Προς το περιεχόμενο

Ενεργοποιηση του firewall;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το telindus 1131. Να ενεργοποιησω το firewall του απο τις ρυθμισεις ή οχι; Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειονεκτηματα του να το εχω ενεργοποιημενο; Το εχω απενεργοποιημενο εδω και ενα χρονο, αλλα αντιμετωπιζω προβληματα και υποπτευομαι οτι οφειλεται στο γεγονος του οτι δεν εχω κανενα firewall στον υπολογιστη μου. Το firewall του router και το software firewall, κανουν ακριβως την ιδια δουλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den exo firewall sto pc den exo firewall ston router exo xp me service pack 2 kai full update den exo antivirus den exo adware kai ola pezoun mia xara.to hardware firewall kovei genika kapoia attacks.px ddos gia ping kai tetoia eno to software firewall sinithos litourgei ite me basi ports ite me basi programata.mionektimata diskolo na exeis ektos an exeis kana web server apopiso.an thes anixe to gia dokimi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το telindus 1131. Να ενεργοποιησω το firewall του απο τις ρυθμισεις ή οχι; Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειονεκτηματα του να το εχω ενεργοποιημενο; Το εχω απενεργοποιημενο εδω και ενα χρονο, αλλα αντιμετωπιζω προβληματα και υποπτευομαι οτι οφειλεται στο γεγονος του οτι δεν εχω κανενα firewall στον υπολογιστη μου. Το firewall του router και το software firewall, κανουν ακριβως την ιδια δουλεια;

Εννοείται οτι πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

 

 

den exo firewall sto pc den exo firewall ston router exo xp me service pack 2 kai full update den exo antivirus den exo adware kai ola pezoun mia xara.

 

Επίσης όταν σερφάρεις δεν έχεις κα*λες, δεν κάνεις κλικ οπου βρεις μπροστά σου, δεν "παίζεις" αλλα σερφάρεις και άλλα πολλά "δεν" που το 70% των χρηστών ίντερνετ αγνοεί. :mrgreen:

 

Γι αυτό πρόταση όπως αυτή εδώ που σου παραθέτω δεν πρέπει να προτείνεται σε όλους. Καταλαβαίνω τη λογική σου διότι και εγώ της λογικής όσο λιγότερα τόσο καλύτερα είμαι, αλλα έχω την εντύπωση οτι τα πράγματα απλά θα γίνουν χειρότερα με αυτό που προτείνεις στο συγκεκριμένο άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

klidokrator nomizeis oti to hardware firewall tou telindus tha sou kopsei esena ta active x i den tha sou fuck up the machine i oti tha kopsei ious?no fuckin way....

 

Όχι με παρεξήγησες, δεν πιστεύω τίποτα τέτοιο.

 

Να σου εξηγήσω τη λογική μου:

Έχω ένα 5χρονο ξαδερφάκι κι θέλω να του βάλω ίντερνετ. Θα κάνω τα πάντα για να κρατήσω το pc του ασφαλές. Για ποιο λόγο θα μου πεις τώρα ε;

Πρώτον για να μην τρέχω κάθε 2 μέρες να του κάνω φορμάτ και δεύτερον:

 

Προκειμένου το ξαδερφάκι να μην γραφτεί στο ινσόμνια και κάθε μέρα ξεκινάει απο 25 threads του στυλ:

1) Δεν μου δουλεύει το ίντερνετ, μήπως φταίει το card reader μου;

2) Μου κάνει μπιπ το antivirus , τι φταίει;

3) Με πετάει απο το ίντερνετ, λέτε να απεγκαταστήσω το need for speed;

4) Πέρασα τους bluetooth drivers , γιατί δεν αναγνωρίζει τις υπέρυθρες;:confused:

 

 

Ε, αν ακόμα δεν κατάλαβες ποιο είναι το "5χρονο ξαδερφάκι" μου, και τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής τότε στείλε pm.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katalva ti ennoeis.apla tha exeis to 5 xrono xaderfaki na kanei ta panta allow opote to firewall na ine perito i na kanei ta panta deny kai na min anigei tipota.giati idika to deutero to exo dei para poles foressssssss.apla se autin tin periptosi to ghost einai oti kalitero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...