Προς το περιεχόμενο

Κινδυνοι σε μαχη σωμα με σωμα.


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δες αυτο

http://images.google.ca/images?client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hl=en&q=uzi&btnG=Search+Images&gbv=2

εχει αρκετα που θα σε βοηθησουν!

παντως επειδη και εγω τα παιρνω παρα πολυ ευκολα

αμα με πειραζουν και ειδικα τυποι που χρειαζονται και ξυλο

δεν υπολογίζω πολυ οταν νευριαζω!

ειχα αρπαξει μαχαιρι ευτηχως με στρογγυλεμένη ακρη επειδη βρισκόμασταν σε εστιατόριο και ορμηξα σε καποιον και θα τον εσφαζα ανετα με τα νευρα που ειχα!γενικα προσπαθω να αποφευγω καβγαδες και να το παιζω μαλακας

και αδυναμος επειδη αμα με νευριασουν πολυ ουτε εγω θελω να καταληξω πουθενα μετα!

πηγενε για τα ποδια με καμια κλοτσια!

οπου αλλου αμα βαρεσεις και εχεις δυναμη μπορει να προκαλεσει τραγικη ζημια!

 

σιγα παρε φορα εσυ και ελα με το κ*** (δε κρατηθηκα )

 

Εχει διαφορα οταν πας να δωσεις ξυλο και οταν ερχονται να σε σπασουν στο ξυλο :razz:

Στη δευτερη περιπτωση βαρα οπου βρεις,οι σκεψεις που να βαρεσω για να μη του κανω ζημια ερχονται οταν εχεις το πανω χερι και η εκβαση του επεισοδιου εχει ηδη κριθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σε περιπτωση καυγα εχεις 2 επιλογες:

ή φευγεις με ελαφρα πηδηματακια ή καθιζεις και ριχνεις οσες μπορεις

Τωρα αυτο που λες να ριχνω ξυλιες και να σε ρωτω : συγνωμη μηπως σε πονεσα , μηπως εσπασες κατι (συγνωμη αιμα εχεις στα δοντια? ) ειναι τρελλο

Το καλυτερο ειναι βεβαια να αποφυγεις τον καυγα και ειστε ολοι κερδισμενοι , αλλιως..βαρα οσο μπορεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κοίτα, άμα είσαι Γιαπωνέζος-Κινέζος και είσαι 55kg σε σώμα του 1.60m όλες αυτές οι τεχνικές καλές είναι.

 

Αν βέβαια είσαι Ευρωπαίος και μπορείς κομματιάσεις και με μία μπάφλα ή και χωρίς καθόλου μπάφλα, μάλλον αυτές είναι άχρηστες τεχνικές. Γι' αυτό άλλωστε και δεν αφοσίωσαν τόσο χρόνο οι Ευρωπαίοι σε τέτοια. Απλά είναι το ίδιο παράνομες τεχνικές είτε του ρίξεις κεφαλιά και πάθει συσκότιση, είτε του χτυπήσεις το κεφάλι στο πεζοδρόμιο με κάποια ειδική τεχνική. Αμφιβάλλω πάντως το κατά πόσο ένας μικροσκοπικός μπορεί να μου κάνει την οποιαδήποτε λαβή. Μάλλον θα τον τσαλακώσω αν τελικά δεν τον απογειώσω. Αλλά θεωρώ πως και τον ίδιο δεν θα τον έτρωγε τόση χαζομάρα. Το λογικό είναι να την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την ελαχιστη (ευτυχως) εμπειρια που εχω σε τσαμπουκαδες, εχω καταληξει στο εξης:

 

Το καλυτερο ειναι να την κανεις κι ας σε πουνε κοτα.

Αλλα αμα αποφασισεις να τσακωθεις (η δεν μπορεις να το αποφυγεις) τοτε δεν πρεπει να εχεις αναστολες.

Πρεπει οταν βαρας μπουνια/κλωτσια στον αλλον να θελεις να τον διαπερασεις οχι να τον χαιδεψεις.

 

Αλλιως θα καταληξεις ματωμενος και καταρρακωμενος σε καποιο πεζοδρομιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω στο τσαμπουκα που εισαι δ μπορεις να κανεις κ πολλα..

τα σημεια που πρεπει να βαρας, ειναι λιγα κ καλα κ να μη προκαλεσεις καμια μονιμη βλαβη στον αλλον κ τρεχεις σε δικαστηρια κ μαλακιες, ειναι στα πλευρα το πολυ πολυ να του σπασεις κανενα, δ τρεχει θα πονεσει λιγο κ μετα θα του περασει κ μετα στη μυτη, το πολυ πολυ κ δω να του τη σπασεις κ παλι δ τρεχει τπτ κ παλι θα του περασει μπορει μετα απο ενα μηνα?μετα απο 2?απο 1χρονο?ναι, αλλα θα του περασει..

το θεμα ειναι μακρια απο τσαμπουκαδες κ τετοιες παπαριες,ολοι τη περναμε αυτη τη φαση που ειναι καποιας ηλικιας αλλα την ξεπερναμε δ κολλαμε..

εχω μαθει κ το ρητο που λεει: οπου δεις φαει κατσε κ οπου δεις ξυλο τρεχα

σοφοι ανθρωποι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπάρχει και το άλλο το ρητό που λέει "καλύτερα να σε πάρει ο αστυνόμος, παρά ο παπάς".

 

Κανένας δεν ξυπνάει το πρωί για να παίξει ξύλο, αλλα είναι κι αυτό μέσα στα αναπάντεχα της ζωής. Όταν τύχει, καλύτερα να σε πάρει ο αστυνόμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το άλλο το ρητό που λέει "καλύτερα να σε πάρει ο αστυνόμος, παρά ο παπάς".

 

Κανένας δεν ξυπνάει το πρωί για να παίξει ξύλο, [snip].

 

Γι αυτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος.

Εχω γνωρισει 2 μεχρι στιγμης τετοιους μαλακες, που απο την ωρα που ξυπνανε

μεχρι την ωρα που πανε για υπνο, ψαχνονται για τσαμπουκαδες.

 

Κατα τα αλλα συμφωνω με το ρητο. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ειμαι τσαμπουκας και πιστευω πως το ξυλο δεν λυνει τιποτα,απλως θελω να γνωριζω στην περιπτωση που μου την πεσουν στον δρομο και δεν εχω και την επιλογη να αποφυγω τον καβγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδεια δεν ειμαι τσαμπουκας και πιστευω πως το ξυλο δεν λυνει τιποτα,απλως θελω να γνωριζω στην περιπτωση που μου την πεσουν στον δρομο και δεν εχω και την επιλογη να αποφυγω τον καβγα.

 

Χμ.........................

 

Δεν έχει και πολλά πράγματα που να πρέπει να γνωρίζεις, γιατί απλά την ώρα του καυγά, το μυαλό σου δεν είναι σε θέση να επεξεργαστεί και πολύ αυτά που διάβασες/είδες.

 

Ακόμα και πολεμικές τέχνες να μαθαίνεις, αν δεν τις εξασκείς επί χρόνια ουτως ώστε να σου γίνουν οι τεχνικές αντανακλαστικές κινήσεις, πάλι άχρηστες είναι.

 

Το μυστικό είναι να καταφέρνεις να εκμεταλευτείς το πολύτιμο χρόνο που έχεις πρίν από το καυγά, ώστε να τον αποφύγεις, είτε με διάλογο, είτε με ελαφρά πηδηματάκια.

 

Από κεί και πέρα, σε γενικές γραμμές:

 

-Αν σου την πέσουν για να σε ληστέψουν, δώσε τα λεφτά σου και πές και ευχαριστώ.

 

-Αν σου τη πέσουν ψευτομαγκάκια για επίδηξη, συνήθως μιά δυό έξυπνες κουβέντες ηρεμούν τα πνεύματα.

 

-Αν σου την πέσουν άγρια και δεν υπάρχει ενναλακτική επιλογή και απειλείται η σωματική σου ακεραιότητα, τότε βάρα όπως δεν έχεις βαρέσει ποτέ στη ζωή σου.

 

Αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εγω ειμαι της αποψης να πλακωθεις ακομα και αν οι αλλοι ειναι πεντε. το να κανεις την παπια εγω προσωπικα δεν το αντεχω μπορει να παθω καταθλιψη. προτιμω να τις φαω παρα να κανω πισω. δεν προκαλω ποτε αλλα αν προκληθω η αν ενοχλησουν φιλη μου φιλο μου απλα δεν μπορω να κρατηθω ανεξαρτητα απο ποιον η ποσους εχω απεναντι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που λές 1980 είναι πάρα μα πάρα πολύ σχετικό και υπεραπλουστευμένο.

 

Άλλο να είσαι 15-16 χρονών στο σχολείο και να πλακωθείς στις μπάτσες με 5 βλάκες ίδιας ηλικίας και άλλο να είσαι 25 χρονών μόνος έξω το βράδι και να σου τη πέφτουν 5 άγνωστοι 25-άρηδες και να ζητάνε τα λεφτά σου.

 

Δεν είναι όλα ίδια και όμοια και πολλές φορές είναι καλύτερα να αποχωρήσεις με πληγωμενο τον εγωισμό σου, παρά να είσαι στο νοσοκομείο με σπασμένα παίδια ή καμιά μαχαιριά.

 

Όταν ήμουν 20 χρονών και έβραζε το αίμα μου, ένας αλητάκος ίδιας ηλικίας μου ζήτησε τα λεφτά μου σε κεντρικό δρόμο της Θεσσαλονίκης. Δεν είμαι ούτε εύσωμος, ούτε κάτι το ιδιαίτερο, αλλά τον αλητάκο τον περνούσα ένα κεφάλι.

 

Του πούλησα τρέλα και μούρη φυσικά, αλλά δεν πρόσεξα ότι το βλαμμένο είχε τους κολλητούς του, 2 στον αριθμό από πίσω μου. Πρίν προλάβω να πάρω καλά καλά χαμπάρι τί παίχτηκε, με είχαν τραβήξει κάτω και έφαγα το κλοτσίδι του αιώνα, μέχρι που ένας περιπτεράς εκεί δίπλα βγήκε για βοήθεια.

 

Λεφτά δεν κατάφεραν να πάρουν από μένα, αλλά δεν ξέρω τί θα με πείραζε παραπάνω: Να τους δώσω ένα χιλιάρικο και να πάνε στο διάολο ή τα πλευρά μου που πονούσαν επί 2 βδομάδες.

 

Όλα είναι σχετικά. Καυγά να κάνεις εκεί που σε παίρνει.

 

Ακόμα και με 5 να τα βάλεις. Πλακώσου, αρκεί να ξέρεις με τί τα βάζεις.

 

Ειδικά τώρα που τα πράγματα αγριεύουν καθημερινά εκεί έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χονδρικα, απο το σημειο που θα γινει ζημια στη σπονδυλικη, απο εκει και κατω χανεις απο αισθητικοτητα μεχρι και την κινητκοτητα, συν οτι αλλα. Αν χτυπησεις στον Α1-Α3 σπονδυλο (απο τον Α3 ξεκινουν τα φυγοκεντρα νευρα που νευρωνουν τον κυριο αναπνευστικο μυ, το διαφραγμα) , ακριβως εκει που τελειωνει το κρανιο και λιγο πιο κατω κ.τ.λ. το πιο πιθανο ειναι να στειλεις τον αλλο στην μηχανικη υποστηριξη.

 

 

/show off mode, off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μας ελειπε τωρα ρε παιδια,να κινδυνευουν πλεον σε σημειο που να κυκλοφορουμε με taser.Το εχω σκεφτει,αλλα στην τελικη ειπα οτι παραπαει.

 

Τον κολλητο μου τον αμοιρο 3 φορες του την εχουν πεσει με μαχαιρια και του εχουν παρει κινητα-λεφτα.Δεν παιζει να κανεις κατι σε τετοια περιπτωση?

 

Περα απο θεμα εγωισμου δηλαδη,να γλιτωσεις να βγεις και κερατας και δαρμενος,και να τους δωσεις και ενα μαθημα,ωστε αυτο καπου να σταματησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...