Προς το περιεχόμενο

Help.... LG R-500 ή HP DV6543EV ή DV6541EV????


adis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,ξανά... Ζητώ συγνώμη αν σας έχω πρίξει απλα είμαι λιγο πελαγωμένος...:confused::confused::confused:

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3 laptopakia...

Τί έχετε να προτείνεται????

www.play247.gr/index.php?main_page=index&cPath=4_208

www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900265

www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=7718

 

Είμαι πάρα πολύ μπερδεμένος... Το lg υπερέχει σε σχεδιασμό, κατ'εμέ πάντα...

Τα άλλα δυο σε τιμή,βασικό, και το 6543 έχει Τ7500 επεξεργαστή αλλά 4200rpm στο σκληρό... Είναι μεγάλη διαφορά αυτή?? Από 4200 σε 5400???

Το service της HP,τί λέει????:):)

 

Και επίσης, και τα 3 έχουν πάνω κάτω την ίδια κάρτα γραφικών... Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής της συγκεκριμένης κάρτας???? :cry::cry::cry:

 

Φυσικά, οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι καλοδεχούμενη αλλα σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω...

 

Συγνώμη αν σας κούρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DV6541 είναι η πρότασή μου καθώς έχει το πιο καλό value for money (ίδια χαρακτηριστικά πάνω-κάτω με τον LG αλλά ~300 ευρώ πιο φτηνό και με δώρο flash disk από το εν λόγω κατάστημα). Η ΗΡ είναι αξιόπιστη εταιρεία, δες και άλλα threads σε αυτό το section.

 

Η κάρτα γραφικών δεν αλλάζει. Όσον αφορά το σκληρό, ναι, θα δεις διαφορά από 4200 σε 5400rpm γι' αυτό μην σκέφτεσαι τον DV6543.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπο σκληρο στα 5400, καλη καρτα γραφικων και δισκο εστω στα 160 γιγκα νομιζω οτι θα καλυψουν παολυτα τις αναγκες σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπο σκληρο στα 5400, καλη καρτα γραφικων και δισκο εστω στα 160 γιγκα νομιζω οτι θα καλυψουν παολυτα τις αναγκες σου...

 

το ιδιο πραγμα πιστευω και εγω,αυτη η συνθεση ειναι καλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας εντυπώσεις, γιατί ετοιμάζομαι να πάω να το πάρω για δώρο.

Κυρίως πώς ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις των Vista και τι λέει η κάρτα γραφικών του (ειδικά αν έχεις βάλει κανα ζόρικο παιχνίδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

ισως να μην είμαι ο κατάλληλος να σου δώσω συμβουλές αφού δεν γνωρίζω και πολλά.. Ένας φίλος το τσέκαρε και μου είπε ότι είναι καλό. Η κάρτα γραφικών ζορίζεται λίγο αν φορτώσεις κανένα παιχνίδι αλλά αν το δεν θές παιχνίδια,οκ..

Η οθόνηη του δουλεύει στα 60Hz και μου είπε ότι θα ήταν καλύτερο να δουλεύει στα 75...

Αν μπορώ νασε βοηθήσω σε κάτι άλλο, ευχαρίστως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δινω ενα συντομο ρεβιου για τον 6541. Εμφανιση (9) άψογη εμγανιση και γενικα το ολο case του ειναι καλο με μια μικρη δυσαρεσκια στο mouse pad που το βρισκω κατω του μετριου ειδικα το ρολερ του ειναι αστα να πανε και τα κλικαρισματα του. Περα απο εκει ομως όλα καλα.

Οθονη(7) Θα μπορουσε να ειναι αρκετα καλυτερη και να μην γυαλίζει τόσο.

Επιδοσεις (?) δεν τον εχω τεσταρει αλλα μεχριστιγμης ολα καλα. (ποιο προγραμμα να κατεβασω για να τον τεσταρω?)

Τιμη (10) για τα χαρακτηριστικα του ειναι μια πολυ δελεαστικη τιμη.

Καμερες bluetooth κτ.λ ολα λειτουργουν στην πένα καθως και το emote control to βρισκω αρκετα χρησιμο

Μπαταρια (5) μετριοτατη θα περιμενα μεγαλύτερη διαρκεια

Συνολο (9) δυσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο ίσως της toshiba κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...