Προς το περιεχόμενο

Αγορά οθόνης 19 ιντσών


BrancaLeone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε δεν μας αφησες και καμια επιλογη... shocked.gif" border="0 Εγω θα σου προτεινα μια απο αυτες που θελεις να ξεχασεις μιας και οι αλλες...<p>Τεσπα η λυση ειναι Trinitron η Diamontron σωληνα... φυσικα FLAT και 3ετη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πεστε ρε παιδια καμμια δοκιμασμενη προταση για 200.000 γιατι ενδιαφερομαι κι εγω.

Καλη αποδωση και να μην ειναι ζημιαρα. Κατα τα αλλα δε κολλαω στη φιρμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μόλις προ 15 ημερών αγόρασα την Hitachi CM721F (19άρα) με 140.000 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Προσωπική άποψη βέβαια... smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με τα μονιτορ ειναι δυσκολο γιατι βασικα απο σειρα σε σειρα του ιδιου μοντελου μπορει να υπαρξουν απο μικρες διαφορες μεχρι μεγαλες...

Εχω δουλεψει σε αρκετα μοντελα 19-21 κορυφαια θεωρω τα -panasonic-sony-hitachi-eizo-mitsubishi

Exω ενα hitachi 715 εδω και ενα χρονο για τα λεφτα που εδωσα τοτε 170.000 ειμαι ικανοποιημενος

ενας φιλος εδωσε 300.000 για mitsubishi πολυ καλο αλλα οχι για τοσα λεφτα(κανει και το σπαστικο ηχο οταν αλλαζει αναλυση)...θα συμφωνησω με το φιλο παρε τη hitachi (για τεστ εχω δει πολλα και απο περιοδικα ολα ειναι πολυ υποκειμενικα)

Πλεον ολα εχουν 3 χρονια εγγυηση τα περισσοτερα on-site και μερικα 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω μια 19αρα οθόνη.

Διαθέτω μέχρι 200.000 τελική τιμή...

Τη θέλω κυρίως για να βλέπω dvd άντε και κάνα παιχνιδάκι που και που...

Το ερώτημα είναι λοιπόν flat ή όχι...

φτηνή(AOC,CTX,Viewsonic) ή πιο ακριβή (Hitachi,Nokia,NEC,LG). <p>Ζητάω γνώμες απο όποιον έχει ψάξει ή και αγοράσει κάποια από τις παραπάνω. Μην αναφέρετε τίποτα για sony,EIZO,IIYAMA,Mitsubisi γιατί προσπαθώ να τις ξεχάσω...<p>Επίσης αν έχετε site με συγκρίσεις και reviews θα βοηθούσαν πολύ.<p>Ευχαριστώ και καλές γιορτές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα πρότεινα τα Hitachi ή Viewsonic...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις κακολογούν και τις αποστρέφοτναι κάποιοι...είναι πολύ καλές οθόνες...<p>Εμπειρίες χρήσης έχω από Hitachi, μια και έχω 3,5 χρόνια ένα CM753ET 19" που αν και δεν είναι επίπεδο, μόνο καλά λόγια έχω να πω...τα ηλεκτρονικά του είναι άριστα ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα...οι Hitach χρησιμοποιεί δικό της σωλήνα και είναι πολύ καλός, καλύτερος από τον Trinitron, αν και ο Diamondtron είναι κορυφή.<p>Viewsonic 19" δεν έχω δει αλλά είναι ίδιες με τις εξαγορασμένες πια Nokia, ενώ ένα 21" που έχει ένας γνωστός μου τοπογράφος εδώ και 2 χρόνια και 2 σκυλιά 17" που χρησιμοποιούν 2 φίλοι αρχιτέκτωνες σε καθημερινή βάση για πάνω από 5 χρόνια μου λένε πολλά...<p>Πολύ καλά λόγια τέλος και για τα μοντέλα της NEC και της Iiyama που είναι πολύ στα πάνω τους τελευταία, αν και για τα Iiyama ακούω περίεργα στο forum...το 17" 411 που έχει ένα ξαδερφάκι πάντως είναι πολύ καλό, αν και το έχει μόνο 4 μήνες... <p>Θα συμφωνήσω με τα παιδιά να το ψάξεις το θέμα και να μην πάρεις έτσι κάτι που είναι απλά 19"...τα καλο-επεδυμένα 200-250 χιλιάρικα είναι καλύτερα από 100-120 πεταμένα χιλιάρικα...<p>Μπες στα μαγαζιά και απαίτησε να δεις το monitor που σε ενδιαφέρει να λειτουργεί και κρίνε μετά...όχι στο desktop μόνο...βάλε και DVD...πάρε και κάποια γραμική φωτογραφία (ή σχέδιο) μαζί σου σε δισκέτα και σύγκρινε χονδρικά γεωμετρία κτλ... <p>Βάλε να δεις το λευκό της σε full screen...όρισε λευκό το χρώμα του desktop και ανάλυση 1280x960+ και κρίνε...<p>Στο super market οι περισσότεροι αν δούμε 2 προϊόντα με 100δρχ διαφορά στην τιμή, κοιτάμε και ξανακοιτάμε να δούμε γιατί αυτό...αλλά το κοιτάμε κρατώντας τα στο χέρι μας, από κοντά...όχι στο διαφημιστικό της εταιρίας...όταν υπάρχει ποικιλία στα ακριβά πράγματα με μεγάλες οικονομικές διακυμάνσεις γιατί λίγοι το κάνουμε τελικά; <p>Imagine confused.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala ola ayta alla den mporoume na sygrinoume oles tis 19ares gia na paroume thn kalhterh me bash ta lefta pou diathetoume. shocked.gif" border="0 To logiko einai na basistoume se egyra tests kai ektos apo ena tou RAM (axiopisto???) prin 9 mhnes den exw dei allo!!! Meta apo meleth aytou tou test kai psaximo sta epishma sites twn etaireiwn katelhxa sthn Sony E400 kai sthn IIyama 451 pro. Thn prwth thn exw brei 220.000drx kai thn deyterh 240.000drx to thema einai omws oti mhn thn pathw sa merikous pou edwsan ta wraia tous lefta kai tous bgeikan moufa!!!! mad.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν την 19άρα οθόνη την θέλεις μόνο για οικιακή χρήση, πρέπει να υπολογίσεις τι διαθέσιμο χώρο έχεις. Πιο αναλυτικά αν δεν είναι ικανή η απόσταση της οθόνης από τα μάτια σου, οι κινήσεις του κεφαλιού σου για να σαρώνει το βλέμμα σου την επιφάνεια της στη κατακόρυφη διάσταση της, θα σου προκαλεί ενοχλήσεις στον αυχένα. Τότε είναι προτιμότερη η 17άρα.

Κατά τα άλλα ακολούθησε τις συμβουλές του Imagine.

Και καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...