιέχει ένα .cab αρχείο και όταν βάλεις την sD κάρτα μνήμης στην θύρα θα ξεκινήσει αυτόματα να κάνει την εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγκατάσταση γίνεται με 2 τρόπους.(NavigatorPN ή Navigator 6)

1)Συνδέεις το palmtop και pc με usb καλώδιο, τρέχεις το πρόγραμμα MLS Destinator και μέσω ActiveSync περνάς πρόγραμμα και χάρτες στην επιθυμητή θέση.

2)Περνάς έναν φάκελο απο το cd εγκατάστασης του Destinator (αν θυμάμαι καλά είναι έναν φάκελος με ονομασία "3355") σε μια sD κάρτα.Αυτός ο φάκελος περιέχει ένα .cab αρχείο και όταν βάλεις την sD κάρτα μνήμης στην θύρα θα ξεκινήσει αυτόματα να κάνει την εγκατάσταση.

 

αυτή η διαδικασία ακολουθείται για οποιονδήποτε τύπου χάρτη και αν έχω , και ας μην είναι γνήσιος ας πούμε?

 

Ευχαριαστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα to activesync 4.1 στο pc μου και σύνδεσα μετά αφου μου ζήτησε το mio.

 

χτύπησε το sygate firewall και έκανα allow το activesync.

 

Κάνει συνέχεια retrieving settings και ενώ αν πατήσω την καρτέλα explore μου κάνει κανονικά file browsing και βλέπω του φακέλους και τα αρχεία τοy mio.

 

Οταν κλείνω το Mio μου πετάει σφάλμα ότι δεν τελείωσε το syncronization.

 

Τι γίνεται βρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γραφτώ στην επίσημη σελίδα της mio δίνοντας Serial number Κανονικά?

 

Κρύβει παγίδες?

 

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

 

Κανείς? Να γραφτούμε βρε παιδιά?

 

Μπορώ να έχω μέσα στο pda πολλόυς χάρτες και κάθέ φορά να λέω στο destinator ποίο χάρτη να κοιτάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα to activesync 4.1 στο pc μου και σύνδεσα μετά αφου μου ζήτησε το mio.

 

χτύπησε το sygate firewall και έκανα allow το activesync.

 

Κάνει συνέχεια retrieving settings και ενώ αν πατήσω την καρτέλα explore μου κάνει κανονικά file browsing και βλέπω του φακέλους και τα αρχεία τοy mio.

 

Οταν κλείνω το Mio μου πετάει σφάλμα ότι δεν τελείωσε το syncronization.

 

Τι γίνεται βρε παιδιά?

 

και μένα μου κάνει τα ίδια δεν ξέρω τι συμβαίνει... αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σταματάει το retrieving settings αλλά παρόλα αυτά μπορείς να πάς στο active sync στο task array (κάτω δεξιά στη οθόνη σου) και με δεξί κλικ να κάνεις explore τα αρχεία του mio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to mio map safos einai kalytero programa apo to detinator 6

mias kai einai ena kata paragkelia iGO apo thn mio

opw xeroun oloi to parapanw programa einai kai

xarma ofthalmwn me ta kalytera grafika

 

alla den einai toso kalo se xartes gia ellada

 

sou stelnw ena pm an to theleis

einai fysika kai sta ellhnika to programa

 

sto FS N560 pou exw paizei mia xara pantos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ εγκατέστησα και το mio_map και το destinator 6.

Δουλεύουν ρολόι.

 

Μια άλλη ερώτηση έχω.

Θελώ να ρωτήσω αν γίνεται να έχω αναλυτικό χάρτη (Κάτι όπωςto microsoft map point)?

 

Δεν θέλω να επικοινωνεί με το gps αλλά να μπορώ να έχω αναλυτικό ΄χαρτη μιας περιοχής(σαν πεζός ας πούμε).

 

Υπάρχει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...