Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για hp dv6541ev ή dv9542


olymp100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε να δεις. Η υπεροχή του 9542 είναι φανερή. Το μηχάνημα το έχω και ... έχει τεραστια υπολογιστική δύναμη. Δεν κολλάει πουθενά. Η μπαταρία του κρατάει γύρω στις 2,5 με 3 ώρες με full την φωτεινότητά της οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια καλησπερα, εγω δοκιμασα XP pro, γνησια και μου λεει δεν αναγνωριζετε ο σκληρος σας συνδεστε τον, κλπ, μηπως εχει κανεις παρομοιο προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε από το bios να απενεργοποιήσεις το Enhanced SATA support.

 

Ένας οδηγός για εγκατάσταση XP σε άλλο όμως μοντέλο HP υπάρχει εδώ. Ίσως να βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, κάτοχος κι εγώ εδώ και 2 μέρες του 6541, πολύ καλό από ότι έχω δεί μέχρι τώρα, όσο για την μπαταρία την φόρτισα 2 ώρες και κάτι και μου κράτησε λίγο παραπάνω από 2.5 ώρες με τις default ρυθμίσεις που είχε το μηχάνημα και μέτρια χρήση. Πάντως τα vista πολύ μπέρδεμα γαμώτο, αν βρούμε τίποτα drivers μέσα κι εγώ για xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν drivers μόνο για κάποια parts του μηχανήματος (π.χ. touch pad, Κουμπιά αφής ...) στο site της hp. Τα άλλα μάλλον θα βρεθούν από τα official sites (intel®, nvidia®, ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Κοίτα εδώ

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=165319

Κι εγώ dv6541ev έχω και με αυτόν τον οδηγό του έβαλα xp.

Το pc δουλεύει μια χαρά και φυσικά είναι πολύ πιο γρήγορο.

 

Σημείωση:Το guide είναι για άλλο μοντέλο αλλά στο δικό μου όλα πήγαν μια χαρά.Οι drivers είναι οι ίδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...