Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το καλυτερο αυτοκινητο ?


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρούφα το αυγό σου μικρέ.

Φιλικά

 

Μικρο ειναι το ματι σου "μεγαλε"

Φιλικα επισης

 

Ώπα γνώστη! Δίπλωμα μπορείς να βγάλεις ή όχι ακόμα;

 

 

 

Εσύ και οι μηχανικοί της Mitsubishi. Μετά το χαός.

 

Μικρο ειναι το ματι σου "μεγαλε"

Φιλικα επισης

Και ναι ειμαι γνωστης οχι σαν κατι αλλους και εχω και διπλωμα δεν ειμαι τοσο μικρος οσο νομιζεις.

Εδω τι να πω βασικα εχω να πω αλλα δεν εχω ορεξη να φαω μπαν.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σιγά μη φωνάξεις και τη μαμά σου. Βγάλε το Ν από το πίσω τζάμι και ξανασυτητάμε για αυτοκίνητα.

 

Πόσο εκνευριστικά είναι τα πιτσιρίκια του διαβάζουν περιοδικά όλη μέρα και νομίζουν ότι τα ξέρουν και όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βαζω Ν Φιλε και δεν διαβαζω περιοδικα με αμαξια με τον τροπο που εννοεις μεγαλε και ωριμε γνωστη που ξερεις απο αμαξια αλλα καποια στοιχειωδη πραματα ξερω δεν σημαινει επειδη ειμαι 19 και εσυ 30 οτι γνωριζεις παραπανω στο θεμα ελεος.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Φαντάζομαι στους 7-8 μήνες που πιθανόν να έχεις δίπλωμα έχεις οδηγήσει ένα σωρό αυτοκίνητα, σε πίστα, στην εθνική, στην πόλη...

 

Επίσης προφανώς μετά το διδακτορικό σου στη μαχανολογία θα έχεις πολλά να μας πεις.

 

Θα ρώταγε κανείς βέβαια, τι κάθομαι και ασχολούμαι, δεν έχω κάτι πιο σημαντικό να κάνω από το να ασχολούμαι με τις ονειρώξεις του κάθε πιτσιρίκου; Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να πάω να πλύνω τα πιάτα οπότε...

 

ΥΓ: Επειδή όπως βλέποντας τσόντες κανείς δεν έμαθε να μαμάει, έτσι και κανένας δεν έμαθε να οδηγάει από το Playstation ή διαβάζοντας περιοδικά, όταν θα βγαίνεις παγανιά να 'οδηγήσεις' επειδή 'ξέρεις', έχε υπόψη σου ότι ο απέναντι κακομοίρης δε φταίει σε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω KWSN_Men αν υπαρχει ενα θεμα σε ολο το φορουμ που δεν εχεις τσακωθει με καποιον

καθενας εχει τις αποψεις του

δε νομιζω οτι πρεπει να τον προσβαλει κανεις ουτε να του επιτιθεται προσωπικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω KWSN_Men αν υπαρχει ενα θεμα σε ολο το φορουμ που δεν εχεις τσακωθει με καποιον

καθενας εχει τις αποψεις του

δε νομιζω οτι πρεπει να τον προσβαλει κανεις ουτε να του επιτιθεται προσωπικα

 

Απο κει φαινεται ποσο ωριμος ειναι και ξεροκεφαλος..

Έχω χαμηλή ανεκτικότητα στη βλακεία, τι να κάνω; Δεν τη μεταβολίζω or something.

 

Λοιπον επειδη με επρηξες ρε μεγαλε ενα τελευταιο μηνυμα γιατι δουλευω κιολας οχι σαν εσενα που πιστευω οτι καθεσαι σπιτι και σου στελνει λεφτα ο πατερας ακομη:)Εγω ειμαι 19 χρονων ουτε πλουσιο κολοπαιδο ειμαι ουτε παιρνω χαρτζιλικι απο τους γονεις μουδουλευω κανονικα εδω και δυο χρονια πρωι θερμουδραυλικος το απογευμα τεχνικος Η/Υ ,το αμαξι που οδηγαω το αγορασα μονος δεν μου το πηρε κανεις μπορει να μην ειναι ΕVO αλλα την δουλεια του την κανει καλυτερα κι απο λαμπο και ναι εχω σκοπο και ξερω οτι μπορω σε μερικα χρονια να παρω και ενα EVO εσυ κατσε να γραφεις στο φορουν τις βλ@κειες σου περι πιτσιρικαδων και ονειρεψου την λαμποργκινι που δεν θα εχεις ποτε σου...

 

Φιλικα ενας πιτσιρικας....

 

Ps:Αχετο αλλα το Αvatar σου ειναι το πιο αθλιο που εχω δει:???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω KWSN_Men αν υπαρχει ενα θεμα σε ολο το φορουμ που δεν εχεις τσακωθει με καποιον

καθενας εχει τις αποψεις του

δε νομιζω οτι πρεπει να τον προσβαλει κανεις ουτε να του επιτιθεται προσωπικα

 

Αλήθεια αντικειμενικέ adi32, αν συμφωνούσα με την άποψή σου θα έλεγες όσα λες τώρα; Η αν ήμουν Ολυμπιακός; Ρίξε μια ματιά ποιος άρχισε να μιλάει για χαμένους κτλ. Οπότε άσε τα κομπλεξικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κει φαινεται ποσο ωριμος ειναι και ξεροκεφαλος..

 

Ευτυχώς που με έχεις καταλάβει όλον αυτόν το μήνα που είσαι εδώ.

 

Λοιπον επειδη με επρηξες ρε μεγαλε ενα τελευταιο μηνυμα γιατι δουλευω κιολας οχι σαν εσενα που πιστευω οτι καθεσαι σπιτι και σου στελνει λεφτα ο πατερας ακομη:)Εγω ειμαι 19 χρονων ουτε πλουσιο κολοπαιδο ειμαι ουτε παιρνω χαρτζιλικι απο τους γονεις μουδουλευω κανονικα εδω και δυο χρονια πρωι θερμουδραυλικος το απογευμα τεχνικος Η/Υ ,το αμαξι που οδηγαω το αγορασα μονος δεν μου το πηρε κανεις μπορει να μην ειναι ΕVO αλλα την δουλεια του την κανει καλυτερα κι απο λαμπο και ναι εχω σκοπο και ξερω οτι μπορω σε μερικα χρονια να παρω και ενα EVO εσυ κατσε να γραφεις στο φορουν τις βλ@κειες σου περι πιτσιρικαδων και ονειρεψου την λαμποργκινι που δεν θα εχεις ποτε σου...

 

Τώρα να σου απαντήσω σοβαρά ή να σε γειώσω όπως θα έπρεπε;

 

Μικρέ μου λοιπόν, πλήρωσα μόνος μου τις σπουδές μου στο εξωτερικό, συμπεριλαμβανομένου και του μεταπτυχιακού μου. Τελικά ασχολήθηκα με κάτι άσχετο, δικιά μου δουλειά. Σε αυτή τη δουλειά λοιπόν έχω ρίξει λεφτά δικά μου τον τελευταίο ενάμισι χρόνο για 1+ EVO.

 

Φιλικα ένας μεγαλύτερός σου που δεν ξέρεις.

 

Το avatar μου είναι ο φιλαράκος μου ο Charlie Manson. Τον έχω βάλει για να φοβίζει τα μικρά παιδάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω να εδειξα οτι ειχα προβλημα που προτεινες το Audi

και ουτε ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι σε ολα

και ουτε ποσοστα παιρνουμε απο τη μιτσουμπισι ουτε απο τη Λαμποργκινι

Απλα εβαλα καποια βιντεο που εσεις ειπατε οτι ειναι στημενα

και εβαλα και καποια τιμη καταναλωσης απο το site του in.gr που κι αυτο ειπατε οτι ειναι ψευδες

Απο κει και περα αν εχετε καποια παραπονα μπορειτε να διαμαρτυρηθειτε στα παραπανω sites

ή να δειξετε καποια δικα σας στοιχεια

Δεν καταλαβαινω τελικα που ειναι το προβλημα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω να εδειξα οτι ειχα προβλημα που προτεινες το Audi

και ουτε ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι σε ολα

και ουτε ποσοστα παιρνουμε απο τη μιτσουμπισι ουτε απο τη Λαμποργκινι

Απλα εβαλα καποια βιντεο που εσεις ειπατε οτι ειναι στημενα

και εβαλα και καποια τιμη καταναλωσης απο το site του in.gr που κι αυτο ειπατε οτι ειναι ψευδες

Απο κει και περα αν εχετε καποια παραπονα μπορειτε να διαμαρτυρηθειτε στα παραπανω sites

ή να δειξετε καποια δικα σας στοιχεια

Δεν καταλαβαινω τελικα που ειναι το προβλημα μας

 

Δεν είπα ότι τα στοιχεία του in.gr είναι ψευδή, αλλά ανακριβή, προερχόμενα από τις εταιρείες βεβαίως. Άν σου πω δηλαδή ότι η Mercedes SLR των 626 ίππων και 5,5 λίτρων καίει 10,2, θα το πιστέψεις ότι ισχύει; Και όμως, έτσι λέει. Αυτές τις τυποποιημένες καταναλώσεις δεν τις βλέπεις σχεδόν ποτέ, και αν τις δεις, μόνο στιγμιαία.

 

Για το Top Gear τώρα, κάνει πολλά κουφά. Θυμάμαι το 1999 που είχα πάρει σε βιντεοκασσέτα, είχε βάλει στην ευθεία ένα EVO V και μία Μ Coupe και ένα προσθιοκίνητο (δε θυμάμαι πιο) για να δείξει ποιο είναι καλό σε εκίνηση. Το συμπέρασμα του ήταν ότι η πίσω κίνηση είναι καλύτερη επειδή η M Coupe τα άφησε τα άλλα πολύ πίσω. Ξέχασε βέβαια να αναφέρει τα παραπάνω άλογα και τις απώλειες τις τετρακίνησης. Σε άλλο επισόδειο, πιο καινούργιο θάβει το Mustang επειδή στο δυναμόμετρο είναι λιγότερα άλογα από ότι λέει επίσημα. Και δεν αναφέρει απώλειες!

 

Με άλλα λόγια, γαμώ τις εκπομπές το Top Gear, έχω δει πάρα πολλές, αλλά δεν είναι και το ευαγγέλιο, είναι τρομερά υποκειμενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την υποκειμενικότητά του (Clarckson κυρίως) είναι που γουστάρω το top gear, δεν θα το δω για να αγοράσω αυτοκίνητο όμως:P.

 

Το πρόβλημα με τον Sadamiraq είναι ότι έχει το ύφος του γνωρίζω τα πάντα και άρα εξ'ορισμού όποιος διαφωνεί λέει λ@μ@κ!?ς... Για άλλους το εσωτερικό του EVO είναι gtp (και όποιος έχει μπει ακόμα και σε polo θα συμφωνήσει:P) για άλλους είναι μιά χαρα (θα πάθουν πολιτισμικό σοκ σε κανά a3 δλδ). Για άλλους αυτό το κριτήριο μετράει, για άλλους όχι :). Ο μίτσος είναι καλό κάρο, don't get me wrong αλλά δεν είναι all around. Είναι εξειδικευμένο και κατ'εμέ αν θες να κάνεις την πλάκα σου παίρνεις κάτι πιο διασκεδαστικό, το τετρακίνητο για να το χαρείς θες πολύ ειδικές συνθήκες.

 

Κατ'εμέ το πιο ολοκληρωμένο αυτοκίνητο που μπορεί να αγοράσει κάποιος είναι μιά M5... ΟΚ, άλλη κατηγορία λεφτών αλλά η αρχική ερώτηση ήταν πιο είναι το καλλήτερο;). Μία μεταχειρισμένη προηγούμενης γενιάς κάνει όσο έναν μίτσο και είναι περιττό να πω ποιο θα προτιμούσα;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την υποκειμενικότητά του (Clarckson κυρίως) είναι που γουστάρω το top gear, δεν θα το δω για να αγοράσω αυτοκίνητο όμως:P.

 

Ακριβώς. Συν τις απίστευτες ατάκες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την υποκειμενικότητά του (Clarckson κυρίως) είναι που γουστάρω το top gear, δεν θα το δω για να αγοράσω αυτοκίνητο όμως:P.

 

Το πρόβλημα με τον Sadamiraq είναι ότι έχει το ύφος του γνωρίζω τα πάντα και άρα εξ'ορισμού όποιος διαφωνεί λέει λ@μ@κ!ς... Για άλλους το εσωτερικό του EVO είναι gtp (και όποιος έχει μπει ακόμα και σε polo θα συμφωνήσει:P) για άλλους είναι μιά χαρα (θα πάθουν πολιτισμικό σοκ σε κανά a3 δλδ). Για άλλους αυτό το κριτήριο μετράει, για άλλους όχι :). Ο μίτσος είναι καλό κάρο, don't get me wrong αλλά δεν είναι all around. Είναι εξειδικευμένο και κατ'εμέ αν θες να κάνεις την πλάκα σου παίρνεις κάτι πιο διασκεδαστικό, το τετρακίνητο για να το χαρείς θες πολύ ειδικές συνθήκες.

 

Κατ'εμέ το πιο ολοκληρωμένο αυτοκίνητο που μπορεί να αγοράσει κάποιος είναι μιά M5... ΟΚ, άλλη κατηγορία λεφτών αλλά η αρχική ερώτηση ήταν πιο είναι το καλλήτερο;). Μία μεταχειρισμένη προηγούμενης γενιάς κάνει όσο έναν μίτσο και είναι περιττό να πω ποιο θα προτιμούσα;).

 

Kοιτα να δεις δεις φιλε δεν ειπα οτι τα ξερω ολα μην με παρεξηγεις απλως γνωριζω πραγματα τα οποια ο ΚWΝ_Men τα σνομπαρει γιατι κατα την γνωμη γιατι ετσι φανηκε επειδη καποιος ειναι μικροτερος του δεν ξερει τιποτα και τους αποκαλει ολους πιτσιρικαδες. Τωρα για Μ5 τι να πω ναι δεν θα το επερνα προτιμω χιλιες φορες να παρω EVO και με τα λεφτα που μενουν απο το να επερνα Μ5 να κανω και βελτιωσεις και αμα δεν γουσταρεις αλλαζουμε το σαλονι και παλι μενουν λεφτα.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τώρα να σου απαντήσω σοβαρά ή να σε γειώσω όπως θα έπρεπε;

 

Μικρέ μου λοιπόν, πλήρωσα μόνος μου τις σπουδές μου στο εξωτερικό, συμπεριλαμβανομένου και του μεταπτυχιακού μου. Τελικά ασχολήθηκα με κάτι άσχετο, δικιά μου δουλειά. Σε αυτή τη δουλειά λοιπόν έχω ρίξει λεφτά δικά μου τον τελευταίο ενάμισι χρόνο για 1+ EVO.

.

 

Mπα δεν με γειωσες ρε φιλαρακο,μαθε λοιπον οτι μπορει να ψοφαω στην δουλεια αλλα αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι και κατι σπουδαιο,εγω ουτε με μεταπτυχιακα ουτε τιποτα αλλο μονο με απολυτηριο του ΤΕΕ δουλευω και απο τη φαινεται βγαζω παραπανω (19 χρονων φιλε) α λες οτι εριξες λεφτα για 1+ ΕVO δεν μας ποσα εβγαλες απο κει η τσαμπα πηγαν χαμενα τα λεφτα του μπαμπα?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...