Προς το περιεχόμενο

χρονος για divx=χρονος χαμενος;


kostassid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν υπολογισω το χρονο που μου εχουν παρει τα εξης : 1)Να μαθω να κωδικοποιω σε gordianknot απο τις πρωτες εκδοσεις

2)Να ψαχνω και να ενημερωνομαι διαρκως απο περιοδικα, ιντερνετ

3)Νοικιασε ταινιες, κατεβασε , δανεισου κλπ

4)Αποριες σε φιλους, insomnia

 

Πιστευω οτι θα βγει χρονος για 3 καλα βιβλια...και δεν εχω μεγαλη συλλογη.

Καποιοι εδω μεσα εχουν τα απειρα και ρωταω:

Δεν νιωθετε χαμενο το χρονο σας;Μηπως ολοι προσπαθουμε να αντιγραψουμε ολες τις μπαρουφες ταινιες (λες και τισ ξαναβλεπουμε) και αποπροσανατολιζεται η σκεψη μας;

Διοτι αν χαλασεις 24 ωρες να κωδικοποιησεις εχεις κοστισει σε μια εταιρια καποια λεφτα, αν ομως διαβασεις αρχιζεις και γινεσαι ενα εξυπνο ατομο.

Περιμενω σχολια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπολογισω το χρονο που μου εχουν παρει τα εξης : 1)Να μαθω να κωδικοποιω σε gordianknot απο τις πρωτες εκδοσεις

2)Να ψαχνω και να ενημερωνομαι διαρκως απο περιοδικα, ιντερνετ

3)Νοικιασε ταινιες, κατεβασε , δανεισου κλπ

4)Αποριες σε φιλους, insomnia

 

Πιστευω οτι θα βγει χρονος για 3 καλα βιβλια...και δεν εχω μεγαλη συλλογη.

Καποιοι εδω μεσα εχουν τα απειρα και ρωταω:

Δεν νιωθετε χαμενο το χρονο σας;Μηπως ολοι προσπαθουμε να αντιγραψουμε ολες τις μπαρουφες ταινιες (λες και τισ ξαναβλεπουμε) και αποπροσανατολιζεται η σκεψη μας;

Διοτι αν χαλασεις 24 ωρες να κωδικοποιησεις εχεις κοστισει σε μια εταιρια καποια λεφτα, αν ομως διαβασεις αρχιζεις και γινεσαι ενα εξυπνο ατομο.

Περιμενω σχολια σας

 

Ναι, αλλά, αν δεν έμπαινες σε αυτή τη διαδικασία, δεν θα μάθαινες τι εστί re-coding, audio demux, bitrate...

Είναι και μια μορφή χόμπυ. Κάτι σαν τα τεράστια σε αριθμό κομματιών πάζλ, χωρίς την ανάγκη για ένα τράστιο τραπέζι για να σχοληθείς.

Και εκεί, είναι καλύτερο το βιβλίο απο το πάζλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα θεωρω τη συλλογη ταινιων χαμενο χρονο και χρημα

ποσες ταινιες μπορεις να δεις 2η φορα?

και γιατι να το κανεις αλλωστε αφου τις εχει το βιντεοκλαμπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τελείως ΑΚΥΡΟ το ποστ για μενα!

αν το σκεφτεις ετσι τοτε αυτες τις ωρες που λες οτι "χαλας" για το divx, θα μπορουσες να πιασεις μια δουλεια και να βγαζεις χρήματα!

ετσι με αυτα τα χρηματα που θα εβγαζες στη διάρκεια του 1 divx, θα μπορουσες να αγορασεις 2 DVD ORIGINAL!

ετσι θα ειχες:

1) αψογη ποιοτιτα σε σχεση με το divx

2) περισσοτερες ταινιες σε χρονο dt

3) μια μεγαλη συλλογη που καποτε θα μπορουσες να τη πουλησεις!

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με το dimitris2006 , αυτο που ηθελα να θειξω ειναι οτι το χρονο τον αξιοποιει ο καθενας μας με οποι τροπο θελει και αυτο ειναι σεβαστο.Εκανα απλα τη συγκριση με το τι αλλο θα μπορουσα να ειχα κανει, οχι μονο εγω αλλα και πολλοι αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με το dimitris2006 , αυτο που ηθελα να θειξω ειναι οτι το χρονο τον αξιοποιει ο καθενας μας με οποι τροπο θελει και αυτο ειναι σεβαστο.Εκανα απλα τη συγκριση με το τι αλλο θα μπορουσα να ειχα κανει, οχι μονο εγω αλλα και πολλοι αλλοι.

 

Tην ταινία την κατεβάζεις απτο νετ.

 

Σε 4 ωρες θα έχεις μία ταινία, σου κοστίζει λιγότερο απτο να πάς στο βίντεο κλάμπ.

 

Και μετά δεν χρειάζεται να βγαίνεις να την επιστρέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπολογισω το χρονο που μου εχουν παρει τα εξης : 1)Να μαθω να κωδικοποιω σε gordianknot απο τις πρωτες εκδοσεις

2)Να ψαχνω και να ενημερωνομαι διαρκως απο περιοδικα, ιντερνετ

3)Νοικιασε ταινιες, κατεβασε , δανεισου κλπ

4)Αποριες σε φιλους, insomnia

 

Πιστευω οτι θα βγει χρονος για 3 καλα βιβλια...και δεν εχω μεγαλη συλλογη.

Καποιοι εδω μεσα εχουν τα απειρα και ρωταω:

Δεν νιωθετε χαμενο το χρονο σας;Μηπως ολοι προσπαθουμε να αντιγραψουμε ολες τις μπαρουφες ταινιες (λες και τισ ξαναβλεπουμε) και αποπροσανατολιζεται η σκεψη μας;

Διοτι αν χαλασεις 24 ωρες να κωδικοποιησεις εχεις κοστισει σε μια εταιρια καποια λεφτα, αν ομως διαβασεις αρχιζεις και γινεσαι ενα εξυπνο ατομο.

Περιμενω σχολια σας

Για κάποιον που δεν το γουστάρει να το κάνει, είναι χαμένος χρόνος. Για άλλους όμως είναι αυτό που τους φτιάχνει και τη βρίσκουν ρε παιδί μου. Τί συγκρίνουμε δηλαδή; Φερ' ειπείν, εγω ποτέ δεν κατάλαβα τη λόξα να μαζεύει κάποιος γραμματόσημα και νομίσματα, έλα όμως που άλλοι το έχουν κάνει και επάγγελμα; Παρομοίως θα μπορούσες να αναρωτηθείς γιατί ξοδεύουμε χρόνο (και λεφτά ενίοτε) στα παιχνίδια, ενώ θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε την υπογεννητικότητα της χώρας. :lol: Το θέμα είναι να έχεις κάτι να σε ευχαριστεί και να ξεδίνεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...