Προς το περιεχόμενο

Επισκευη Laptop


niar71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

update

μαλλον m/b!

εχει κανει κανεις rebuild -reballing σε μητρικες?

μαγαζι στην αθηνα παιζει?αυτο στον βυρωνα παραπανω το χει δοκιμασει κανεις?

βρηκα https://www.facebook.../techsys.rework οτι κανει reballing κτλ.αλλα και αυτοι θεσ/κη!!!!

Επειδή σε βλέπω ότι το "πολεμάς",δεν μπορείς δηλαδή να δεχτείς ότι "ψόφησε",πάρε το τηλ του Κώστα (6948408750) και πες του ότι σε στέλνει ο Μάριος (ξέρει αυτός...).

 

Ίσως είσαι τυχερός και κρατήσει το επισκευασμένο σου μηχάνημα κανα τετράμηνο,καλύτερα όμως σμπρώχτο για ανταλλακτικά χωρίς να δώσεις φράγκο για αμφίβολες (χρονικά) επισκευές και συμπλήρωσε τη διαφορά να πάρεις κανα καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο ενα σημειο και μετα και σε συγκεκριμενες συσκευες...απλα αποδεχομεθα το μοιραιο και παμε για καινουργιο.

 

Και πιο σιγουροι θα ειμαστε και λιγοτερο χρονο/χρημα θα ξοδεψουμε.Θα μου πειτε χαλεποι καιροι , σαφως , αλλα το να το κουραζουμε , ειδικα σε θεματα μητρικης....δεν αξιζει καν.(και σε περιπτωση φορητου , στην τελικη παραγγειλε μια καινουργια :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

απλα σε αρκετους γνωστους χαλανε...δεν εχω ασχοληθει με laptops αλλιως θα τους εβαζα πραγματα μεσω ebay.

π.χ. 17αρη με i7 ε δεν το πετας ευκολα...

ποσο μαλλον οταν το πανε σε αντ/πεια ή σε πλαισιο κτλ. ξερεις οτι δεν θα το ψαξουν...θελουν το 300-400ε

αν υποθεσουμε πως θα χαλαει στον χρονο και παλι βγαινει πιο φτηνα το reballing.νομιζω κανα 100e

 

απλα προσπαθω να βρω ποια ειναι τα "κεντρικα" που πειραζουν μητρικες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα,

Είμαι σε διαδικασια troubleshooting του laptop μου. (acer aspire E5 572g)

Το λαπτοπ δεν ανοιγει. Με την μπαταρια και στην πριζα, αναβει το λαμπακι φορτησης, οποτε δεν πρεπει να εχω προβλημα στην μπαταρια, στον φορτιστή ή στο power jack...

Εχω πολυμετρο στην διαθεση μου αλλα εχω ψιλοχαθει, ποια contacts πρεπει να ελενξω αν εχουν τάση?

Δοκιμασα επισης να βγαλω και να ξαναβαλω το cmos battery, αν και δεν ηταν removable, με desoldering-soldering. Καμια τυχη.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για τους ελεγχους που πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xaritakia είπε

Καλησπερα,

Είμαι σε διαδικασια troubleshooting του laptop μου. (acer aspire E5 572g)

Το λαπτοπ δεν ανοιγει. Με την μπαταρια και στην πριζα, αναβει το λαμπακι φορτησης, οποτε δεν πρεπει να εχω προβλημα στην μπαταρια, στον φορτιστή ή στο power jack...

Εχω πολυμετρο στην διαθεση μου αλλα εχω ψιλοχαθει, ποια contacts πρεπει να ελενξω αν εχουν τάση?

Δοκιμασα επισης να βγαλω και να ξαναβαλω το cmos battery, αν και δεν ηταν removable, με desoldering-soldering. Καμια τυχη.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για τους ελεγχους που πρεπει να κανω?

 

😂🤣😹😂🤣😹😂🤣😹😹😹

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...