Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2007


Sermac

Πρωτάθλημα 2007 - Ποιός θέλετε να το πάρει?  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Πρωτάθλημα 2007 - Ποιός θέλετε να το πάρει?

    • Fernando Alonso
    • Lewis Hamilton
    • Giancarlo Fisichella
    • Heikki Kovalainen
    • Kimi Räikkönen
    • Felipe Massa
    • Jenson Button
    • Rubens Barrichello
    • Nick Heidfeld
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο βλάκας ήμουν ξύπνιος αλλά δεν το'δα:( (νόμιζα οτι ήταν πιο αργά ο αγώνας)

πολύ χάρηκα για τον kimi και για τον χάμιλτον.

 

ps: είμαι μπερδεμένος φέτος. μια ζωή ήμουν μακλάρεν. και τον kimi τον γουστάρω πολύ. τη ferrari την αντιπαθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@the_end: ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το ps σου!

τελικά έμεινα πιστός στην ομάδα με συμπάθεια τον μικρό Hamilton και ευχές να σπάει η Φερράρι του Μάσσα. Μιας και τον Κίμι τον πάω τρελά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικά με το 16:9, στην 21" Samsung tv μου, που ειναι ακριβως διπλα απο το pc, ειχα ψιλο-προβλημα να δω, μου φαινονται αηδια...

Ετσι κατεβηκα κατω στην 32" CRT 16:9 και βρηκα την υγειά μου...

Ολους τους αγωνες εκει θα τους δω κατα πως φαινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το αφήσουν 16:9.. Μπορει να είναι λίγο μικρά τα γράμματα αλλά με 4:3 θα χάνουμε αρκετά πράγματα..

 

Συγχαρητήρια σε Kimi, Hamilton και Super Aguri.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακριβως αυτό!

Kimi, Hamilton και Super αγγούρι :P λολ!

Επισης μου αρεσει η εμφανιση των Honda!

Οταν ηταν π.χ. άλλα 10 αμαξια στην οθονη, εγώ αυτα παρατηρουσα μονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα μες στην ατυχια μου να μην δω τον αγωνα...

 

βγηκα χθες βραδυ και ενω γυρισα σπιτι 5:30, ξεχασμενος (και ζαλισμενος περισσοτερο)

επεσα για υπνο και ενω ξυπνησα στις 11:00, και ειχα το σκεπτικο να δω τον μαγνητοσκοπημενο, κατα τις 14:00 εφαγα και με πηρε ο υπνος στον καναπε μπροστα στην Tv.

ξυπνησα στις 17:00 και ριχνω μουτζες στον εαυτο μου που εχασα τον αγωνα και δεν εβαλα κανα ξυπνητυρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε καλή αρχή να έχουμε .

Βαρετος αγώνας κρίμα ελπίζω σε καλυτερες μέρες .Οι δοκιμές ελπίζω τωρα που έχουμε έναν προμηθευτή ελαστικών να μην είναι τοσο καθοριστικές.Η Ferrari φαινεται οτι είναι λίγο μπροστά όπως φαινόταν και απο τις δοκιμές εξέλιξης αλλα έδειξε σημάδια αναξιοπιστίας μηχανικά .Λιγο πιο πίσω η Maclaren και μετα η BMW καλή όπως αναμενόταν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι κουτσουρεμενο 16:9.Επειδη ο alpha δεν εκπεμπει 16:9, κοβουν κομματια απο πανω και κατω.Οταν αλλαξει κι ο Alpha την μεταδοση σε 16:9,οπως ο ΣΚΑΙ,δεν θα φαινονται οι μαυρες μπαρες πανω και κατω και θα ναι μουρλια!Βεβαια για αυτους που δεν εχουν 16:9 τηλεοραση θα φαινεται καπως παραμορφωμενα...

 

Αντε καλη χρονια να χουμε με περισσοτερα προσπερασματα και μονομαχιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ισα ίσα που δεν ειναι κουτσουρεμένο 16:9, ειναι ελααααχιστα πιο "μεγάλο" προς τα πανω και προς τα κατω 16:9!!

Και το λεω αυτο, γιατι η τηλεοραση (16:9 ειναι), σε "κανονικη" 4:3 απεικονιση, δειχει και ενα μικρκουλι κομματακι αγωνα πανω στο σημα του αλφα, ενώ σε λειτουργια 16:9, το σημα του αλφα φαινεται τελειως οριακά, δλδ χανω περιπου 0,5 και άλλο 0,5 εκατοστο μεταδοσης απο πανω κα απο κατω (32" η tv). Και σιγουρα πολυ καλυτερα απο το να χανω 15 και 15 cm (καπου εκει ειναι ε??) απο τα πλάγια αμα το βαλουν 4:3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧεΧεΧε είδα εχουμε διαφορους anti-ferrari να εχουν ειδη εκδολωθει.

Τι να πω? Ακομα δεν αρχισαμε τις νικες ... και καποιοι αρχισαν ειδη να γκρινιαζουν.

 

Τεσπα, προσοπικα δεν εχω τιποτα ΚΑΤΑ/ΕΝΑΝΤΙΟΝ καμιας ομαδας στην F1.

 

Ας ασχολιθουμε και λιγο με τον αγονα:

Κορυφεα εμφανιση για ferrari και Mercedes. Μαλιστα θεωρω εκπλιξη οτι η Ferrari αντιμετωπισε προβλημα ενω η Mercedes οχι. Τοσα χρονια η Mercedes με το 'make it or brake it' με εχει κανει παντοτε επιφυλλακτικο απενατι της.

 

H Ηονδα παλι τα εμπλεξε τα μπουτια της. Δυσκολο να εξιγισεις τι φταίει με αυτή την ομάδα. Σιγουρα ο κινιτιρας τους μπορεί περισσότερα .... GoGo Aguri!

 

Η Renault δυστυχος δεν φανικε να εχει κρατισει τον ρυθμο της. Κριμα.... ελπιζω να μην τα παρατισουν φετος και κανουμε μαβρα ματια να τους ξαναδουμε στην κορφή.

 

Σιγουρα ο Massa ήταν ο πλεον ατυχος.... αν και 6ος δεν ηταν ασχημα απο την τελευτεα θεση.

 

Hamilton... εαν δεν τον ειχαν βαλει πρωτο για το δεύτερο Pitstop πιθανον να τερματιζε μπροστα απο τον Alonso. Δεν ξερω τι ακριβος εγεινε μετα το δευτερο pitstop.... αλλα καπος ετσι περασε μπορστα ο Αλόνσο - ο οποίος δεν νομιζω οτι εκανε τον καλίτερο του αγόνα.... απλά εκμεταλεφτικε το κορυφέο αμαξακι του.

 

Hidfield κριμα που δεν μπορούσε για κατι καλήτερο.

 

Φισικο... δεν μπορει νομιζω αλλο το παλικαρι .... δεν μου δινει την εντυποση οτι θα κινιγισει το προταθλιμα. Και δυστχός σε αυτό το παιχνίδι ΠΡΕΠΕΙ να το κυνιγας το ατιμο το προτάθλιμα.

 

Kovalainen... Δεν θελω να πώ ακόμα τίποτα.... Ειναι πολλα υποσχόμενος και μακάρι να αποδείξει την αξία του.

 

Red Bull-Renault & STR-Ferrari, Spyker-Ferrari.... παρά τους κινιτίρες τους.... δεν μπορουν να ανταπεξέλθουν

 

 

 

Αντε παλι 3 εβδομάδες υπομονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F1 & TV

-------

 

Αξιζει μια μικρή επένδυση για δορυφορικη!

Πρώτα απο όλλα βλέπεις Qualifiing live!!

Δευρτερον καθε φορά ποθ ο Τακης παει σε διαφιμισεισ αλλαζεισ κανάλι :-)

Το πλέον απίστεφτο σε αυτό τον αγόνα ηταν με τη φάση του ατυχίματος. Με το που έβαλαν διαφιμίσεις ΑΚΡΙΒΟΣ! έγεινε το ατυχιμα! Ισα που πρόλαβα να αλάξω κανάλι για να το δώ.

 

Ευτυχος ακόμα είναι free η F1 στον astra.

Βαλτε ΤΩΡΑ δορυφορική γιατι εαν σε 2-3 χρονάκια σταματίσει το live-free θα είναι ασχιμα τα πραγματα....καλιο 5 και στο χερι που λενε

 

 

Renault - Hamilton & Alonso pitstops

-----------------------------------

http://www.formula1.com/race/news/5812/770.html

Και ένα σχετικό σχόλειο για αυτα που έγραφα για τον Hamilton - Απο Motorsport η ερωτηση και η 'polotically-crrect' απάντιση απο Alonso 'δεν ξερω:-)':

 

Q: (Phil Branagan - Motorsport News) Fernando, your first stop was a little longer than Lewisʼs… Was that a change in strategy to give you two extra laps?

FA: I donʼt know. I think the first stop is quite fixed because you qualify with that fuel and the second stop is quite open. I think they didnʼt decide on lap 15 or 16 so I donʼt know… There was nothing on plan. They decide that.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...