Προς το περιεχόμενο

Mac Desktops (our Mac OS X screenshots!)


QSpec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 882
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο το post πιο πολυ gallery μου θυμιζει παρα παρουσιαση εικονων λειτουργικου...

Μπραβο πολυ αξιολογες προσπαθειες και πολυ καλες ιδεες για την παραέτροποιηση του "βαρετου" default desktop.

 

Η δικη μου απορια εχει να κανει με το χρωμα του background οταν ανοιγουμε εναν φακελο. Υπαρχει τροπος να μπορεσω να προσθεσω σε αυτο καποια εικονα η να του αλλαξω χρωμα ωστε να μην ειναι το αρκετα κουραστικο ασπρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το post πιο πολυ gallery μου θυμιζει παρα παρουσιαση εικονων λειτουργικου...

Μπραβο πολυ αξιολογες προσπαθειες και πολυ καλες ιδεες για την παραέτροποιηση του "βαρετου" default desktop.

 

Η δικη μου απορια εχει να κανει με το χρωμα του background οταν ανοιγουμε εναν φακελο. Υπαρχει τροπος να μπορεσω να προσθεσω σε αυτο καποια εικονα η να του αλλαξω χρωμα ωστε να μην ειναι το αρκετα κουραστικο ασπρο?

 

Μπορεις αλλα δεν εχω macintosh μπροστα μου για να σου πω πως ακριβως πας αν θυμαμαι καλα στον φακελο και μετα view εκει εχει επιλογη χρωματος αλλα και εικονας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια δικιά μου με earthdesk

 

ddd.th.png

 

 

Εικονίδια ξέρει κανείς πως αλλάζουμε?

 

@alex2539 ωραιο το earthdesk αλλα απο οτι διαβασα δουλευει στο backround και καταναλωνει πολλους πορους.τι εχεις δει εσυ?

 

Εικονιδια αλλαζεις με το Candybar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alex2539 ωραιο το earthdesk αλλα απο οτι διαβασα δουλευει στο backround και καταναλωνει πολλους πορους.τι εχεις δει εσυ?

 

Ναι πράγματι καταναλώνει περίπου στα 100 mb ram και το καθυστερεί λίγο το σύστημα. Επίσης χρειάζεται και internet για να ανανεώνει τα σύννεφα...

Αλλά είναι ωραία να έχεις όλο τον κόσμο στο desktop σου:-):-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό να δώσω link γτ δεν θυμάμαι απο που το κατέβασα!

 

:-D

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:54 ----------

 

http://www.ps3-wallpaper.com/images//christmas-ps3-wallpaper.jpg

 

 

 

Njoy!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά. Ωραία desktops.

Μερικές απορίες μόνο πριν ανεβάσω και εγώ screenshot του δικού μου.

α) Στην πάνω μπάρα πως βάζω να μου δείχνει upload και download speed?

β) Γίνεται με κάποιο application να μου δείχνει τον καιρό στο desktop? Ξέρω αυτό στο dashboard αλλά εγώ θέλω στο desktop.

γ) Στο εικονίδιο του σκληρού μου δίσκου που έχω βάλει στο desktop, έχω επιλέξει να μου δείχνει από κάτω πληροφορίες για χωρητικότητα και free space. Ομως μου το κόβει παρότι έχω το grid spacing στο φουλ. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...