Προς το περιεχόμενο

παρελαβα το vostro 1500


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4.7, τι να σου πω ειπα τι θελω και μου εδωσε τιμη με mail εγινε το ολο θεμα και τηλεφωνα, το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως εχω 5400 στροφες εψαξα λιγο με το everest αλλα δε βρηκα κατι, εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο? Παντως η προσφορα που μου εστειλαν μιλουσε καθαρα για 7200 στροφες

 

 

Αν μπορεις γραψε ολα τα windows experience score. Γιατι ρε γαμωτο 4.7? λογικα ειναι της καρτας γραφικων, αλλα δεν μπορω να το καταλαβω γιατι τετοιο βαθμο παιρνουν και οι 8600gs. Παντως πολυ καλη τιμη αν ειναι και με δισκο 7200rpm, ψινομαι να τον παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paida mou prosferoun auto to laptop gia agora kai me provlimatizei ligo epeidi h karta grafikon pou mou prosferei apo oti epsaxa den thn poulane sthn apple oute sto fnac tha mporousate na mou peite an einai kali agora? mou to dinei 1650 euro

 

MacBook pro 2,33Ghz Intel Core 2 Duo/2GB Ram/120GB 7200HD/15"

monitor./ATI X1900XT 256MB./DVD-R Dual layer./Airport/Bluetooth/Gigabit

Ethernet/DVI output supports up o 30" monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ενα μικρο review μετα απο απαιτηση ενος φιλου

 

1-

το πηρα 1 μηνα μετα την παραγγελια ισως και λιγοπιο πριν να το χα επειδη μου τηλεφωνουσαν αθηνα και δεν υπηρχε κανεις. Να πω ο,τι η παραγγελια εγινε τελος ιουλιου οποτε σε κανονικη περιοδο μπορει να ερθει νωριτερα

 

2-

η κατασκευη ειναι πολυ στιβαρη ειναι πιο ογκωδες βεβαια απο τα λαπτοπ που κυκλοφορουν στην αγορα,

το λαπτοπ απ οσα εχω διαβασει δεν του εκανα χημικη αναλυση λολ, ειναι φτιαγμενο απο κραμα μαγνησιου.

Βεβαια αν το πιεσεις αρκετα θα δεις κατι δεν ειναι απο μπετον

 

3-

εγω προσωπικα εχω παρει χωρις trulife( αυτη που γυαλιζει), εχω διαβασει κιολας οτι σε περιβαλλον με φως αντανακλα παρα πολυ, μπες και διαβασε κριτικες, με trulife ομως λογικα θα εχει καλυτερα χρωματα και θα ναι πιο εντυπωσιακο.

Δε θα λεγα ομως οτι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο την οθονη ειδικα σε ταινιες δεν εχει καλες γωνιες.

Αλλα δεν εχω και εμπειρια απο οθονες λαπτοπ.

Αν δε σε ικανοποιουν τα χρωματα κανεις προσαρμογες

απο το nvidia control center

 

4-

απο αυτονομια σκιζει μπορεις να το κρατησεις μεχρι και 4 ωρες δεν παιζεται, τωρα δεν το χω αφησει και χωρις να κανω τπτ δλδ να κατεβαζω μονο π.χ. για αν δω ποσο πιανειΗ 9 αρα εξεχει λιγο απο πισω

Απο θερμοκρασια απο πανω δεν ζεσταινεται σχεδον καθολου ελαχιστα δε θα εχεις κανενα προβλημα, απο κατω φυσικα ειναι πιο ζεστο και λιγο κατ απο ανεμιστηρα που ειναι πλαγια και εξαρταται και τι κανεις, το πιο ζεστο σημειο του ειναι στο κεντρο απο κατω αν το πιασεις εκει ναι θα ναι ζεστο.

Ειναι παρα πολυ ησυχο

Με το everest αυτη τη στιγμη που γραφω εχω cpu45 core145 core2 45 hdd38 και gpu50. To μεγιστο που εχω πιασει σε cpu ειναι 71 οταν εκανα κωδικοποιηση βιντεο

 

 

 

Με τα vista παει μια χαρα δεν εχω συναντησει προβλημα και το bootarisma δεν ειναι αργο

 

 

Αν υπαρχει αλλη απορια ρωτηστε ελευθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι 1 βήμα πριν κάνω και εγώ παραγγελία παρόμοιας σύνθεσης με την δικιά σου για το Vostro 1500 θέλω, αν μπορείς σε παρακαλώ, να μου πεις κυρίως κάποια αρνητικά που έχεις εντοπίσει και ίσως σε έχουν ξενερώσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιζω pro ας πουμε εχω αν προσεξω οριζοντιο κοψιμοο στην εικονα αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα χρονου αποκρισης οθονης ή ρυθμισεων καρτας γραφικων και πχ οταν βλεπεις ταινιες πρεπει να σαι σε συγκεκριμενες γωνιες, αλλα σου λεω εχω εμπειρια μονο απο ενα ακοma laptop με το ιδιο προβλημα αλλοιωσης χρωματων σε ταινιες οταν εισαι σε περιργες γωνιες, κατα τα αλλα ειναι κορυφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιζω pro ας πουμε εχω αν προσεξω οριζοντιο κοψιμοο στην εικονα αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα χρονου αποκρισης οθονης ή ρυθμισεων καρτας γραφικων

Ενεργοποιησε το vsync απο τις ρυθμισεις της καρτας γραφικων.Μπορει να λυθει το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...