Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να υπολογίζεις 2 εβδομαδες το λιγότερο με την φτηνή αποστολή

 

 

 

αλλα να προσέχεις γιατι τα κινητά ειναι μια δύσκολη αγορά οταν προέρχονται απο το εξωτερικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσπαθώ να αγοράσω από έναν πωλητή και σε όλα τα προιόντα του μου βγάζει αυτό:image.jpg

Από λογαριασμού φίλου δεν το βγάζει. Η λίστα προιόντων που πωλητή είναι αυτή. Εσείς μπορείτε να αγοράσετε?

 

Εσείς μπορείτε να αγοράσετε κανονικά?

Μόνο σε μένα βγάζει αυτο το μήνυμα σε όλα τα προιόντα αυτού και μόνο του πωλητή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς μπορείτε να αγοράσετε κανονικά?

Μόνο σε μένα βγάζει αυτο το μήνυμα σε όλα τα προιόντα αυτού και μόνο του πωλητή?

 

Όλα κανονικά σε 'μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κανονικά σε 'μένα.

 

Από αυτόν τον συγκεκριμένο πωλητή είχα αγοράσει παλιά ένα προιόν, η συναλλαγή είχε γίνει επιτυχώς και του είχα δώσει και μέγιστο feedback. Μετά από λίγο χάλασε το προιόν αλλά είχε εγγύηση και του έστειλα μήνυμα αλλά απ την στιγμή που κατάλαβε ότι έστειλα ζητώντας την εγγύηση δεν απαντούσε σε κανένα μου μήνυμα. Εγώ δεν το συνέχισα και το θέμα σταμάτησε.

 

Υπάρχει περίπτωση να με μπλόκαρε από αγορές για να διασφαλίσει πως δεν θα του κάνω κακό feedback λόγω του προηγούμενου γεγονότος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτόν τον συγκεκριμένο πωλητή είχα αγοράσει παλιά ένα προιόν, η συναλλαγή είχε γίνει επιτυχώς και του είχα δώσει και μέγιστο feedback. Μετά από λίγο χάλασε το προιόν αλλά είχε εγγύηση και του έστειλα μήνυμα αλλά απ την στιγμή που κατάλαβε ότι έστειλα ζητώντας την εγγύηση δεν απαντούσε σε κανένα μου μήνυμα. Εγώ δεν το συνέχισα και το θέμα σταμάτησε.

 

Υπάρχει περίπτωση να με μπλόκαρε από αγορές για να διασφαλίσει πως δεν θα του κάνω κακό feedback λόγω του προηγούμενου γεγονότος?

ε ειδες που ειχα δικιο, αν το έλεγες απο την αρχη θα ειχα καταλάβει τι παίζει. Σαφώς και σε εχει μπλοκάρει, δεν σε θελει για πελάτη του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω παραγγείλει από το καλοκαίρι μια θηκη απο έναν και ακόμα να έρθει είχαμε μιλησει και μου είχε πει οτι θα μου την στείλει ξανα και την έστειλε μου είπε αλλά εμένα ακόμα να έρθει...και παω τώρα να του στείλω μήνυμα αλλά μου γράφει αυτό You are attempting to communicate about an invalid item.

 τι γίνεται;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο θα ερθει αυτη η μπλουζα ? μονο 16,11 ευρω χωρις εξτρα χρεωση ? http://viewitem.eim.ebay.gr/-TELLER-MORROW--TEE-T-SHIRT-ANARCHY-SOA-SAMCRO-SONS-of-RED-BLACK-BIKER-REAPER/161069224853/item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω παραγγείλει από το καλοκαίρι μια θηκη απο έναν και ακόμα να έρθει είχαμε μιλησει και μου είχε πει οτι θα μου την στείλει ξανα και την έστειλε μου είπε αλλά εμένα ακόμα να έρθει...και παω τώρα να του στείλω μήνυμα αλλά μου γράφει αυτό You are attempting to communicate about an invalid item.

 τι γίνεται;;;

Πόσες μέρες έχουν περάσει απο τοτε που πλήρωσες με παυπαλ

 

 

 

 

 

 

ποσο θα ερθει αυτη η μπλουζα ? μονο 16,11 ευρω χωρις εξτρα χρεωση ? http://viewitem.eim.ebay.gr/-TELLER-MORROW--TEE-T-SHIRT-ANARCHY-SOA-SAMCRO-SONS-of-RED-BLACK-BIKER-REAPER/161069224853/item

Ναι αυτή είναι η τιμή (μόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το καλοκαίρι και μετά έχω κάνει καμιά 10ρια παραγγελίες στο ebay από Κίνα και Ηονγ Κονγκ (οι 2 με tracking number!) και δεν έρχεται καμία!!! Ενώ από Ευρώπη έρχονται κανονικά και γρήγορα... Το ίδιο συμβαίνει και με άλλους γνωστούς μου. Γίνεται τίποτα με τον κινέζικο ταχυδρομείο??? Πριν το καλοκαίρι δεν έιχα ποτέ πρόβλημα και έχω πάρει πάνω από 150 προϊόντα τα τελευταία χρόνια!

Επεξ/σία από harris78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ειδες που ειχα δικιο, αν το έλεγες απο την αρχη θα ειχα καταλάβει τι παίζει. Σαφώς και σε εχει μπλοκάρει, δεν σε θελει για πελάτη του

 

ε τι δίκιο, δεν είχα κάτι απλήρωτο και δεν θυμόμουν καν το περιστατικό ούτε ήξερα την δυνατότητα block.

Όταν είδα πως οι άλλοι μπορούν να αγοράσουν το υποψιάστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το καλοκαίρι και μετά έχω κάνει καμιά 10ρια παραγγελίες στο ebay από Κίνα και Ηονγ Κονγκ (οι 2 με tracking number!) και δεν έρχεται καμία!!! Ενώ από Ευρώπη έρχονται κανονικά και γρήγορα... Το ίδιο συμβαίνει και με άλλους γνωστούς μου. Γίνεται τίποτα με τον κινέζικο ταχυδρομείο??? Πριν το καλοκαίρι δεν έιχα ποτέ πρόβλημα και έχω πάρει πάνω από 150 προϊόντα τα τελευταία χρόνια!

Απο μενα δεν υπαρχει κανένα προβλημα με την Κινα εγω παραλαμβάνω κανονικα.

 

 

 

 

μήνες έχουν περάσει από το καλοκαίρι περίπου

Θα σε απογοητεύσω αλλα το έχασες, μεχρι 45 μερες μαξ μπορείς να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το καλοκαίρι και μετά έχω κάνει καμιά 10ρια παραγγελίες στο ebay από Κίνα και Ηονγ Κονγκ (οι 2 με tracking number!) και δεν έρχεται καμία!!! Ενώ από Ευρώπη έρχονται κανονικά και γρήγορα... Το ίδιο συμβαίνει και με άλλους γνωστούς μου. Γίνεται τίποτα με τον κινέζικο ταχυδρομείο??? Πριν το καλοκαίρι δεν έιχα ποτέ πρόβλημα και έχω πάρει πάνω από 150 προϊόντα τα τελευταία χρόνια!

 

Μία απ' τα ίδια. Μου έχουν κάνει refund σε 4-5 παραγγελίες που έχουν κλείσει 50+ μέρες και δεν έχει έρθει τίποτα. Παλιότερα κι εγώ πολύ σπάνια να είχα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θα σε απογοητεύσω αλλα το έχασες, μεχρι 45 μερες μαξ μπορείς να περιμένεις.

 

δλδ έχασα τα λεφτά μου;;; και γιατί δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...