Προς το περιεχόμενο

Fritz!Box Fon or JetSpeed 520+


novice21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα αναβαθμιση στην συνδεση,απο 1Μbit σε 8,στην Hol.Και ενω ειχα και εχω το Fritz, μου εστειλε τωρα με την αναβαθμιση της ταχυτητας,το JetSpeed 520+.Να συνδεσω αυτο,η να αφησω το Fritz.Ποιο ειναι καλυτερο.Να σημειωσω εδω,οτι με το Fritz,δεν εχω καλες ταχυτητες.Δεν ξερω εαν φταιει βεβαια το router,η κατι αλλο.Ενα αρχειο για speedtest,που μου εστειλε η Hol,απο καποιον server,κατεβαινει με 800-840.Ομως απο οποιοδηποτε αλλο site η με http η με ftp,σερνεται στα 200-250.

Τους ρωτησα εαν με εχουν "κλειδωσει",σε αυτην την ταχυτητα,και οτι η προσβαση στον server του speedtest που δινει γεματα τα 8mbits, ειναι ελευθερη,για ευνοητους λογους,μου απαντησαν ,οτι αυτα δεν γινονται.

Και διερωτωμαι.Τοτε πως γινεται απο εκει να κατεβαζει turbo 840,και απο οπουδηποτε αλλου χελωνιαζεται.

Για δωστε μου τα φωτα σας παιδια να φωτιστουμε και εμεις οι novices.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

520.eleos .ennoite fritz kai me diafora.min perimeneis na katevazei apo pantou me 80-0.dokimase ftp.ntua.gr ftp.forthnet.gr ftp.otenet.gr kai na exeis kai download manager gia na anixeis mirrors kai na deis poso katevasei.nai auta den ginontai opos sou einai.to policy to perneis me to pou sindetheis ston router ton diko tous.mono sta p2p tha mporousan na baloun freno.fantasou to kai apla.an ego exo ena site kai thes esi san ena atomo na katevazeis me px 800 kilobygtes ego ti grames tha prepei na exo gia na exipiretiso 1000 2000 ti den xero posa atoma mpenoun stin selida.zontano paradima i asus.katevazei poli arga an kai tora to exoun ftiaxei.na exeis 20 mbit grammi kai na katevaxeis me 20 kilobytes px.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poulinos,σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.Με παρηγορησες καπως.Σε παρακολουθω,και σε διαβαζω παντα,επειδη εχω καταλαβει οτι εισαι βαθυς γνωστης του αντικειμενου.Συνεχισε να δινεις τα φωτα σου,στους αδαεις, και οχι μονο.Σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ena router einai kalitero apo ena allo gia polous logous exartate apo tin grammi kai ti thelei o allos.

px an ena router exei wireless einai kalitero apo ena allo pou den exei

b.an ena router einai eukolo sto menou

c.an ena router exei megli embgeleia

d.an ena router den kanei aposindeseis eno kapoio allo kanei epidi den antexei to poli attenuation stin grammi

ena router mporei n akanei tunnels kai vpm

ena router pou exei firewall.

exartate ti thelei o kathenas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

b.an ena router einai eukolo sto menou

 

Το jetspeed για παράδειγμα, αν και δεν είναι τόσο κακό όσο λένε (ειδικά μετά το τελευταίο firmware που του είχα βάλει λειτουργούσε μια χαρά για μήνες), έχει αρκετά δύσκολο μενού. Όταν πέρασα στη HOL και μας έφεραν το Fritz, το μενού του ήταν σαν παιδική χαρά μπροστά στο jetspeed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ poulinos.Εδώ και μια βδομάδα έχω το jetspeed 520+ απο vodafone.

Δεν έχω εμπειρία απο router καθώς ήμουν στa 2mbit με το usb modemaki f200.

Τώρα στα 12mbit δουλεύω με το router αυτό.Ούτε κρύο ούτε ζέστη.Το θέμα

είναι οτι υπάρχουν 3 pc επάνω του(μέσω switch)που κάνουν τα πάντα ταυτόχρον

(web browsing,torrent,chat,download γενικά).Μερικές φορές,έχω κάνει reboot γιατί τα πάντα σέρνονταν.Υπάρχει κάποιο άλλο router που να είναι πιο κατάλληλο για μένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 520 einai kalo mono gia ena logo.oti sigxronizei se arketa xalia grammes me poli thorivo .kata ta alla san router den mporei na sigkrithei me tipota me fritz.san na leme fiat panda kai mazeratti

 

:mrgreen:

opos leme kalo to Mercedes M-Class,

alla to Lada Niva den paizetai sta dyskola. hihihi :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ poulinos.Εδώ και μια βδομάδα έχω το jetspeed 520+ απο vodafone.

Δεν έχω εμπειρία απο router καθώς ήμουν στa 2mbit με το usb modemaki f200.

Τώρα στα 12mbit δουλεύω με το router αυτό.Ούτε κρύο ούτε ζέστη.Το θέμα

είναι οτι υπάρχουν 3 pc επάνω του(μέσω switch)που κάνουν τα πάντα ταυτόχρον

(web browsing,torrent,chat,download γενικά).Μερικές φορές,έχω κάνει reboot γιατί τα πάντα σέρνονταν.Υπάρχει κάποιο άλλο router που να είναι πιο κατάλληλο για μένα;

 

to 520+ pezei sta 8 mbit allo pou grafei 12 to usb.genika ta torrents anigoun pola connections gia auto ginetai auto.periorise to upload tous.ama thes kati kalitero pare zyxel i linksys wag200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει καποιες ρυθμισεις για limited connections και uploads αλλα αφου υπαρχουν και καλυτερα θα παω για ενα απο αυτα.Για τα 8mbits που λες,τι εννοεις;Οτι μεσω usb,δινει 8 και μονο απο ethernet δινει 12;Ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...