Προς το περιεχόμενο

Server For Rent? Where?


Nik0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Paidia poia einai i pio ftini/axiopisti elliniki/xeni etaireia gia na noikiasei kapoios ena linux server me skopo na xekinisei mia douleia web design + domain registration + hosting. monos tou?

 

Na ta analamvanei dialdi ola monos tou kai ston diko tou server ton opoio tha noikiazei se mia poly logiki timi.

 

ps. mporei na pw vlakeia alla mipws there is such a thing as free server kat analogia tou free web hosting? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σ'απαντησα και στο αλλο thread.

Δωρεαν server δεν υπαρχουν

Server ελληνικοι ξεχασετο(εξωπραγματικες τιμες)

Σου προτινω(κατα σειρα αξιοπιστιας απο εμενα)

rackspace.com(δεν την εχω δοκιμασει,πολυ ακριβη αλλα η καλυτερη)

fdcservers.net(δοκιμασμενη,τρεχω 1 server εκει,παρα πολυ καλη αλλα προσεχε: οι server ειναι unmanaged θα πρεπει να εχεις γνωσεις για να χειριστεις τον server αρα.

theplanet.com(τα ιδια με πανω)

dedicatedboxes.net(Αξιοπιστη παρα την φθηνη τιμη τους,αλλα unmanaged k αυτο)

zirhost.com(πολυ καλοι server,manaded)

& τελος : corenetworks.net(πολυ καλοι server κ εδω αλλα απολυτως καμμια υποστηριξη απο την στιγμη που θα στον στισουν!)

Φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmm se euxaristw gia tin plirofories, apo oti vlepw oi fdcservers xekinoune apo 19$/month pou einai mia poly kali timi gia emna mia pou to megisto pou tha mporousa na diathes einai 20 euro to mina....

 

Epishs na rwtisw oi servers tha trexoun linxu etsi? egw ta vasika apo to linxu kai an stinw apache kai mysql kai php kai perl xerw opote ti ahta mporosue na em dyskolepseis tin diaxierisi tou?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι 100% σίγουρος για το τί ζητάς... Αν όμως είναι εναν υπολογιστή για χρήση καθαρή Server τότε κάνε έναν μόνος σου.

Πρίν 1 μήνα έκανα έναν server σε μια Asus P5b Deluxe, 6600 Conroe, 2 Gb RAM 800άρες, 2 δίσκους 500Gb, και μια κάρτα γραφικών τρίχες, για λειτουργία CITRIX και πάει σφαίρα. Το κόστος πάει περίπου 1000? και σε ρεύμα τραβάει περίπου 140-150w. Για linux βάλε ένα Debian ή Fedora 6.

 

Το συνολικό κόστος είναι εξαιρετικά χαμηλό και φυσικά αν οι ανάγκε σου δεν είναι μεγάλες τότε πέφτει ακόμα περισσότερο χρησιμοποιώντας 6300 επεξεργαστή και 1gb RAM @ 667.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Upload σου είναι υπεραρκετό για να σηκώσεις ενα website με normal κίνηση. Μην ξεχνάς πως η ADSL ξεχωρίζει τα κανάλια Up & down με αποτέλεσμα το ένα να μην επηρεάζει το άλλο. Κάθε φορά που ζητάς μια σελίδα χρησιμοποιείς ελάχιστο απο το upload σου (2,3-5 kb) το υπόλοιπο είναι αρκετό για να σερβίρεις. Προσωπικά έχω δεί μέχρι 256 να μοιράζεται σε 4 website και τα πράγματα να κινούνται με ευκολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πλήρωνε κανά 1000ρίκο και μετά τα λέμε!Μην ξεχάσεις να αγοράσεις όλη τη πλατφόρμα!Αν είναι τόσο απλό να στήσω και εγώ και να μην αγοράζουνε οι άλλοι από άλλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε αποθαρύνω!Σε προηγούμενο πόστ μας λες ότι μέχρι 20 ευρώ το πολυ το μήνα διαθέτεις και στο επόμενο ανέφερε ο φίλος μας ότι

Το κόστος πάει περίπου 1000? και σε ρεύμα τραβάει περίπου 140-150w
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1000 ευρώ αφορούν σύστημα με 6600 conroe, 4 gb 800άρες μνήμες και 1 terra αποθηκευτικά (2x500 sata2 Raid 1) για λειτουργία 24/7.

Αν δεν θέλεις τόσο χοντρό σύστημα πάς σε ένα 6300 με 2 gb rm 667, που θα σου κοστίσει περίπου 600 ευρώ.

 

Απο εκεί και ύστερα οι ανάγκες σου είναι οδηγός. Προσωπικά (και αυτό έχω κάνει) προτιμώ να σηκώσω εγώ το δικό μο web site παρά η κάθε OTEnet.

 

Είναι και λίγο βίτσιο αυτό ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...