Προς το περιεχόμενο

παρελαβα το vostro 1500


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον σημερα μου ηρθε και ειμαι πολυ χαρουμενος θα προσπαθησω τις επομενες μερες να γραψω κανα review με benchmarks

 

τα spects του ειναι

 

V1500 CORE 2 DUO T7300 2.00GHz,800,4M

Vostro 1500 Black cover Camera

Vostro 1500 15.4 WXGA

2048 MB 667 MHz Dual-Channel DDR2 SDRAM (2x 1024 MB)

Hard Drive 160GB Serial ATA (7200RPM)

Fixed Internal 8X DVD+/-RW Drive

90W AC Adapter

Primary 9-cell 85WHr Li-Ion Battery

256 MB NVIDIA GeForce 8600M GT

UK - Modem Cable and Adapter

European - Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module, for Vista

Intel® Pro Wireless 3945 802.11a/b/g Mini-PCI Card EUR

Greek - Vista Home Premium (32Bit OS)

3 Year Hardware Support - Next Business Day

 

1480 Ε

 

 

 

Αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι επειδη θα θελα να το χρησιμοποιω οσο μπορω χωρις μπαταρια να πειτε καμια προταση για κανα φθηνο UPS 500-600VΑ δε νομιζω να χρειαζεται τπτ παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο laptop disqualified!!!!

Η καλύτερη επιλογή θα έλεγα. Από που το πήρες αλήθεια;

 

Είσαι σίγουρος οτι έβαλες δίσκο 7200rpm? Δεν είδα κάτι τέτοιο στις επιλογές :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την dell το πηρα απο που αλλου, το ξερω οτι δεν εχει επιλογη στο site ρωτησα στο τηλ και μου ειπαν οτι μπορουν να βαλουν δισκο στις 7200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης το υλικο πρεπει να ειναι καποιο κραμα μαγνησιου, θα προσπαθησω για ενα review ακομα το σεταρω σιγα σιγα και το χαιρομαι χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικο disqualified!!

 

Αψογη επιλογη, ζηλευω!!:mrgreen:

 

Hard Drive 160GB Serial ATA (7200RPM)

 

Βγηκανε 160GB στα 7200rpm? Οπς εμεινα πισω στις εξελιξεις.:(

 

Ολες οι προδιαγραφες ειναι τελειες. Ψαγμενη αγορα. Well done!!!

 

Οσον αφορα UPS εγω θα σου προτεινα ενα σταθεροποιητη τασης APC 1200VA (~50 Ευρω) και τις ημερες που εχει καυσωνα / πυρκαγιες κλπ βαζεις παλι στο μηχανημα την μπαταρια και εισαι o.k. Αν θες οπωσδηποτε UPS ετοιμασου να δωσεις απο 200 Ευρω και πανω. Τιποτα υποδεεστερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα ποιο λες silent arrow το σκεφτομουν αλλα επειδη ηθελα να μαι καλλυμενος και απο διακοπη ρευματος πηρα αυτο, ξερω δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο αλλα απο απλη πριζα με τα χαλια ηλεκτρικα της πολυκατοικιας μου (ανοιγεις διακοπτη κα τον ακους μεσα απο τα ηχεια) κατι ειναι κι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπηκα στο site της dell, εκανα την ιδια συνθεση και μου βγαινει 1435 χωρις φπα και με δισκο στις 5400rpm :( Μηπως σου κανανε προσφορα ;;;;

Τι windows experience score σου βγαζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.7, τι να σου πω ειπα τι θελω και μου εδωσε τιμη με mail εγινε το ολο θεμα και τηλεφωνα, το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως εχω 5400 στροφες εψαξα λιγο με το everest αλλα δε βρηκα κατι, εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο? Παντως η προσφορα που μου εστειλαν μιλουσε καθαρα για 7200 στροφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4.7 ειναι στην κάρτα γραφικών ?? Ο δεικτης εμπειρίας ειναι το χαμηλότερο που έχεις απο τα χαρακτηριστικά του λάπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το hdtune και δες ποιο μοντελο ειναι ο σκληρος.

Απο αυτο θα καταλαβουμε αν ειναι στις 7200 στροφες.

Λογικα πρεπει να ειναι ενας seagate momentus 7200.2 με κωδικο μοντελου ST9160823AS (μπορει να εχει και ενα G στο τελος).

 

Μαλιστα το hdtune ειναι μετροπρογραμμα και μπορεις να του κανεις benchmark του σκληρου.(το προγραμμα ειναι μικρο 180kb ,δε χρειαζεται καν εγκατασταση και το benchmark παιρνει γυρω στο 1 λεπτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...