Προς το περιεχόμενο

[OFF TOPIC] Ρέμος-Πλούταρχος-Μακρόπουλος-Κιάμος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

alla prepei na matheis na dexese thn pragmatikothta opws einai kai oxi opws thn fadazese,

 

βαλε οπου ειναι bolt και αντιστοιχα τις παρακατω λεξεις με τη σειρα που δινονται.

 

δεχεσαι-->φτιαχνεις

 

ειναι--> θες

 

την φανταζεσαι--> ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιόν θεωρείτε καλύτερο απο τους σημερινούς λαϊκους τραγουδιστές απο μεριάς τραγουδιών-πίστας-φωνής ?

Θα την πω την κακία μου...

Όλους:

barkaa3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spooksville21 πως εξηγείς το γεγονός οτι σε 2 σελίδες μονο ένα μέλος απάντησε σε αυτην την ερώτηση και μάλιστα επειδή είχε αυτους τους 4 συγκεκριμένα αλλιώς άλλα θα έλεγε (μιλάω για τον AFANIS_)? Σκεφτηκες ποτέ οτι όλα αυτα ισως να είναι υποκεινούμενα απο τις δισκογραφικές εταιρίες ?

 

Ρωτήστε οποιον θέλετε που στοιχειοδώς γρατζουνάει (στην κυριολεξία) μια κιθάρα και ζητήστε του την γνώμη του γι αυτά τα τραγούδια. Συζητήστε μαζί του για την πολυπλοκότητα των σουξε αυτόν. Ζητήστε του την γνώμη του.

 

Ο καθένας εχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει, αλλά επιτέλους πρέπει να εχουμε στοιχειωδώς συναίσθηση αυτών που ρωτάμε !

 

Τώρα στην νεα και ποιό σωστη ερώτηση που έγινε απαντάω : Μιλάνοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spooksville21 πως εξηγείς το γεγονός οτι σε 2 σελίδες μονο ένα μέλος απάντησε σε αυτην την ερώτηση και μάλιστα επειδή είχε αυτους τους 4 συγκεκριμένα αλλιώς άλλα θα έλεγε (μιλάω για τον AFANIS_)? Σκεφτηκες ποτέ οτι όλα αυτα ισως να είναι υποκεινούμενα απο τις δισκογραφικές εταιρίες ?

 

Ρωτήστε οποιον θέλετε που στοιχειοδώς γρατζουνάει (στην κυριολεξία) μια κιθάρα και ζητήστε του την γνώμη του γι αυτά τα τραγούδια. Συζητήστε μαζί του για την πολυπλοκότητα των σουξε αυτόν. Ζητήστε του την γνώμη του.

 

Ο καθένας εχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει, αλλά επιτέλους πρέπει να εχουμε στοιχειωδώς συναίσθηση αυτών που ρωτάμε !

 

Τώρα στην νεα και ποιό σωστη ερώτηση που έγινε απαντάω : Μιλάνοι

 

απαντάω γιατί αναφέρθηκε το όνομά μου...και γιατί είμαι πολυλογάς...:mrgreen:

 

αν και δεν γρατζουνάω...κιθάρα...(γιατί τα cd μου τα γρατζουνάς)....συμφωνώ πλήρως...

απλά...έψαξα...πολύ πολύ πολύ πολύ....:)

και βρήκα πως αυτό το τραγούδι του Α.Βαρδή απο την Φωνή του Ρέμου μου άρεσε....

 

να σας φέρω κ ένα άλλο παράδειγμα....

 

την Ν.Θεοδωρίδου....δεν μπορώ ούτε να την βλέπω ούτε να την ακούω...και όμως είπε ένα τραγούδι σε μουσική Ρεμπούτσικα και το άκουγα...τότε.

 

σε γενικές γραμμές....θεωρώ καλό να ακούμε τα πάντα...και να κρίνουμε...

δεν ακούω λαϊκά (νέα)....με πιάνει ύπνος , μου αρέσουν τα ερωτικά τραγούδια....όμως όπως έχει πεί και ο πάριος δεν υπάρχει πιο χαζή λέξη απο την λέξη "καψούρα"....και πλέον τα νέα "λαϊκά " τραγούδια είναι καψουροτράγουδα και μόνο...και μάλιστα επαναλαμβανόνται ξανά και ξανα και ξανά....

 

όσο για τους Μιλάνους....γμτ ήταν καλό στέκι ..εδώ στο Βόλο....αλλά έκλεισε.... :(

 

εδιτ. αλήθεια στα μπουζούκια....πόση ώρα ακούγετε το μπουζούκι και πόσες το τουμπερλέκι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AFANIS_ φυσικά και αν ψάξεις ισως και κάτι να βρείς αλλά οχι και οτι θα ειναι "o καλύτερος απο τους σημερινούς λαϊκους τραγουδιστές" οπως αναφερόταν στην ερώτηση.

Οι Μιλάνοι δυστυχώς πέθαναν :(

Τέλος πάντων νομίζω οτι έγινα κατανοητός ... Καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δυστυχώς πέθαναν και οι δύο {πηγή}. Νομίζω υπάρχει και τρίτος αδερφός εν ζωη που διδάσκει σε ωδείο αν δε κάνω λάθος.

 

δεκτό...εγώ ήξερα μόνο για τον Νίκο...λείπω και κανέναν χρονο+ απο την πόλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spooksville21 πως εξηγείς το γεγονός οτι σε 2 σελίδες μονο ένα μέλος απάντησε σε αυτην την ερώτηση

 

Ρωτήστε οποιον θέλετε που στοιχειοδώς γρατζουνάει (στην κυριολεξία) μια κιθάρα και ζητήστε του την γνώμη του γι αυτά τα τραγούδια. Συζητήστε μαζί του για την πολυπλοκότητα των σουξε αυτόν.

 

Ο καθένας εχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει, αλλά επιτέλους πρέπει να εχουμε στοιχειωδώς συναίσθηση αυτών που ρωτάμε !

 

Αν δεν πέφτανε όλοι οι Motsart να θάψουνε το thread, ίσως να απαντούσαν κι άλλοι.

 

Και επειδή ο μουσικός θα πει ότι είναι κακογραμμένη μουσική, θα σταματήσει να μου αρέσει αυτό που ΑΚΟΥΩ;

 

Ο καθένας πιστεύει ό,τι θέλει όπως ακριβώς ο καθένας ρωτάει ό,τι θέλει. Και δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να απαντάει αν δεν του αρέσει η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πέφτανε όλοι οι Motsart να θάψουνε το thread, ίσως να απαντούσαν κι άλλοι.

 

Και επειδή ο μουσικός θα πει ότι είναι κακογραμμένη μουσική, θα σταματήσει να μου αρέσει αυτό που ΑΚΟΥΩ;

 

Ο καθένας πιστεύει ό,τι θέλει όπως ακριβώς ο καθένας ρωτάει ό,τι θέλει. Και δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να απαντάει αν δεν του αρέσει η ερώτηση.

 

+1

 

Δεν μπορείς όμως να αρνηθείς το γεγονός ότι η συγκεκριμένη μουσική, είναι μουσική που τα τραγούδια βγαίνουν με το κιλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ ούτε ισχυρίζομαι ότι είναι ποιοτική μουσική γιατί δεν ξέρω αν είναι. Αλλά ούτε θέλω να μάθω γιατί αυτό που ακούω μου είναι ευχάριστο.

 

Τρελαίνομαι όταν ακούω αφορισμούς του στυλ: "Ακούτε σκουπίδια". Ο καθένας ακούει ό,τι του αρέσει και δεν είναι κριτήριο για την ποιότητα του ανθρώπου. Και στο κάτω-κάτω, το 60% στην Ελλάδα, αυτά ακούνε...Οι αμόρφωτοι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ΒΑΣ ΒΑΣ

lol Respect!!!! :)

 

dali13gr Εσένα μπορεί να σου αρέσει να τρως σκατά, αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να πείσεις όλους τους άλλους ότι τα σκατά έχουνε καλή γεύση. Το ότι σου αρέσει κάτι δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και καλό.Δεν πάει να το ακούει και το 100% της Ελλάδας.Δεν μου λέει και τίποτα.Ούτω σi άλλος ο νεοέλληνας δεν έχει να περηφανευτεί για κάτι όσο αφορά τον πολιτισμό που αφήνει πίσω του, γιατί να περηφανευτεί για την μουσική που ακούει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς διάβασες πως προσπαθώ να πείσω κάποιον να ακούσει κάτι; Μήπως άμα διάβαζες λίγο καλύτερα και μιλούσες και λίγο καλύτερα θα καταλάβαινες ότι ακριβώς το αντίθετο λέω; Μήπως;

 

Καλή όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trustfm epeidh epeses diana den grantzounaw apla mia kithara

thn exw spoudasei kiolas,

sou xanalew oti poiotika de lene mia alla otan theteis ena "gkalop"

de to theteis krinontas poiotika alla posotika,

 

gia na mh mpw sthn diadikasia na eksigisw th shmainei gkalop

giati kapou ekei sto lykeio to mathame ki ayto...

an exeis gnwmh apantas,an den einai tou eidous prospernas!

 

kalh synexeia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραστφμ : το πόσοι απαντάνε σε ενα τοπικ δεν είναι ενδεικτικό του πόσο σωστό κλπ είναι .

Όπως επίσης δεν μ'ενδιαφέρει το αν βρίσκεις σωστή ή όχι την διατύπωση του τίτλου κ του αρχικού πόστ .

 

(Επειδή όμως ανθρώπος είμαι κ εγώ , το τόπικ ξαναγυρνάει στην αρχική του διατύπωση ..)

 

Εξακολουθείς παρ'ολ'αυτα να το παίζεις ο θιγμένος μουσικός -κ δεν ξέρω τι άλλο- που του πατήσανε τον κάλο .

Δεν μ'ενδιαφέρει κ τόσο η γνώμη σου -αν δε το έχεις καταλάβει- σχετικά με το τι είναι αυτή η μουσική κ παρά τις απαράδεκτες κ άτοπες -μιας κ δεν με ξέρεις- προσβολές που μου απεύθυνες κ καταλόγισες στα αρχικά ποστς σου, εξακολουθώ να σ'απαντάω .

 

Θα μπορούσα να απαντήσω πιο χύμα στα πόστς σου αλλά ξέρεις κάτι ?

Δεν συνηθίζω να προσβάλλω τον άλλο , όσο κ να προκαλεί .

Κ αδερφάκι μου , για άτομο που θεωρείς οτι έχεις μια Α κουλτούρα-μόρφωση-επίπεδο , είσαι αδικαιολόγητα εριστικός κ προσβλητικός .

 

(Τεσπα , πολύ το κούρασα μαζί σου.

Θα σε παρακαλέσω -για να δείξεις κ το επίπεδο σου- να μην συμμετάσχεις ξανά σε ένα τόπικ που το θέμα του σε προσβάλλει τοσο ωστε να βγάζεις τ'απωθημένα σου στον δημιουργό του .)

 

((Παρεδωσε , θα γλυτώσω το ινφράξιον (για να μη πω το μπάνιο) αν απαντήσω αναλόγως ή να συνεχίσω να το παίζω συγκρατημένη ? :Ρ ))

 

Υ.γ. Επειδή -με μαθηματική ακρίβεια- ο παραπάνω θα συνεχίσει το ίδιο βιολί (μάλλον προσδοκεί οτι αυτός είναι ο μόνος τρόπος να κλειδωθεί ενα τοπικ που είναι μη της μουσικής παιδείας του κ αισθητικής του) θα παρακαλέσω εναν εκ των δυο μοντς του παρόντος φορουμ (ή κάποιον άλλο υπεύθυνο) να μη γίνει κάτι τέτοιο κ απλά να σβηστούν τα επιθετικά ποστς-απαντήσεις) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...