Προς το περιεχόμενο

Windows XP service pack 2 Ελληνικό;


tera2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδες εχω και εγς το ιδιο προβλ. αλλα μολις το κατεβασα και πηγα να το βαλω μου βγαζει σφαλμα οτι το (product key) που χρησιμοποιηθηκε για την εγκατασταση των windows δεν ειναι εγκυρος. εχετε καμοια ιδεα για το τι μπορει να φταει???

 

Μπορούμε να σου πούμε τι φταίει αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα σου αρέσει.

Έχεις σπασμένη έκδοση xp και το product key που χρησιμοποιείς είναι black listed από την MS. :cry:

Ή θα βάλεις άλλο κλειδί, που να μην είναι σε black list από την ms ή ξέχνα τα service packs. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως,το link φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Παρ'όλα αυτά,εάν δεν σου παίξει,έχω το αυθεντικό CD για το SP2 (Greek),αυτό που βγήκε πριν περίπου 4 χρόνια.Εάν θέλεις,το κάνω upload μέσω Linux Mint και σου στέλνω το link για να το κατεβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω sp3 για xp;Όσα έχω βρει μέχρι στιγμής έχουν μπλοκαριστεί.Θέλω αν γίνεται μόνο το sp3 για να μη κάνω format από την αρχή τον σκληρό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω sp3 για xp;Όσα έχω βρει μέχρι στιγμής έχουν μπλοκαριστεί.Θέλω αν γίνεται μόνο το sp3 για να μη κάνω format από την αρχή τον σκληρό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=el

Η εάν θέλεις το .iso για να το κάψεις σε CD:

http://http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2fcde6ce-b5fb-4488-8c50-fe22559d164e&DisplayLang=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μιλάμε πρέπει να μας θεωρούν πολύ άσχετους στην ms.

Να μας δίνουν ένα αρχείο για κατέβασμα και να το δίνουν και σε μορφή iso!!!

ΕΛΕΟΟΟΟΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

παιδιά αν βάλω xp sp1 και μετά εγκαταστήσω το sp2 όλα κομπλέ ή θα έχουμε τίποτα μπλε οθόνες;;

Εδω εχουμε windows 8 και εσυ θα βαλεις sp1 και μετα το sp2 ; Δεν πας καλα αγορι μου εχεις μεγαλο κολλημα με τα XP σαν και μενα δηλαδη αλλα τον τελευταιο χρονο τα ξεκοψα παρα πολυ μπορω να πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφέ μου έχω παλιό laptop και ψάχνω κάτι lite

Ετσι πες το να καταλαβω. κατεβασε απο τορρεντ καμια lite version γραψε windows xp lite και θα σου εμφανισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομί

 

παιδιά αν βάλω xp sp1 και μετά εγκαταστήσω το sp2 όλα κομπλέ ή θα έχουμε τίποτα μπλε οθόνες;;

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάλεις απ' ευθείας το sp2. Εξ άλλου του sp1 που θα το βρεις; Δεν το δίνει πλέον η ms για κατέβασμα.

 

Ετσι πες το να καταλαβω. κατεβασε απο τορρεντ καμια lite version γραψε windows xp lite και θα σου εμφανισει.

Όχι, μακριά από τις lite εκδόσεις. Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει αφαιρεθεί και αν το χρειαστείς στο μέλλον θα πρέπει να ξανακάνεις format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομί

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάλεις απ' ευθείας το sp2. Εξ άλλου του sp1 που θα το βρεις; Δεν το δίνει πλέον η ms για κατέβασμα.

 

Όχι, μακριά από τις lite εκδόσεις. Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει αφαιρεθεί και αν το χρειαστείς στο μέλλον θα πρέπει να ξανακάνεις format.

 

Νομί

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάλεις απ' ευθείας το sp2. Εξ άλλου του sp1 που θα το βρεις; Δεν το δίνει πλέον η ms για κατέβασμα.

 

Όχι, μακριά από τις lite εκδόσεις. Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει αφαιρεθεί και αν το χρειαστείς στο μέλλον θα πρέπει να ξανακάνεις format.

Ναι δεν γνωριζω τι εχει αφαιρεθει σωστα τα λες φιλε μου αλλα θα γραφει στην περιγραφη του τορρεντ λογικα εε ; οποτε θα γνωριζω.

Αν θελει ο φιλος το sp1 το εχω ας μου στειλει πμ και θα του το δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα λάθος, τελικά το δίνει η ms (http://www.microsoft.com/el-gr/download/details.aspx?id=19751). Πάντως νομίζω ότι μπορείς να πας απ' ευθείας στο SP2 ή στο SP3 ή αφήνεις να πάρει μόνο του ότι χρειάζεται από το windows update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι δεν γνωριζω τι εχει αφαιρεθει σωστα τα λες φιλε μου αλλα θα γραφει στην περιγραφη του τορρεντ λογικα εε ; οποτε θα γνωριζω.

Kαι ποιος σου εγγυαται οτι ισχυει η περιγραφη του torrent?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις την πεντακαθαρη εκδοσουλα τον xp, να την πειραξεις με το nlite, να αφαιρεσεις οτι πιστευεις εσυ παντα με προσοχη και τελος εχεις μια ωραιοτατη lite εκδοση δικη σου που ξερεις τι εχει αφαιρεθει. Μακρυα απο εκδοσεις αλλονων οι περισσοτερες ειναι πετσοκομμενες. Αλλιως linux μια lite διανομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία:

  • Μπορείς να περάσεις κατευθείαν το SP2 χωρίς κανένα προαπαιτούμενο.
  • Για να περάσεις το SP3 χρειάζεσαι SP1a ή SP2.

Εννοείται πως ενδείκνυνται να τα κατεβάσεις από το επίσημο κανάλι και πως θα ήταν συνετό να περάσεις το SP3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...