Προς το περιεχόμενο

Fritz!Box Fon or JetSpeed 520+


novice21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

to poso sou dinei diameso usb px 8 mb i 12 i poso sou dinei diameso ethernet px 100 megabit auto ine gia tin eikoinonia pc kai router.an tora esena sindeetai me 100 mbit stin praxi tha pareis ta 12 megabit pou pianei i grammi sou.an tora sindeesai me usb sta 8 mbit kai to router klidonei sta 12 xaneis 4 mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουμε σούμα για να το καταλάβουμε(εγω δηλαδή)καλύτερα.Το router κλειδώνει στα 12mbit.Eστω οτι η γραμμή μου ειναι τέλεια.Τότε,τα 12mbit,τα βλεπω και στην πράξη,κατεβάζω δηλαδή με 1.5MByte.Αυτό ομως γίνεται μόνο όταν έχω συνδέσει το PC με το router μέσω θύρας ethernet.Οταν τα έχω συνδέσει μέσω usb τοτε είναι σαν να έχει κλειδώσει στα 8,ασχετα αν λέει 12.Αυτό συμβαίνει λογω διαύλου usb και ειναι γενικό ή είναι ιδιομορφια του εν λόγω router(520+);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτόκολλο USB 1.1 (Full Speed) καθορίζει ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων τα 12Mbps = 1,5MB/sec. Αυτή όμως είναι μέγιστη θεωρητική τιμή, στην πράξη δε θα δεις ποτέ συσκευές πάνω σε USB 1.1 να φτάνουν τέτοιες ταχύτητες. Προτείνεται ανεπιφύλακτα να συνδέεις τον router σου μέσω θύρας Ethernet, όχι μόνο γιατί υπερκαλύπτει την ταχύτητα της γραμμής σου αλλά και γιατί είναι πιο σταθερή και με λιγότερα προβλήματα από την USB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...