Προς το περιεχόμενο

Να πάρω ή να μη πάρω Mac?


darklordvader77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν δεν κατάλαβες την εικόνα, θέλει να πει ο ποιητής(Snollygoster) οτι μέσα απο το Mac OS X μπορεις να τρέξεις ταυτόχρονα και παράλληλα Linux(αριστερά) και Windows(δεξιά).....

 

Οπότε να το πάρεις για άλλη μια φορά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ουτε Για Αστειο Να Μπορεισ Να Πασ Να Παρεισ Ι-μαc Και Σκεφτεσαι Εναν Απλο Pc.απο Οθονη Χρονια Μπροστα Και Οχι Μονο.επειδη Εχω Τον17αρι Θα Σου Προτεινα Τον 20αρι.μη Το Σκεφτεσαι Καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα συμφωνησω με τα περισσοτερα που διαβασα.

δεν ειμαι πολυ καιρο στα ΜΑΚ αλλα τα εχω αγαπησει οσο τιποτα.

 

2-3 παρατηρησεις μονο.

 

windows απο parallel / vmware fusion να ξερεις οτι το μηχανημα σου θα σερνεται... με bootcamp δεν δοκιμασα το φοβαμαι λιγο μην τα κανω κολ... αλλα στο fnac που το ειδα ήταν μια χαρά. ΚΑΜΙΑ σχεση με parallels κτλ.

 

επισης το office 2004 ειναι πολυ πισω. εγω είχα συνηθησει στο office 11 και μου φενεται πολυ διαφορετικο. εν μπορω να το χωνεψω με τα shortcuts κτλ και επισης λειπει ενας καλος αρθρογραφος ενσωματομενος οπως proofing tools που ειχε το office. Ελπιζω στο office 2008 for mac.

 

οταν θα δοκιμασεις να ανοιεις πολλα πράγματα μαζι ίσως δείς μια καθυστέρηση. φανταζομαι οτι ειναι λογο μνημης, παρόλα αυτά στο PC μου ανοιγαν λιγο πιο γρήγορα τα πράγματα ΑΛΛΑ καθε φορά αγκομαχούσαν. Εδω αμα αοιξει το παρθυρο παει σφάιρα το μηχανημα και ουτε ακους σκληρούς να δουλέυουν ουτε αυτες οι σπαστικές καθυστερήσει for no reason.

 

Το browsing κατα την γνωμη μου είναι κανα 2-3 version ποιο μπροστα και πιο γρήγορο απο PC και ΙΕ.

 

Το φοβεροτερο απο όλα, οτι βάλεις ρε παιδι μου στο USB δουλεύει πριν προλάβεις να πατήσεις το enter...

 

αντε στειλε καμια photo οταν το παρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης το office 2004 ειναι πολυ πισω. εγω είχα συνηθησει στο office 11 και μου φενεται πολυ διαφορετικο. εν μπορω να το χωνεψω με τα shortcuts κτλ και επισης λειπει ενας καλος αρθρογραφος ενσωματομενος οπως proofing tools που ειχε το off

 

Office 11??? :confused:

To MS Mac:Office 2004 που υπάρχει στο MacOS X είναι ίδιο με το MS Office XP/2003 των Windows. Και ο περισσότερος κόσμος αυτά χρησιμοποιεί. Τα shortcuts είναι τα ίδια, απλώς αντικαθιστάς το Ctrl (Windows) με το cmd (MacOS). Και υπάρχει και ορθογράφος (και όχι αρθρογράφος :-P ) για ελληνική διόρθωση, αλλά άμα δεν ψάχνουμε στο forum αυτά παθαίνουμε. :P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Office 11 είναι το Office 2003

 

Πάντως εμφανισιακά το Office 2003 για Windows δεν έχει καμία σχέση με το Office 2004 για Mac. Μπορεί τα shortcuts να είναι ίδια αλλά ο τρόπος που εμφανίζονται οι toolbars κι εμένα με ξένισε όταν το πρωτοείδα.

 

Όσο για την ελληνική διόρθωση, υπήρχε ένα πακέτο που έδινε δωρεάν μια ελληνική εταιρία, η Neurosoft αλλά εδώ και μερικούς μήνες το έχει καταργήσει (νομίζω πως το δίνει επί πληρωμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Office 11 είναι το Office 2003

 

Πάντως εμφανισιακά το Office 2003 για Windows δεν έχει καμία σχέση με το Office 2004 για Mac. Μπορεί τα shortcuts να είναι ίδια αλλά ο τρόπος που εμφανίζονται οι toolbars κι εμένα με ξένισε όταν το πρωτοείδα.

.

 

ακριβως, εψαχνα να βρω εικονες να το δειξω αλλα βαριομουν λιγο. ακρετα πραγματα εινια διαφορετικα και ειπα να περιμενω το επομενο μηπως ερθει πιο κοντα στο 2003 windows vers.

 

επισης αν καποιος ξερει κατι για proofing tools απο windows για mac pls help.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ακριβως, εψαχνα να βρω εικονες να το δειξω αλλα βαριομουν λιγο. ακρετα πραγματα εινια διαφορετικα και ειπα να περιμενω το επομενο μηπως ερθει πιο κοντα στο 2003 windows vers.

 

επισης αν καποιος ξερει κατι για proofing tools απο windows για mac pls help.

 

Ιδού φωτογραφίες από την νέα έκδοση του Office:2008 for mac, η οποία αναμένεται να κυκλοφορήσει εντός του 2007:

 

http://www.appleinsider.com/article.php?id=2383

 

Και πληροφορίες: http://www.appleinsider.com/article.php?id=2382

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον θα τα πω απλα.

 

εχω :

 

1) dell 2007 WFP (οθονη)

2) gigabyte aurora (κουτι)

3) core 2 duo 600 (επεξεργαστη)

4) 74 GB raptor

5) 320 GB seagate

6) gigabyte 965P DS3 (μητρικη)

7) gigabyte 6600 GT 128 MB (καρτα γραφικων)

8) 2*1 GB 800 MHZ kingoston hyper X

 

 

θα τα πουλουσατε για να παρετε I mac?? (αυτο : http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObjects/RWApp.woa/2/wo/vl9Q3OjcsAxfTOq03Qr6Vg/6.0.5.10.7.9.0.2.0.0.0.0.0.13)

 

η οθονη της apple ειναι καλυτερη απο την DELL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...