Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι βοήθεια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Από μέσα Σεπτεμβρίου ετοιμάζομαι να εγκαταστηθώ στη Θεσσαλονίκη (Κέντρο), όπου και θα συγκατοικήσω με έναν φίλο μέχρις ότου τελειώσουν οι σπουδές μας. Το θέμα είναι ότι θέλουμε να βάλουμε γρήγορη γραμμή για να κατεβάζουμε ταυτόχρονα ή να παίζουμε ταυτόχρονα χωρίς να κολλάμε. Ψάχνουμε κάτι πολύ γρήγορο μέχρι 40?/μήνα (20? έκαστος). Εγώ εξ'αρχής σκέφτηκα τη forthnet που προσφέρει 24Mbps, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι γρήγορη και αξιόπιστη. Δε θέλουμε κανένα προνομοιακό πακέτο το οποίο να δίνει δωρέαν κλήσεις κλπ. Μόνο internet ψάχνουμε και γρήγορο.

 

Επίσης καλό θα ήταν αν γινόταν να μας προτείνετε και κάποιο wireless router ή κάποιο γρήγορο πακέτο που να δίνει δωρέαν κάποιο για να μην ανοίγουμε τρύπες στους τοίχους των δωματίων μας!

 

Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω πως το 2play σας καλυπτει πολυ καλα χωρις να πληρωνετε τιποτα στον οτε, η αλλιως dsl της 4νετ με τα 24mb παλι ειναι κ αυτο καλο αλλα δεν ξερω αν μπορεις να το συνδιασεις χωρις να εχεις ενεργοποιημενο οτε.

ναι προτινω μονο 4νετ ως λυση, τωρα για θεμα router ας προτεινει καποιος πιο ειδικος σε αυτα!

αν δεις σε αναλογα ποστ του insomnia μπορεις να συγκρινεις ταχυτητες που εχουν αλλοι στο ιντερνετ της forthet εννοειται δεν θα πιανεις και τα 24 αλλα θα ειναι αρκετα ικανοποιητικο

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=208000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και με το diodos ξέρετε τι παίζει; Εφόσον θα είμαστε φοιτητές δικαιούμαστε έτσι; http://diodos.gsrt.gr/Package.aspx?package=100

η σελιδα που δινεις νομιζω πως ειναι αυτουσια η προσφορα της 4νετ με 21,50/μηνα δεν εχει κατι ειδικο για φοιτητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ φίλε. Με τα παιχνίδια ξέρετε τι παίζει; Έχω ακούσει ότι το cs kai to cod κολλάνε πάρα πολύ με αυτή τη σύνδεση. Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει για να μην κολλάμε σε fps παιχνίδια; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι για αυτά τα παιχνίδια; Ενώ δλδ μπορώ να κατεβάζω με 1.3mb/s, στο cs έχω σταθερά 200ms και στο cod.. Γιατί έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το dslam παίζει καλά, δηλαδή χωρίς να κατεβάζεις τίποτα έχεις καλό ping (<=100), τότε μη μπουκώνεις το Upload με τα torrent, ούτε το τέρμα το download, έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ping θεωρείται 20-40 max, με forthnet 1024 τόσο έχω, αλλά δεν έχω καλό download rate. Γι' αυτό θέλω μια γραμμή που να τα συνδιάζει και τα δύο. Μου έχουν πει ότι και τπτ να μην κατεβάζω, απλώ και μόνο να παίζω, πάλι το ping πάει πάνω από 100 :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας άλλος gamer με forthnet 24mbps υπάρχει; Έχετε προβλήματα παίδες; Αν γίνεται απαντήστε γιατί αυτές τις μέρες σκέφτομαι να κάνω την ενεργοποιήση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ola eksartontai apo to poso makria vriskesai apo to A/K sou. Ta alla ola erxontai deytera. Ego me kleista matia 1 pragma exo na sou po.

 

http://www.cfos.de/index2_e.htm

 

vres to kanoniko kai setare to se "favor ping"

 

Ti fps, ti wow, ti warcraft paizo den katalavaino mia :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...