Προς το περιεχόμενο

Eurobank - E banking


beastgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλά αυτό και αν είναι κουφό. Ε δεν το περίμενα και από τράπεζα που έχει και τους πόρους και το κίνητρο να φτιάξει μια e banking υπηρεσία της προκοπής.

 

Ενεργοποίησα που λέτε το e banking για ένα λογαριασμό στην eurobank και τι συνειδητοποίησα;;;;;

 

Υποστηρίζεται μόνο ο internet explorer!!!!!!

Μα καλά είναι δυνατόν;; Δεν τους έχει πει κανείς ότι υπάρχει ΠΟΛΥΣ κόσμος που χρησιμοποιεί και άλλους browser;;;

Δοκίμασα φυσικά με firefox και με opera αλλά η εμφάνιση των σελίδων ήταν πολύ προβληματική έως χάλια..... Άσε που έχω linux και δεν παίζει ο IE.

 

Πραγματικά από τράπεζα δεν το περίμενα αυτό.

 

Και το κερασάκι στην τούρτα... Παω και εγώ να συμπληρώσω τη φόρμα παραπόνων που έχει η τράπεζα και είναι απαραίτητο να δηλώσω και αστυνομική ταυτότητα και ΑΦΜ εκτός των άλλων!!! Είναι δυνατόν να μου ζητάνε τέτοια πράγματα για να τους στείλω ένα παράπονο; Είναι καταρχήν νόμιμο;

 

Και για του λόγου του αληθές:

http://www.eurobank.gr/europortal/content/europortal/gr/content/home/complaint_form.asp?type=neg

 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά μόλις χάσανε ένα καλό πελάτη ... Υπάρχουν και άλλες τράπεζες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Pisteuw oti exoun kapoio dikio pou sou zitoun auta ta stoixeia.Giati mesw tou afm mporoun na broun ton trapeziko sou logariasmo . Kai na kaneis parapono gia ton browser den nomizw na se akousoun afou me auto to sustima pou exoun ,exoun kerdisei posa brabeia san korufaio site asfaleias

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pexoun kerdisei posa brabeia san korufaio site asfaleias

 

Μπούρδες! (Sorry φίλε μη το πάρεις προσωπικά)

 

To e-banking της eurobank είναι μακράν το πιο δύχρηστο καθώς θέλει έγκριση certificates για κάθε υπολογιστή κ άλλες τέτοιες μπούρδες για να μπορέσεις να κάνεις συναλλαγή. Δηλαδή μετά από κάθε format άντε ξαναπάρτους τηλέφωνο.

 

Απαράδεκτοι. Χρησιμοποιώ ALPHA και NBG πολύ πολύ απλούστερα και ναι πολύ ασφαλέστερα

 

Απαράδεκτο επίσης να ζητάν προσωπικά στοιχεία για καταχώριση παραπόνων πελατών. Βασική αρχή σε Συστήματα Διαχείρισης Ποιότητας η ανωνυμία στην καταχώριση παραπόνων και μόνο σε περίπτωση που επιθυμεί ο παραπονούμενος δηλώνει τα στοιχεία του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε ειχε κανει το RAM ενα συγκριτικο για τα καλυτερα e-banking sites. Της EUROBANK εγω τα βασικα τα κανω και με FFox, δηλαδη να τσεκάρω τι παίζει. Αν θελω να κανω καμια μεταφορά ή οτιδήποτε αναγκαστικά explorer.

 

Δεν ειναι ειρωνικο οτι πηραν το βραβειο του ασφαλέστερου ενω μπορείς να το δείς μονο με explorer? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον "τοκογλυφικο" χαρακτηρα ολων των τραπεζων αλλα το e-banking της Eurobank που το χρησιμοποιω παρα πολυ και αρκετο καιρο μου φαινεται πολυ ευχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα, εχω κι εγω eurobank e-banking

Πριν απο μερικες ημερες εστειλα 40 Ε σε τραπεζα του Λονδινου (Barclays bank plc) με εμβασμα μεσω του e-bankning, σε λογαριασμο της Sportingbet την επομενη ομως ημερα διαπιστωσα μια χρεωση του λογαριασμου μου 9.04 Ε με περιγραφη τον κωδικο O077050001X00533 (ο οποιος ειναι ο διεθνης κωδικος της Barclays -> που σημαινει οτι χρεωσε εκ των υστερων η bARCLAYS την Eurobank και αυτη με τη σειρα της φυσικα εμενα).

 

Βεβαια εγω οταν συμπληρωνα τα πεδια για το εμβασμα παρειχα πληρη στοιχεια δηλαδη ΙΒΑΝ, BIC κλπ σχετικα με το δικαιουχο (sportingbet)

 

συνεπως συμφωνα και με τις επιλογες εξοδων που εχει η τραπεζα, εφοσον παρειχα ολα τα απαραιτητα στοιχεια για να γινει αυτοματοποιημενη εντολη μεταφορας χρηματων σε τραπεζα εντος ΕΕ, τα εξοδα της μεταφορας ηταν μολις 0.30 (SHA)

 

δυστυχως ομως την επομενη ημερα ειδα την χρεωση 9.04 Ε (O077050001X00533)

 

φυσικα εστειλα message απο το e-banking στους υπευθυνους και περιμενω διευκρινησεις,

 

αν καποιος απο εδω μεσα ξερει κατι περισσοτερο για εμβασματα, ή του εχει τυχει κατι παρομοιο θα του ημουν ευγνωμων εαν μου ελεγε γιατι προεκυψε αυτη η χρεωση

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω κι εγω eurobank e-banking

Πριν απο μερικες ημερες εστειλα 40 Ε σε τραπεζα του Λονδινου (Barclays bank plc) με εμβασμα μεσω του e-bankning, σε λογαριασμο της Sportingbet την επομενη ομως ημερα διαπιστωσα μια χρεωση του λογαριασμου μου 9.04 Ε με περιγραφη τον κωδικο O077050001X00533 (ο οποιος ειναι ο διεθνης κωδικος της Barclays -> που σημαινει οτι χρεωσε εκ των υστερων η bARCLAYS την Eurobank και αυτη με τη σειρα της φυσικα εμενα).

 

Βεβαια εγω οταν συμπληρωνα τα πεδια για το εμβασμα παρειχα πληρη στοιχεια δηλαδη ΙΒΑΝ, BIC κλπ σχετικα με το δικαιουχο (sportingbet)

 

συνεπως συμφωνα και με τις επιλογες εξοδων που εχει η τραπεζα, εφοσον παρειχα ολα τα απαραιτητα στοιχεια για να γινει αυτοματοποιημενη εντολη μεταφορας χρηματων σε τραπεζα εντος ΕΕ, τα εξοδα της μεταφορας ηταν μολις 0.30 (SHA)

 

δυστυχως ομως την επομενη ημερα ειδα την χρεωση 9.04 Ε (O077050001X00533)

 

φυσικα εστειλα message απο το e-banking στους υπευθυνους και περιμενω διευκρινησεις,

 

αν καποιος απο εδω μεσα ξερει κατι περισσοτερο για εμβασματα, ή του εχει τυχει κατι παρομοιο θα του ημουν ευγνωμων εαν μου ελεγε γιατι προεκυψε αυτη η χρεωση

 

Ευχαριστω

 

 

 

Πριν στειλεις το εμβασμα δεν σου ειπε ποσα ειναι τα εξοδα ξεκαθαρα για την δικη σου περιπτωση ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν στειλεις το εμβασμα δεν σου ειπε ποσα ειναι τα εξοδα ξεκαθαρα για την δικη σου περιπτωση ????

 

οχι, απλα οπως ειπα και πριν ,ελεγε : επιλογη εξοδων, δηλαδη, εαν εγραφες πληρη στοιχεια ΙΒΑΝ, BIC κλπ ωστε να γινει η συναλλαγη αυτοματα απο τα πληροφοριακα συστηματα που εχουν οι τραπεζες (SWIFT HERMES κλπ) η χρεωση για ΕΕ ειναι μονο 0.30, για ελλειπη στοιχεια (πραγμα που θα απαιτουσε περαιτερω εργασια απο τους υπαλληλους της τραπεζας για την ευρεση του αποδεκτη) ηταν απο 10 Ε και πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, απλα οπως ειπα και πριν ,ελεγε : επιλογη εξοδων, δηλαδη, εαν εγραφες πληρη στοιχεια ΙΒΑΝ, BIC κλπ ωστε να γινει η συναλλαγη αυτοματα απο τα πληροφοριακα συστηματα που εχουν οι τραπεζες (SWIFT HERMES κλπ) η χρεωση για ΕΕ ειναι μονο 0.30, για ελλειπη στοιχεια (πραγμα που θα απαιτουσε περαιτερω εργασια απο τους υπαλληλους της τραπεζας για την ευρεση του αποδεκτη) ηταν απο 10 Ε και πανω

 

 

Στο εξωτερικο δεν εχω στειλει αλλα για Ελλαδα εχει ενα κουμπι που λεει υπολογισμος εξοδων και αν το πατησω βλεπω τι με χρεωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw steilei kai egw emvasma mesw ebanking stin Germania. Prin steileis se rwta an apodexesai tous orous, prepei na patiseis ne! Ekei logika leei oti ti se xrewnei.

 

Egw eixa akribos ta lefta ston logariasmo statement pou itane gia to emvasma + ta eksoda (prepei na itane girw sta 3e). Ta lefta ta pire autos pou ta esteila kai meta apo 10-15 meres peripou me pernei til i eurobank kai mou leei oti xrwstaw 7e+.

 

Paw apo ekei k mou leei oti einai eksoda sinalagis kai prepei na plirwsw to ipoloipo pou einai 7e+. Tis lew oti egw diavasa ti prepei na plirwsw gia tin sinalagi stous orous kai oti itan na plirwsw to plirwsa, den pernete oute ena euro apo mena kai efiga. Auti me fonakse pisw, epesan merika mpinilikia, den plirwsa tpt kai efiga...

 

Stin teliki exoun perasei 2 xronia peripou kai de mou exoun zitisei tpt.

 

 

Epsaksa k diavasa gia poio logo itane ta eksoda auta kai itane eksoda tis trapezas kai oxi dika mou! Mpainw sto logariasmo mou sto ebanking kai den exei kamia xrewsi.

 

Nomizw oti kati tetoio exei pextei k se sena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...