Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας για ξενοδοχείο


MsquitoPrincess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ερχόμενη εβδομάδα θα ανέβω λόγω δουλειάς Αθήνα και επειδή είμαι παντελώς μα παντελώς άσχετη με Αθήνα ,

θα ήθελα να μου πει όποιος ξέρει ξενοδοχεία στο κέντρο (ομόνοια και τριγύρω δρόμοι)που να έχουν λογικές τιμές

και να μη μου πιάσουν τον πισινό.

Ευχαριστώ in advance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας να μεινεις κοριτσι πραμα στην Ομονοια :-o

 

Εκτος κι αν ανεβαινεις για να παρακαλουθησεις το ετησιο συνεδριο δολοφονων :-)

 

Εγω θα σου προτεινα το Αλεξανδρα. Ειναι στην Αλεξανδρας (ξαφνιαστηκες?) στο δευτερο η τριτο στενο απο την Πατησιων.

Καλο ξενοδοχειο, οχι γαμιστρωνας, με αρκετα λογικες τιμες. Last time i checked that is...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας να μεινεις κοριτσι πραμα στην Ομονοια :-o

 

Εκτος κι αν ανεβαινεις για να παρακαλουθησεις το ετησιο συνεδριο δολοφονων :-)

 

Εγω θα σου προτεινα το Αλεξανδρα. Ειναι στην Αλεξανδρας (ξαφνιαστηκες?) στο δευτερο η τριτο στενο απο την Πατησιων.

Καλο ξενοδοχειο, οχι γαμιστρωνας, με αρκετα λογικες τιμες. Last time i checked that is...

 

ναι καλο ειναι εκει κοντα μενω μια χαρα ξενοδοχειο φαινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου και αν μείνεις πάρε τηλέφωνο να κλείσεις δωμάτιο με συμφωνημένη τιμή.
Μάλλον αυτό θα κάνω.Αλλά γιατί τόσος αρνητισμός για Ομόνοια?Τόσο επικίνδυνο είναι πια?:confused:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό θα κάνω.Αλλά γιατί τόσος αρνητισμός για Ομόνοια?Τόσο επικίνδυνο είναι πια?

 

Πως λέγεται ένα σε μια κάθετο της ΑΓ.Κωνσταντίνου απέναντι από ένα αισθησιακό σινεμά;Να γιατί α και κυρίως λόγω του γεγονότος ότι συχνάζουν πολλοί Ελβετοί ,Γερμανοί ε και δύσκολα συνεννοείσαι με αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό θα κάνω.Αλλά γιατί τόσος αρνητισμός για Ομόνοια?Τόσο επικίνδυνο είναι πια?:confused:

 

ε δεν ειναι τοσο επικινδυνο αλλα ειναι τρελο ξενερωμα και ειναι και χαλια αν θυμαμαι καλα ολα τα ξενοδοχεια τριγυρω. αστο καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δουλεύω Ομόνοια (και ω τι σύμπτωση) σε ξενοδοχείο έχω να πώ οτι δέν είναι επικίνδυνη σάν περιοχή...μάλλον "άχαρη" θα την χαρακτήριζα αφού οι ναρκομανείς σε βλέπουν σαν ξερολούκουμο "Φιλαράκι έχεις ένα ευρώ;".Υπάρχει αστυνόμευση αλλά επειδή δέν βλέπετε την κλούβα δέν συμαίνει οτι δέν υπάρχουν.Πολλά απο τα δήθεν πρεζάκια είναι ασφαλίτες και αν δώθεί σήμα ο κάθε επίδοξος ληστής/κλέφτης/ταραχοποιός μπουζουριάζεται σε χρόνο dt (και μιλάμε για έφοδο 10+ ένστολων απο το πουθενά!)

 

Τώρα στα περι ξενοδοχείων,εξαρτάται τι ψάχνεις...υπάρχουν τα κυριλλέ της Ομόνοιας (Athens Acropol,Omonoia Grand Hotel) υπάρχουν τα ψιλοκαλά (Dorian inn) και υπάρχουν σίγουρα και πολλά του πεταματού.Αν ψάχνεις κάτι φτηνό και σχετικά καλό,υπάρχουν αρκετά στην Σατοβριανδού ή στην Βερανζέρου 100m απο την πλατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να τρεχεις σε ξενοδοχεια ?

μπορεις να μεινεις σπιτι μου αλλα το πιασιμο δεν το γλιτωνεις :)

πλακα κανω

μεινε σε καμια αλλη περιοχη καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αστυνόμευση αλλά επειδή δέν βλέπετε την κλούβα δέν συμαίνει οτι δέν υπάρχουν.Πολλά απο τα δήθεν πρεζάκια είναι ασφαλίτες και αν δώθεί σήμα ο κάθε επίδοξος ληστής/κλέφτης/ταραχοποιός μπουζουριάζεται σε χρόνο dt (και μιλάμε για έφοδο 10+ ένστολων απο το πουθενά!)

 

.

elpizw να μην τα πιστευεις αυτα...

οτι αναμεσα σε πρεζακια υπαρχουν ασφαλιτες με πολιτικα π ελεγχουν..αχχαχα

ναι υπαρχει κλουβα στο δημαρχειο διπλα στην βαρβακειο..κ π κ που κανα περιπολικο στην ομονοια.πραγματικα η πιο κεντρικη πλατεια της Ελλαδας ή Αθηνας γι αυτους π προσβαλονται για τους τουριστες πρεπει να ειναι η χειροτερη δυσφημιση για την χωρα, την νυχτα.

http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%B1+%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD+%CE%91%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1&meta=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kage: Οχι δέν κατάλαβες,δέν είναι τι πιστεύω...είναι τι ΙΣΧΥΕΙ πραγματικά.Εχω αρκετές νυχτερινές εργατοώρες, αρκετές εκατοντάδες για την ακρίβεια (το νυχτερινό στα ξενοδοχεία είναι συνήθως 23.00-07.00).Δέν θέλω να φανώ καυστικός αλλα όταν είχα στην ευθύνη μου έναν εύλογο αριθμό δωματίων (καθώς και αρκετοί συνάδελφοι άλλων ξενοδοχείων) κάποιοι βρίσκονταν στο 5ο όνειρο ή διασκέδαζαν αρκετά πιο μακριά.Λογικό πάντως να σχηματήσεις τέτοια γνώμη αν έχεις περάσει απο Ομόνοια βράδυ 3-4 φορές στην ζωή σου.Κλούβα υπάρχει τουλάχιστον 5 στα 7 βράδυα μεταξύ 3ης Σεπτεμβρίου και Αγ. Κωνσταντίνου,υποθέτω όμως οτι δέν την έβλεπες γιατι πήγαινες τσάρκα στου Ψηρή απο την Αθηνάς.Εχω δεί ούκ ολίγες εφόδους (σπάνιο φαινόμενο μέν,υπαρκτό δέ) οπου κλείνει ολη η πλατεία μέσα σε δευτερόλεπτα.Πρέπει να το δείτε μια φορά πάντως...όλοι θα πείτε "Κοίτα να δείς ρε μλκ!!!!Τελικά υπάρχει αστυνομία!!!!"

Ασφαλίτες υπάρχουν και για να τους δείς πρέπει να υπάρχει λόγος (πχ απειλή βόμβας).Πολλές φορές εχουν μπεί κάτι "περίεργοι" (ψηλοί,αδύνατοι,άχαροι,μακρυά μαλλιά και αξύριστοι) στην υποδοχή και ενώ είμαι έτοιμος να τους στείλω κανονικά μου σκάνε με ταυτότητα και ατάκα "Ασφάλεια...".Το CB (ασύρματος) απαραίτητο αξεσουάρ πάντα.

Επίσης μιας που το ανέφερες,η πιο κεντρική πλατεία της Ελλάδας είναι το Σύνταγμα.Εχετε δεί πολλούς ναρκομανείς εκεί;

Οχι;

Γιατί;

Μήπως επείδη έχουμε και την Βουλή εκει;!Λέω μήπως....

Σε ότι έχει να κάνει με την δυσφήμιση,πίστεψέ με,τα πρεζόνια είναι το λιγότερο που θα πειράξουν έναν τουρίστα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kage:.Λογικό πάντως να σχηματήσεις τέτοια γνώμη αν έχεις περάσει απο Ομόνοια βράδυ 3-4 φορές στην ζωή σου.Κλούβα υπάρχει τουλάχιστον 5 στα 7 βράδυα μεταξύ 3ης Σεπτεμβρίου και Αγ. Κωνσταντίνου,.

στην αθηνας ελεγα εγω εξω απο βαρβακειο ή στο δημαρχειο.

πριν λιγα χρονια π πηγαινα λυκειο θυμαμαι κατι παιδια οχι φλωρακια π περασαν βραδυ μετα απο ξενυχτι απο την ομονοια,τελικα εφυγαν ξυπολιτοι κ χωρις κινητα.οπως ξερεις δεν ειναι ολοι τελειωμενα πρεζακια εκει περα...

(δεν νομιζω να ελεγαν ψεμματα γιατι οπως ξερεις καθολου τιμητικο γι αυτους δεν θα ηταν)

 

κ καλα αυτοι...τα μονιμα βαπορια π σε πλησιαζουν,οι πορνες:P π ειναι στους καθετους δρομους κ ολα αυτα ακριβως διπλα απο την ομονοια δεν μετρανε,ολες οι παρανομες δουλειες εχουν σαν εδρα την ομονοια...κ δεν τα λεω μονο εγω τα χεις δει με κρυφες καμερες στην τν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...