Προς το περιεχόμενο

Σκέφτομαι για αγορά PDA


CySAT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια,

Έχω σχέδια για αγορά ενός PDA με GPS, WiFi, Bluetooth.

Ποιο μου προτείνεται εσείς; Δώστε τα φώτα σας σε ένα αρχάριο....

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλυτερη επιλογη κατα την αποψη μου ειναι το MIO P550 το οποιο ενσωματωνει ολα αυτα που ζητας. το αγορασα κι εγω την παρασκευη και οφειλω να ομολογησω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. τιμη 500 ευρω μαζι με το navigator! στον κοτσοβολο αυτο. στο πλαισιο και στο moultirama εχει 550+ ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν και ικανοποιημενος απο το p350, ακουω οτι το 550 λογω wifi κτλ, δε εχει πολυ καλη ποιοτητα σε σημα για το gps. Απο αυτο και μονο, θα τσεκαρα τα fujitsu siemens, το οποιο φαινεται εξισου πληρες και εχω ακουσει ως τωρα διθυραμβικα σχολια.

 

 

Bass, πλεον με το Destinator 6 ολα γινονται με το δαχτυλο, με μεγαλα ευδιακριτα κουμπια και ολα υπεροχα. Πληρες ιστορικο, αγαπημενα, φουλ σημεια ενδιαφεροντος, προγραμματισμος ταξιδιου, τα παντα, στο τομεα software ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

Επισης το fujitsu siemens 520 εχει πλεον το talk and drive, που δεχεται φωνητικες εντολες... Η ευχρηστια δινει τα ρεστα της. Λειτουργει τελεια, πως μου ειπε ενας φιλος που το τσιμπησε με το που βγηκε!

 

 

Σιγουρευτειτε για το τι χρειαζεστε μονο, μη σας φευγουν τσαμπα λεφτα. Το μιο νομιζω δεν εχει μπλουτουθ. Χρησιμο δε λεω το wifi, αλλα δε το εχω χρειαστει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης πολυ καλη επιλογη το eten glofiish x500. Θα σας φανει ακριβο, αλλα ειναι και τηλεφωνο και σκεψου για ποσο θα ησυχασεις με μια συσκευη που τα συνδυασε ολα μαζι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μη με παραπέμπεις σε άλλο site με 18 σελίδες thread!

 

Sorry... απλά να... σκεφτικά... αν είναι να δώσεις κάποια λεφτά να δεις και τα testimonials των κατόχων :oops::oops:. Πάντως αν είναι να πάρεις κάτι φρόντισε τουλάχιστον να έχει λογισμικό που να συνεργάζεται με χάρτες της NGI. Είναι οι πιο πλήρεις για Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Αν δεν κάνω λάθος μόνο το Desinator είναι για αυτούς τους χάρτες. Αν πάλι κάνω λάθος συγνώμη αλλά και εγώ αυτές τις 2 τελευταίες εβδομάδες το ψάχνω το θέμα.

 

Τεσπά, και εγώ έχει περάσει λίγος καιρός που το διάβασα αυτό το thread, και αυτό που μου έχει μείνει ότι άμα σου χαλάσει να εύχεσαι να είναι από μπαταρία ή οθόνη. Αλλιώς 20 μέρες στο Βέλγιο με βαρβάτη χρέωση μεταφορικά :mrgreen:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιώς 20 μέρες στο Βέλγιο με βαρβάτη χρέωση μεταφορικά :mrgreen:.

 

Και αυτο αν δεν αμελησατε να κρατησετε εκεινο το μικρο τετραγωνο χαρτακι που σας εδωσαν φευγοντας απο το μαγαζι. Την αποδειξη, ντε :mrgreen:

 

Χωρις αυτη δε κουνανε δαχτυλακι και ετσι αδοξα μας χαιρετησε το μιο 168. Με τρεις μηνες χρησης.:evil: Αγορασμενο στα 449 e :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 550 έχει bluetooth,υπέρυθρες δεν έχει.Ακόμη υπάρχει πλέον δυνατότητα να περαστεί στο σπίτι η rom σε περίπτωση που κολλήσει και δεν ανοίγει ούτε με hard reset.Mόνο για hardware ζημιά,θα πάει στο service.Πάντως η γνώμη μου είναι ότι αν δε σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το wi-fi και δεν χρειάζεσαι να είναι και κινητό,πάρε το hp 5710.Έχει καλύτερης ποιότητας gps chipset από το 550 έχει bluetooth και 1gb ενσωματωμένη μνήμη για εφαρμογές και mp3.Στα 540 με destinator.Kαι αν ενδιαφέρεσαι για wi-fi μπορείς κάποια στιγμή να πάρεις μια sd wi-fi card.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280161&product=913928&tab=specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εναλλακτικη λυση ειναι το Fujitsu Siemens Loox N560 που εχω αγορασει.

Εχει ο,τι το MIO 550 + υπερυθρες + faster CPU (Intel PXA270 624MHz) + VGA 640x480 αναλυση (που, πιστεψε με, εχει μεγαλη διαφορα στην απεικονιση απο την qVGA 320x240, ειχα το ΜΙΟ Α210 πριν).

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906249

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εναλλακτικη λυση ειναι το Fujitsu Siemens Loox N560 που εχω αγορασει.

Εχει ο,τι το MIO 550 + υπερυθρες + faster CPU (Intel PXA270 624MHz) + VGA 640x480 αναλυση (που, πιστεψε με, εχει μεγαλη διαφορα στην απεικονιση απο την qVGA 320x240, ειχα το ΜΙΟ Α210 πριν).

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906249

Ενδιαφέρον.Με βάζεις σε σκέψεις αλλαγής pocketpc.Mε το destinator η απεικόνιση είναι οκ?Γιατί από όσο ξέρω το destinator δεν υποστηρίζει vga ανάλυση.Είχα διαβάσει ότι υπάρχουν προβλήματα,όπως το ότι δεν φαίνονται κάποια κουμπιά στο μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...