Προς το περιεχόμενο

olympus sp 510 uz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.θα ηθελα την γνωμη σας για τη ψηφιακη olympus sp 510 uz.Εχει πολυ καλο zoom και αρκετα καλα χαρακτηριστικα.Εχει καλο φακο ομως?και επισης επειδη παιρνει 4 ΑΑ.θα αντεχουν η σε κανα δεκαλεπτο θα θελουν αλλαγη?ειναι το μονο μειονεκτημα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο γνωρίζω η 510 έχει επαναφορτιζόμενη λιθίου. Και συγκεκριμένα την BLM-1. Δες και στο http://www.olympus.com.gr για σίγουρα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως παιρνει ΑΑ και μαλιστα 4 αλλα λεει οτι διαρκουν αρκετα.Κανενας που να ξερει αν ειναι καλη αγορα η συγκεκριμενη ψηφιακη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπαταρίες κρατάνε πολύ περισσότερο απ'όσο φαντάζεσαι. Την έχει μια φίλη μου και οι 4 αλκαλικές μπαταρίες που είχε μέσα στη συσκευασία κράτησαν από τα Χριστούγεννα μέχρι πριν 1 εβδομάδα (χωρίς πολλή χρήση βέβαια, αλλά σε 7 μήνες σίγουρα έβγαλε αρκετές φωτογραφίες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalo tha einai na pareis kales mpataries me polla mah giati oi psifiakes tis roufane polly grigora.An diladi exeis 2gb stickaki kai pareis aples mpataries isws na min prolabeis na to gemiseis.

 

Eksartatai bebaia kai ti xrisi tis kaneis.an apenergopoihseis tin othoni (pou ginetai stis perisoteres mixanes) kai fotografizeis mono mesa apo to viewfinder tote logika tha sou kratisoune perisotero.

 

Episis an kathe fora pou bgazeis mia foto thelei olh h parea sou na tin dei (klasiko fenomeno ) tote logika tha sou kratisei ligotero.

 

Apo proswpiki empeiria pantws pisteuw oti aksizei na pareis kales epanafortizomenes, einai ligo akribes alla outo si alos tha mporeis na tis xrisimopoihseis kai alou pera apo tin kamera. Opote aksizei ton kopo na exeis kales epanafortizomenes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις επαναφορτιζόμενες και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Εγώ έχω την SP550 UZ που παίρνει 4 μπαταρίες ΑΑ. Τις έχω πάρει και επαναφορτιζόμενες και ησύχασα. Άσε που οι απλές αλκαλικές δεν προειδοποιούν ότι θα τελειώσουν.

Πάντως κατάφερα σε μια μέρα να τελειώσω δύο τετράδες και παραλίγο και τρίτη. Εξαρτάται πως χρησιμοποιείς την μηχανή. :mrgreen:

Και φυσικά οι ΑΑ έχουν το καταπληκτικό προτέρημα ότι όπου και να μείνεις θα βρείς σε οποιοδήποτε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπαταρίες κρατάνε πολύ περισσότερο απ'όσο φαντάζεσαι. Την έχει μια φίλη μου και οι 4 αλκαλικές μπαταρίες που είχε μέσα στη συσκευασία κράτησαν από τα Χριστούγεννα μέχρι πριν 1 εβδομάδα (χωρίς πολλή χρήση βέβαια, αλλά σε 7 μήνες σίγουρα έβγαλε αρκετές φωτογραφίες).

:mrgreen: Οικονομία στο φίλμ κάνει ; :-D

Εγώ πάντος της μηχανής μου της έχω πετάξει τα μάτια έξω.

662 φωτογραφίες σε μια μέρα κατάφερα να τραβήξω. Φυσικά δεν πρόκειται ούτε ποτέ τις εκτυπώνω. Τις απολαμβάνω στην οθόνη του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την βοηθεια,επαναφορτιζομενες εχω απο την προηγουμενη ψηφιακη μου οποτε δεν θα χρειαστω(προς το παρον τουλαχιστον)Αλλο ενα πραγμα με απασχολει,παιρνει 1 η 2 γιγα μνημη?δεν μπορεσα να βρω απαντηση σε αυτη την ερωτηση πουθενα.Ξερει κανεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

662 φωτογραφίες σε μια μέρα κατάφερα να τραβήξω. Φυσικά δεν πρόκειται ούτε ποτέ τις εκτυπώνω. Τις απολαμβάνω στην οθόνη του υπολογιστή.

 

Exeis melon akoma... exw ftasei ta 8Gb fotos se mia mera. :) Eimouna se event bebaia kai dikaiologountai toses polles fotos :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερει κανεις τι καρτα μνημης υποστηριζει?

Στην SP550 UZ πάντως της έχω βάλει δύο γίγα και είναι μια χαρά.

Αν θες να βάλεις δύο γίγα και δεν είσαι σίγουρος το καλύτερο θα ήταν να περνούσες από ένα μαγαζί να ζητήσεις μια από δύο γίγα και αν δεν σου κάνει τότε να πάρεις μικρότερη. Αν φυσικά ο σκοπός είναι να βάλεις πάνω από γίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...