Προς το περιεχόμενο

Καταστημα με φτηνα και μεγαλη ποικιλια φωτογαρφικων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερετε κανενα τετοιο καταστημα (οχι eshop) στην Αθηνα ???? Θελω να παρω μια φωτογραφικη μηχανη και δεν εχω καποιο στο μυαλο μου.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στον Κατερέλο (www.katerelos.gr) και μεγάλη ποικιλία θα βρεις σε μαγαζιά στην Κάνιγγος/Στοά Φέξη.

 

+1 ... den exw episkeutei pote to katasthma tou alla apo oso blepw apo to eshop exei tromera megalh poikilia kai times eurwpis kai oxi eladas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια ... Μια Olympus SP-550 UZ που θελω στο Οδοραμα ειναι 70 ευρω πιο φτηνη.

 

 

 

http://www.adorama.gr/eshop/details.php?lang=gr&cat_id=1&corp_id=6&pr_id=2232&prview=tbl 365 ευρω

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=3412 435 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλική συμβουλή...μπες dpgr.gr και δες λίγο κριτικές και τι παίζει με αυτά τα μαγαζιά γενικά.Εγγύηση..ελληνικά εγχειρίδια after sales. και θα βγάλεις κάποια συμπεράσματα παραπάνω.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα υπαρχει μεγαλο προβλημα με την διαθεσημοτητα της Olympus SP-550 UZ ...

Αλλα ψαχνοντας την βρηκα και την πηρα απο Παπαδακη (Ε.Μπενακη 5- Αθηνα) .Μαζι με καρτα Olympus xd 2gb , φορτιστη με 4 μπαταριες και θηκη Olymbus τελικη τιμη 435 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vote for Κατερέλος...Πριν καμιά βδομάδα πήρα την Canon S3 IS

 

ακριβώς όπως ο ψαράς αλλά πιο πρόσφατα. πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά και καλές τιμές. στο adorama μου συμπεριφέρθηκαν πολύ άσχημα. ρώτησα μια τιμή, μου την είπε και άρχισε αμέσως να μιλά με τον επόμενο πελάτη. δηλαδή αν έπρεπε να κάνω χρήση της εγγύησης πώς να μου μίλαγαν;;; γι αυτό κι εγώ επί τόπου ξεκίνησα για περιστέρι και την αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kateleros .. kai an den thes timologio.... me kapoion tropo kanei kai 10% kato.......:shock:

 

 

Ναι αλλα εχεις εγγυηση ετσι ??? Εγω τους πηρα προχθες τηλ. για μια μηχανη olymbus sp550 αλλα δεν ειχαν και την πηρα τελικα στο κεντρο απο Παπαδακη (Εμ.Μπενακη 5) με αποδειξη.

 

Το χωρις αποδειξη εχει κινδυνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να μιλάει για χωρίς απόδειξη αλλά για χωρίς τιμολόγιο (με απόδειξη) έτσι δεν είναι; Εγγύηση δίνει κανονικά (συμπληρώνει και το αντίστοιχο χαρτί).

 

Τώρα για την S3 IS:

ήθελα την 630 δεν είχε stabilizer

ήθελα την 710 δεν είχε περιστρεφόμενη οθόνη.

 

έτσι πήρα την S3 που τα έχει και τα δύο. Μοναδικό και βασικό πλεονέκτημα είναι μόνο 6 megapixels αλλά εν τέλη δεν με χαλάει καθόλου μια που είναι υπεραρκετά (άλλωστε ποιος βγάζει φωτογραφίες με ανάλυση άνω των 1800χ1500 ?).

 

Πάμε λοιπόν:

 

++++++++

+ Καταπληκτικό οπτικό ζουμ 12χ - 48χ ψηφιακό

+ άριστη ποιότητα (για την κατηγορία της) κρυστάλλων (δεν βινιετάρει καθόλου)

+ πολύ καλά ηλεκτρονικά (φωτομέτρηση, autofocus κτλ)

+ άπειρες ρυθμίσεις

+ Δυνατότητα ρύθμισης των πάντων (ταχύτητα κλείστρου, διάφραγμα, manual focus, ταχύτητα ISO...)

+ Εύκολη στην χρήση όταν είναι στο αυτόματο

+ Stabilizer (το οποίο είναι σούπερ)

+ Περιστρεφόμενη οθόνη

+ δέχεται 4χΑΑ μπαταρίες για να μην ξεμείνεις ποτέ

+ αρκετά καλή κατασκευή - κάθεται ωραία στο χέρι

+ είναι μαύρη (γκρι σκούρο)

+ πολύ καλά βίντεο (εύκολη πρόσβαση στο κουμπί)

+ στερεοφωνική καταγραφή ήχου

+ χρήση ζουμ κατά την καταγραφή βίντεο

+ δυνατότητα focus σε απόσταη 0 cm από αντικείμενο

+ έχει σκόπευτρο με οθόνη (όχι οπτικό) που σου βγάζει όλες τις ρυθμίσεις εκεί

+ δέχεται φακούς (ευρυγώνιο + ζουμ της Canon)

+ το φλας σηκώνεται και απέχει αρκετά από τον φακό (για τα κόκκινα μάτια)

+ αρκετά αθόρυβη λειτουργία

+ έχει τον σούπερ επεξεργαστή DiGiC II της Canon

+ είναι Canon!!

 

----------------

- μόνο 6 megapixel (νομίζω ότι περισσότερα είναι υπερβολή)

- μεγάλος όγκος-βάρος λόγο μεγάλου φακού + 4χΑΑ μπαταριών

- η οθόνη είναι μικρή (αλλά τα κάνεις όλα πάντα από το σκόπευτρο, η οθόνη eίναι λίγο παιδικό εξάρτημα αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία)

- είναι πλαστική

- δεν υποστηρίζει ISO 1600 (μέχρι 800)

- είναι ακριβή

 

Εν κατακλείδι:

αν θες μια μηχανή να έχει στην τσάντα σου πάντα, μην την πάρεις.

αν θες μια μηχανή -μηχανή όμως- αλλά δεν μπορείς να πας σε ημιεπαγγελματικές DSLR (πχ Nikon D80) αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να μιλάει για χωρίς απόδειξη αλλά για χωρίς τιμολόγιο (με απόδειξη) έτσι δεν είναι; Εγγύηση δίνει κανονικά (συμπληρώνει και το αντίστοιχο χαρτί).

 

 

 

Ενας πωλητης ή τιμολιγιο ή αποδειξη κοψει ειναι το ιδιο για αυτον.Απλα στην αποδειξη ο ΦΠΑ ειναι ενσωματωμενος στην τιμη ενω στο τιμολογιο αναφερετε χωριστα. Τιμολογιο κοβουμε σε επαγγελματιες και υπαρχει περιπτωση αυτοι απο την εφορια τους να εκπεσουν το ΦΠΑ αν το αγοραζομενο ειδος ειναι συναφες με το επαγγελμα τους και αποδειξη κοβουμε σε ολλους τους αλλους.

Αρα ο πωλητης δεν εχει κερδος ή ζημια αν κοψει το ενα ή το αλλο παραστατικο του Κωδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...