Προς το περιεχόμενο

τοποθετηση mp3 αυτοκινητου..


momotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω ενα mp3 player για το αμαξι.

Πηγαινοντας στο mediamarkt μου ειπαν οτι με 5 ευρω το τοποθετει το συνεργειο και με 25 αν εχει διαφορετικη φισσα?!

Ρωτω λοιπον αξιζει να παω να μου το βαλουν εκει η ειναι κατι απλο που μπορω νατο κανω και μονος?

Μου ειπε ενας φιλος που το εφτιαξαν οτι ηταν 10 λεπτα δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα καταφέρνεις με τα καλώδια/συνδέσεις και πιστεύεις ότι μπορείς να ασχοληθείς με την κονσόλα του αυτοκινήτου σου κάνε το μόνος σου, διαφορετικά άστο στους τεχνικούς. Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

 

Φίσα ανάλογα με το αυτοκίνητο μπορεί να χρειαστεί, όμως 25 ευρώ για αυτό μόνο δεν δικαιολογούνται. Από την άλλη θα μπορούσες να μη χρησιμοποιήσεις φίσα και να κόψεις-ενώσεις τα καλώδια ξεχωριστά αλλά δε το συνιστώ.

 

Μη διαλέξεις τα πολύ φθηνά mp3 αυτοκινήτου που πουλάει το mediamarkt. Ναι μεν κάνουν τη δουλειά τους αλλά δεν είναι ότι καλύτερο (έχω δοκιμάσει δύο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα οτι υπηρχαν μετατροπεις οποτε θατο επιχειρησω σιγουρα.

Οσο για mp3 λεω να παρω ενα που να εχει εξοδο usb για να βαζω ενα stick πανω.Δεν εχω απαιτησεις στην ποιοτητα αφου δε σκοπευω να βαλω ηχεια/ενισχυτες.Θελω μονο να με κρατησει 1.5-2 χρονακια μεχρι να παρω αλλο αυτοκινητο.Τεινω σε φτηνο μοντελο για αυτους τους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά με usb είσοδο αναφέρομαι. Θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις τα πολύ φθηνά (με 60-70 ευρώ). Η ποιότητα του ήχου δεν είναι τόσο καλή, κολλάνε καμιά φορά και από εργονομία άστα...

Νομίζω έχει ένα Pioneer mp3 με usb στα 120 ευρώ. Θα ήταν καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Afto tha sou protina kai ego.Min paris fthiniariko.

Mou stilane palia apo exoteriko ena me 60 ? kai o ixos tou itane xalia, milame gia aidia.

Telika to edosa oso-oso me ena 50ariko kai pira ena sony me 140? kai edo kai 2 xronakia eimai poli efxaristimenos.

Ara sou sinisto na doseis ta 2pla peripou gia na exeis kai piotita kai na sou paei kai arketo xrono

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει αυτό από mediamark με 159 ευρώ (το link από pixmania)

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/410884/art/sony/nuaei-aooieei-oio-cd-mp3.html

 

το βρίσκεις στην αγορά και φθηνότερα, με 149 ευρώ, αν σε ενδιαφέρει ψάξε λιγο... Εγώ το είδα κατόπιν εορτής..

 

Απίθανο μηχανάκι, παίρνει το usb stick μπροστά και έχει και πολύ καλή απόδοση. Μπορείς να συνδέσεις και άλλο mp3 player, έχει είσοδο aux μπροστά. Συνοικιακό ηλεκτρολογίο μου πήρε 10 ευρώ για τοποθέτηση αν και απ'ότι είδα είναι πανεύκολη. Γενικά, πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε μόνο πού την έχει την είσοδο. Για το Pioneer δεν ξέρω αλλά ένα της Kenwood που είχε το ΜΜ, για την usb είχε πρόσθετο καλώδιο, το οποίο έπρεπε να τρυπήσεις στο αυτοκίνητο για να το βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ το θεμα ειναι αν οταν στο συνδεσουν το ραδιο θα κλεινει μαζι με την μιζα ή θα τραβαει αβερτα ρευμα ωστε να το ανοιγεις κ να το κλεινεις καθε φορα π μπαινεις βγαινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pioneer δυστυχως για να το ενωσεις με το usb stick πρεπει να βαλεις εξτρα εξωτερικο καλωδιο.Κριμα για τα λεφτα του θαταν οτι επρεπε.Με βλεπω να πηγαινω για ενα funai που ειδα στα 90 κατι που εχει και εισοδο για sd καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει αυτό από mediamark με 159 ευρώ (το link από pixmania)

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/410884/art/sony/nuaei-aooieei-oio-cd-mp3.html

 

το βρίσκεις στην αγορά και φθηνότερα, με 149 ευρώ, αν σε ενδιαφέρει ψάξε λιγο... Εγώ το είδα κατόπιν εορτής..

 

Απίθανο μηχανάκι, παίρνει το usb stick μπροστά και έχει και πολύ καλή απόδοση. Μπορείς να συνδέσεις και άλλο mp3 player, έχει είσοδο aux μπροστά. Συνοικιακό ηλεκτρολογίο μου πήρε 10 ευρώ για τοποθέτηση αν και απ'ότι είδα είναι πανεύκολη. Γενικά, πολύ ευχαριστημένος.

 

Εβαλα το mp3 που προτείνει ο sarouman (είναι όμως χωρίς τη usb θύρα αλλά κανονικά με το aux) τα χριστούγεννα από τα mediamarkt καθώς το είχαν προσφορά (μόλις 88 ευρώ!!!!!!). Είναι πάρα πολύ καλό και με εξαιρετική ποιότητα ήχου. Πήγαινε ρώτα πόσο το έχουν τώρα, μπορεί να ισχύει ακόμα η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...