Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οτι και να λέμε για τις ξένες σαν τις ελληνικές δεν έχει, πιετε μια ζ μια black mak..

αυτα τα λενε κατι παπουδες που ειναι κολλημενοι με κατι heineken-αμστελ και δεν εχουν αγγιξει ΚΑΝ ξενες 'ψαγμενες' μπυρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα λενε κατι παπουδες που ειναι κολλημενοι με κατι heineken-αμστελ και δεν εχουν αγγιξει ΚΑΝ ξενες 'ψαγμενες' μπυρες

ειδικά αυτοί που πίνουν Amstel πιστεύω και μετά θάνατον Amstel θα πίνουν, μιλάμε για κόλλημα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tσιμπησα μια κιτρινη chimay απο μια καβα  για να συμπληρωσω την επικη αυτη τριλογια μετα την μπλε και την κοκκινη.

Εκει ειδα μια μπυρα lusifer.Διστασα να την παρω.Εχουμε κανα insomniaκο review ?

 

'Σαι τρελός, πάρε τη λούσιφερ. Περισσότερο γι' αυτήν είναι το nickname, παρά για την περσόνα.

Αγαπημένη μπύρα μακράν, τέλεια ισορροπία ανάμεσα στη γλυκίλα των 8% και την πικρίλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Σαι τρελός, πάρε τη λούσιφερ. Περισσότερο γι' αυτήν είναι το nickname, παρά για την περσόνα.

Αγαπημένη μπύρα μακράν, τέλεια ισορροπία ανάμεσα στη γλυκίλα των 8% και την πικρίλα.

Μόνο 8% έχει? Λάθος θυμόμουν πάνω από 10 δηλαδή :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχει βγαλει και η fix weiss , fix royal.Eνημερωτικα για οποιον ενδιαφερεται γιατι εγω βρισκομαι σε αλλη πιστα δοκιμων (lucifer και corsendonk  :-D )

Επεξ/σία από bluesattack
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και κατεληξα οτι δεν ειμαι ιδιαιτερος φαν των weiss πηρα (καταλαθος) μια augustiner.Διακριτικη θα τολμουσα να την πω, και αρκετα πετυχημενη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Σαι τρελός, πάρε τη λούσιφερ. Περισσότερο γι' αυτήν είναι το nickname, παρά για την περσόνα.

Αγαπημένη μπύρα μακράν, τέλεια ισορροπία ανάμεσα στη γλυκίλα των 8% και την πικρίλα.

 

Στο τελεια ισορροπια θα συμφωνησω και εγω.Αλλα  οτι η duvel εχει πιο δυνατη γευση.Και δεν ξερω μηπως την κοντραρει και η κιτρο-volkan που ακομα δεν την εχω δοκιμασει.Και πριn  αρχισεις να βριζεις πες μου..εχει και σε κοκκινομαυρο η lucifer ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δίκιο έχεις για τη Duvel (άλλο ωραίο όνομα). Αλλά αυτός είναι ο λόγος που λατρεύω τόσο λούσιφερ, επειδή μπορείς να πιεις και δεύτερη και τρίτη χωρίς να σαπίζουν τα δόντια σου απ' τη ζάχαρη και τη φρουκτόζη. Η Duvel, όπως και οι περισσότερες μοναστηριακές κατ΄ εμέ, είναι να πιεις μία αργά και όμορφα. Είναι reunion με τον πρώτο σου έρωτα που έγινε 8/10 μιλφάκι. Η λούσιφερ, ΟΧΙΝΑΤΟΠΑΙΝΕΥΤΩ είναι ολονύχτιο κωλοσκαμπιλίδι με λαγουδάκι του PB: ποιοτικότερο (ε, δεκάρι) αλλά και λίγο "δεύτερο" επειδή είναι ευκολότερη γεύση.

 

Μόλις κατοχύρωσα τη βρισιά "αμστελογκόμενα" μπδγ.

 

Και όχι, μόνο σε αυτό το φωτομονωτικό ξανθό βγαίνει. Παλιά ο Ζύθος επί της Κηφισσίας είχε βαρέλι λούσιφερ με μέλι, αλλά δεν το 'χω ξαναπετύχει από τότε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγαλει και η fix weiss , fix royal.Eνημερωτικα για οποιον ενδιαφερεται γιατι εγω βρισκομαι σε αλλη πιστα δοκιμων (lucifer και corsendonk  :-D )

 

Σημερα ειδα την διαφημηση, μεχρι τωρα δεν ηξερα καν οτι υπαρχει  :P

Την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει γευση και τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...