Προς το περιεχόμενο

Απορίες απο νέο χρήστη Ipod


tomypapa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα αν υποθεσουμε οτι θελω να χρησιμοποιησω το ipod για να μεταφερω αρχεια απο το φορητο στο σταθερο μου η σε υπολογιστη φιλου ειναι εφικτο?

ΠΑντως η ολη διαδικασια μου φαινεται ελαφρως δυσλειτουργικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εξαρτάται τι θές να αγοράσεις (καλό mp3 player? καλό flash drive μεγάλης χωρητικότητας? ή και τα δύο σε ένα?)

 

Τα αρχεία μεταφέρονται εύκολα με copy paste στη μνήμη του ipod, καθώς αναγνωρίζεται κανονικά σαν να συνδεες φλασάκι. Θές όμως το καλώδιο για να κάνεις αυτή τη δουλεία, ενώ σε ένα φλασακι το πετάς πάνω και τέλος. Αρα μάλλον πρέπει να καταλείξεις τι θές πιο πολύ. Επίσης, ναι στη αντιγραφή χρειάζεται το itunes αν δεν σου κανει σαν λύση πρέπει να πάρεις άλλο mp3 player μιας και κυκλοφορούν αρκετα εξίσου καλά ποιοτικά.

 

Εγώ πχ ήθελα σκέτο mp3 player και πήρα ipod, και για άλλες δουλειές έχω φλασάκι, δύο συσκευες (μειονέκτημα) αλλά καθεμια για τη δουλεία της πιό καλα (πλεονέκτημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και σημερα τα ipod kai τουλαχιστον απο ποιοτητα κατασκευης φαινονται εξαιρετικα.Οσο για το φλασακι αν μιλαμε για ipod 1 γιγα σιγουρα δεν αξιζει τον κοπο αν μιλαμε ομως για πανω απο 8 τοτε το σκεφτεσαι.ΝΑ υποθεσω οτι και στον υπολογιστη που θα μεταφερω κατι χρειαζεται να εχω περασει το itunes?Giati an nai τοτε ουσιαστικα καθισταται αχρηστο.

Τα ΜΡ3 players Των αλλων εταιριων χρειαζονται και αυτα καποιο ειδικο προγραμμα ή κατευθειαν μπορεις να περασεις αρχεια(και ΜΡ3 απο τον υπολογιστη?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για mp3:

Υπολογιστης-->itunes-->ipod

και αναποδα ipod-->(δεν θυμαμαι το ονομα του προγράμματος)-->υπολογιστής

 

Για αρχεία:

Υπολογιστής-->windows explorer (ή finder σε mac os)-->copy paste τα αρχεία

και ανάποδα το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο ebay eχω βρει φοφερες ευκαιριες για ipod απλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο και το ποσοστο επικινδυνοτητας(να μου βγει μαπα εννοω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε μόνο γιατί κυκλοφορούν και πολλές κινέζικες απομιμήσεις, που μοιάζουν με iPod μόνο στην εμφάνιση, όχι στη λειτουργία και τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει ενα iPod πριν ενα χρονο για να το εχω στο στρατο, και με την αηδια το iTunes λίγο έλειψε να το πουλησω στη βδομάδα πάνω..

 

Κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και στο iPod και ΑΓΟΡΑΣΤΕ το Anapod. Κανει μονο 20 δολλάρια αν θυμαμαι καλά και κανει ΟΛΑ αυτά που θέλετε χωρίς να σας σπάει τα νευρα.

 

Και από, και προς το ipod τραγούδια, ειναι κορυφαιος ipod explorer.

Εγω απο τοτε αγαπησα το ipod μου, στην αρχη το βρηκα σπασμένο και κράτησε 2 βδομάδες, μετά σταμάτησε να λειτουργεί, και επειδη εμεινα τόσο ικανοποιημενος δεν μπηκα καν στον κοπο να ψαξω αλλη σπασμενη εκδοση, το αγορασα γιατι πραγματικά το αξίζει.

 

Το iTunes οταν δεν ηξερα ειχε φερει ενας φιλος μου το δικο του να του περάσω κάποια κομμάτια και αυτο του εσβησε ολα τα δικα του και του πέρασε τα δικά μου.. Ασε που ειναι βαρύδι γιατι σηκωνει ολοκληρη εφαρμογη ενω το anapod ειναι ultra ελαφρύ.

 

Δοκιμαστε το trial και θα δειτε τη διαφορα!

 

Bye bye itunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yparxei periptosh na exei to logotypo ipod kai na einai maimoy?

Ναι αμέ. Οι κινέζοι κάνουν θαύματα: http://images.google.com/images?svnum=100&um=1&hl=en&newwindow=1&safe=off&q=fake+ipod&btnG=Search+Images

 

Ευτυχώς βέβαια μερικές φορές κάνουν και απίστευτες κουλαμάρες. Για παράδειγμα έχω δει σε φωτογραφία... Sony iPod ! :D Πρέπει να είσαι πολύ άσχετος για να το πάρεις αυτό... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Βγαίνουμε εκτός θέματος αλλά οκ).

 

Στην Κίνα δεν υπάρχουν νόμοι για αυτούς που βγάζουν προϊόντα "μαϊμού" και πολλές φορές η κυβέρνηση τους προστατεύει άτυπα. Μάλιστα πολλοί κατασκευαστές δεν κάνουν μηνύσεις γιατί φοβούνται μήπως η κυβέρνηση τους απαγορέψει τις πωλήσεις στην Κίνα.

 

Από την άλλη, οι αντιγραφείς είναι πολύ γρήγοροι και καλοί στη "δουλειά τους".

 

Για παράδειγμα, πριν από λίγους μήνες όταν η LG κυκλοφόρησε το κινητό τηλέφωνο "Chocolate" στην Κίνα, οι πωλήσεις του πάτωσαν. Ο λόγος ήταν πως το μοντέλο αυτό κυκλοφορούσε ήδη σε "μαϊμού" στην Κίνα, μήνες πριν και οι καταναλωτές θεώρησαν πως η LG είχε βγάλει αντίγραφο του δικού τους! (δες εδώ σχετικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Βγαίνουμε εκτός θέματος αλλά οκ).

 

Στην Κίνα δεν υπάρχουν νόμοι για αυτούς που βγάζουν προϊόντα "μαϊμού" και πολλές φορές η κυβέρνηση τους προστατεύει άτυπα. Μάλιστα πολλοί κατασκευαστές δεν κάνουν μηνύσεις γιατί φοβούνται μήπως η κυβέρνηση τους απαγορέψει τις πωλήσεις στην Κίνα.

 

Από την άλλη, οι αντιγραφείς είναι πολύ γρήγοροι και καλοί στη "δουλειά τους".

 

Για παράδειγμα, πριν από λίγους μήνες όταν η LG κυκλοφόρησε το κινητό τηλέφωνο "Chocolate" στην Κίνα, οι πωλήσεις του πάτωσαν. Ο λόγος ήταν πως το μοντέλο αυτό κυκλοφορούσε ήδη σε "μαϊμού" στην Κίνα, μήνες πριν και οι καταναλωτές θεώρησαν πως η LG είχε βγάλει αντίγραφο του δικού τους! (δες εδώ σχετικά)

 

lol koryfaio arthro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει ενα iPod πριν ενα χρονο για να το εχω στο στρατο, και με την αηδια το iTunes λίγο έλειψε να το πουλησω στη βδομάδα πάνω..

 

Κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και στο iPod και ΑΓΟΡΑΣΤΕ το Anapod. Κανει μονο 20 δολλάρια αν θυμαμαι καλά και κανει ΟΛΑ αυτά που θέλετε χωρίς να σας σπάει τα νευρα.

 

Και από, και προς το ipod τραγούδια, ειναι κορυφαιος ipod explorer.

Εγω απο τοτε αγαπησα το ipod μου, στην αρχη το βρηκα σπασμένο και κράτησε 2 βδομάδες, μετά σταμάτησε να λειτουργεί, και επειδη εμεινα τόσο ικανοποιημενος δεν μπηκα καν στον κοπο να ψαξω αλλη σπασμενη εκδοση, το αγορασα γιατι πραγματικά το αξίζει.

 

Το iTunes οταν δεν ηξερα ειχε φερει ενας φιλος μου το δικο του να του περάσω κάποια κομμάτια και αυτο του εσβησε ολα τα δικα του και του πέρασε τα δικά μου.. Ασε που ειναι βαρύδι γιατι σηκωνει ολοκληρη εφαρμογη ενω το anapod ειναι ultra ελαφρύ.

 

Δοκιμαστε το trial και θα δειτε τη διαφορα!

 

Bye bye itunes.

Προσωπικά θεωρώ το iTunes από τα κορυφαία προγράμματα - αν όχι το κορυφαίο - για την διαχείριση της μουσικής βιβλιοθήκης & του iPod. Δεν μου έχει παρουσιάσει ποτέ κανένα πρόβλημα κάποιο από τα iPods μου και πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι σας δυσκολεύει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...