Προς το περιεχόμενο

Mac Desktops (our Mac OS X screenshots!)


QSpec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 882
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

KDE 4:

 

kde4.png

 

Που ακριβώς μοιάζουν? Στο ότι και τα δύο έχουν... wallpaper? :rolleyes:

 

Ρε μεγάλε χαλάρωσε λίγο. Δεν είπαμε ότι είναι ίδιο με το KDE. Απλά σαν πρώτη εικόνα μοιάζει πολύ με το KDE 4.3 αν κρατήσεις το αρχικό wallpaper και βάλεις και το cairo dock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγάλε χαλάρωσε λίγο. Δεν είπαμε ότι είναι ίδιο με το KDE. Απλά σαν πρώτη εικόνα μοιάζει πολύ με το KDE 4.3 αν κρατήσεις το αρχικό wallpaper και βάλεις και το cairo dock.

 

Χαλαρός είμαι. Και τα Vista, με το ανάλογο wallpaper και dock, θα μοιάσουν στο τέλος με Mac OS/KDE/Gnome/whatever.

 

Τα 2 παραπάνω desktops (Mac OS/KDE) δεν μοιάζουν. Απλά πράγματα. Αν ακόμα βλέπεις ομοιότητες, πες μου και μένα ποιες είναι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρός είμαι. Και τα Vista, με το ανάλογο wallpaper και dock, θα μοιάσουν στο τέλος με Mac OS/KDE/Gnome/whatever.

 

Τα 2 παραπάνω desktops (Mac OS/KDE) δεν μοιάζουν. Απλά πράγματα. Αν ακόμα βλέπεις ομοιότητες, πες μου και μένα ποιες είναι. :-)

gnome::

awn-gnome-menu.png

kde::

Freebsd3.png

μοιαζουν ειπαμε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι των αλλων πανω ειναι τα default icons+dock themes?

Κοιτα αν υποστηριζεις οτι το macosx διαφερει πολυ απο το kde και το gnome με default themes παω πασο

 

Μα δεν μιλάμε για αλλαγή των icons στο KDE, μιλάμε για ΠΡΟΣΘΗΚΗ του dock. Και όχι, αν τροποποιήσεις το KDE σε Mac OS look & feel, τότε δεν διαφέρει πολύ από το osx οπτικά. Και δεν είναι θέμα του τι υποστηρίζει ο καθένας μας, είναι θεμα του τι ισχύει και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

 

 

 

Το στολίδι μου..!

:-D

 

Βαρετό το Φοντο δοκίμασε κανα αλλο που να εχει λιγο βάθος...B)

Επεξ/σία από georgeadams
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά δεν σαν ζαλίζουν τα μάτια αυτά οι πολύχρωμοι φόντοι? πρωσοπικά με πιάνει πονοκέφαλος και δεν συγκεντρώνομαι ποτέ σε οτιδήποτε εχω να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...