Προς το περιεχόμενο

Επισκευη Laptop


niar71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είσαι Θεσσαλονίκη μπορείς να το φέρεις στην computer systems στη Νεάπολη. Το site μας δεν λειτουργεί ακόμη όμως δεν αποκλείεται αν το πας σε κάποιον με ιστοσελίδα να καταλήξει πάλι σε εμάς...απλά θα πληρώσεις τα διπλά....Ενδεικτικά για τη συγγεκριμένη βλάβη χρεώνουμε 50Ευρώ και επισκευάζεται σε 2 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

'Εχω επισκευάσει τέτοιο πρόβλημα στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Να βρείς κάποιον που θα μπορεί να ξαναδέσει το notebook σωστά [το άνοιγμα το κανει σχεδόν ο καθένας] και να ξέρει να κάνει κολήσεις [έχω δει πως έχει καταντήσει μια περίπτωση που πέρασε πρώτα από τα χέρια ηλεκτρολόγου της γειτονιάς] ώστε και να παίξει και να έχει διάρκεια στο χρόνο η επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to βασικο ειναι να να το ξαναδεσουν χωρις να περισσεψει τιποτα.το ευκολο ειναι το λυσιμο το δυσκολο να τα ξαναβαλεις ολα σωστα στην θεση τους και τις βιδες εκει που πρεπει και οχι την κοντη αλλου και την μακρια αλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε σε αυτόν εδώ laptopservice.gr

Το ίδιο μου το έφτιαξε πριν ένα μηνά. Μπορεί να θέλει και αλλαγή του Jack(δεν κοστίζει πολύ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να έβλεπα πόσοι από τους μαγαζάτορες που όταν ρώτησε το παιδί που να δώσει τα ωραία του τα λεφτακια θα απάνταγαν αν ρώταγε πως να το φτιάξει μόνος του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις καποιον τεχνικο που να κανει επισκευες σε laptop ..Το laptop ειναι εκτος εγγυησησης για αυτο και ρωταω.

 

Service manual - υπομονή και το φτιάχνεις μόνος σου !!! :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to βασικο ειναι να να το ξαναδεσουν χωρις να περισσεψει τιποτα.το ευκολο ειναι το λυσιμο το δυσκολο να τα ξαναβαλεις ολα σωστα στην θεση τους και τις βιδες εκει που πρεπει και οχι την κοντη αλλου και την μακρια αλου

 

Κάτι πολύ χρήσιμο που μπορείτε να κάνετε για να μη χάνετε τις βίδες

εάν ανοίξετε ποτέ το Laptop σας ή κάποιου γνωστού σας είναι να χρησιμοποιήσετε

μία παγοθήκη και να ταξινομείτε τις κοντές βίδες σε ένα κουτάκι της παγοθήκης...

τις ποιο μακριές στο επόμενο...κτλ.

 

ice_cube_tray.jpg

 

Παρεμπιπτόντος, χωρίς τα παγάγια...:mrgreen:

 

 

Και όσο για τα service manuals...και το συγκεκριμένο μοντέλο να μην είναι και να είναι

κάποιο παραπλήσιο την κάνεις τη δουλειά σου...αν σε θέλει δηλαδή γιατί αλλιώς... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ειμαι τεχνικος υπολογιστων σε επαρχιακη πολη της δυτικης μακεδονιας και η επισκευη laptop (περαν των βασικων) δεν ειναι στα forte μου. βρηκα το http://www.laptop-repair.gr και εχω στειλει πανω απο 10 μηχανηματα με προβλημα στο motherboard και επισκευαστηκαν τα 8, ενω στα αλλα 2 προχωρησαμε σε αλλαγη Board. δεν το συζηταω για οθονες και πληκτρολογια που επισκευαζονται ολα. Μετα τα 3 μηχανηματα κανουν και αλλου ειδους συμφωνια ;-) thumbs up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι τεχνικος υπολογιστων σε επαρχιακη πολη της δυτικης μακεδονιας και η επισκευη laptop (περαν των βασικων) δεν ειναι στα forte μου. βρηκα το http://www.laptop-repair.gr και εχω στειλει πανω απο 10 μηχανηματα με προβλημα στο motherboard και επισκευαστηκαν τα 8, ενω στα αλλα 2 προχωρησαμε σε αλλαγη Board. δεν το συζηταω για οθονες και πληκτρολογια που επισκευαζονται ολα. Μετα τα 3 μηχανηματα κανουν και αλλου ειδους συμφωνια ;-) thumbs up!

 

εγώ πάντως είχα πάει στο εν λόγω κατάστημα ένα laptop με πρόβλημα στην οθόνη, το επισκεύασαν, δούλεψε απροβλημάτιστα για δύο βδομάδες και μετά ξαναχάλασε. Όταν το ξαναπήγα πίσω (με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα εννοείται), ο τεχνικός σφύριζε αδιάφορα και ζήτησε άλλα 100 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια. επειδη και εγω εχω τωρα προβλημα με ενα λαπτοπ που μου το φεραν απο Αμερικη (μοντελο VGN-SZ791N/X) και με τη Sony δεν βρισκω ακρη και επειδη μαλλον ειναι μητρικη θα μπορουσατε να μου προτεινετε να το στειλω καπου σε μαγαζι στην ελλαδα και αν εχει πιθανοτητες να φτιαχτει?

σε ολους αυτους που προτεινετε νομιζετε οτι θα εχει τυχη? δεδομενου οτι δεν βρισκεις ευκολα μητρικες για sony λαπτοπ διοτι ψαχνω στο ιντερνετ να βρω και δεν βρισκω κατι?

ολες οι προτασεις καλοδεχουμενες.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως είχα πάει στο εν λόγω κατάστημα ένα laptop με πρόβλημα στην οθόνη, το επισκεύασαν, δούλεψε απροβλημάτιστα για δύο βδομάδες και μετά ξαναχάλασε. Όταν το ξαναπήγα πίσω (με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα εννοείται), ο τεχνικός σφύριζε αδιάφορα και ζήτησε άλλα 100 ευρώ...

Sotirisl Καλησπέρα. Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που έγινε αλλά με την εν λόγω εταιρία δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο. Ότι επισκευή έχω κάνει μου δίνουν γραπτή εγγύηση 3 μηνών τουλάχιστον.

 

Με λύπησε πολύ το γεγονός οτι κατόπιν παρότρυνσης μου εμπιστευθηκες την εταιρία Laptop-repair.gr και δεν έτυχες σωστής μεταχείρισης και θα προσπαθήσω να επανορθώσω κάνοντας εγώ επικοινωνία εκ μέρους σου.

 

Έχω επικοινωνήσει προσωπικά με τον υπεύθυνο για να πάρει θέση σε αυτό που σου συνέβη. Δεν δικαιολογείται να πλήρωσες μετά απο 2 εβδομάδες άλλα 100€. Έχω πολύ καλή συνενόηση με τα παιδιά γιατι είμαι και εγώ τεχνικός και νομίζω οτι θα επιληφθούν του θέματος που σου προέκυψε. Στείλε μου σε παρακαλώ τα στοιχεία σου σε PM για να ενημερώσω εκτενέστερα για την περίπτωση σου και να έχω μια έγκυρη γραπτή απάντηση. Και για άλλες συστάσεις που τους έχω κάνει έχω βγεί ασπροπρόσωπος και φυσικά κερδίζω καλύτερες εκπτώσεις όσο περισσότερο κόσμο συστήνω. Οπότε η γνώμη μου μετράει ;-)

 

Περιμένω απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. επειδη και εγω εχω τωρα προβλημα με ενα λαπτοπ που μου το φεραν απο Αμερικη (μοντελο VGN-SZ791N/X) και με τη Sony δεν βρισκω ακρη και επειδη μαλλον ειναι μητρικη θα μπορουσατε να μου προτεινετε να το στειλω καπου σε μαγαζι στην ελλαδα και αν εχει πιθανοτητες να φτιαχτει?

σε ολους αυτους που προτεινετε νομιζετε οτι θα εχει τυχη? δεδομενου οτι δεν βρισκεις ευκολα μητρικες για sony λαπτοπ διοτι ψαχνω στο ιντερνετ να βρω και δεν βρισκω κατι?

ολες οι προτασεις καλοδεχουμενες.

ευχαριστω

 

Τι πρόβλημα παρουσιάζει ο υπολογιστής? Γενικά τα SZ βγάζουν πρόβλημα στην τροφοδοσία ή στην κάρτα γραφικών. Σε εμάς στην computer systems το κόστος επισκευής είναι 80Ευρώ και 90Ευρώ αντίστοιχα (+ ΦΠΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα παρουσιάζει ο υπολογιστής? Γενικά τα SZ βγάζουν πρόβλημα στην τροφοδοσία ή στην κάρτα γραφικών. Σε εμάς στην computer systems το κόστος επισκευής είναι 80Ευρώ και 90Ευρώ αντίστοιχα (+ ΦΠΑ).

δυστυχώς φίλε μάλλον μητρική διότι το ανοίγω λειτουργεί το fun και κάποια leds αλλα η οθόνη παραμένει μαύρη. δεν μπορώ να μπω ούτε bios αφού στην οθόνη δεν εμφανίζεται τπτ. οθόνη εξωτερική δεν λειτουργεί ενώ το δίσκο που τον δοκίμασα λειτουργεί μια χαρά.

επειδή μένω Αθήνα και άργησα να δω τις πληροφορίες το πήγα σε κάποιους εδω. βέβαια το κόστος είναι περί τρεις φορές πάνω απο αυτο που μου λες εσυ. θα το δω πάντως.

σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...