Προς το περιεχόμενο

Πολύ μεγάλο μέγεθος output αρχείου με Nandub


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά χρησιμοποιώ το Nandub για να ενσωματώσω υποτίτλους σε αρχείο avi..το πρόβλημα είναι πως το output αρχείο βγαίνει περίπου 50Gb!! ενώ το αρχικό είναι 350Mb..ξέρετε τι φταίει??ακολουθώ βήμα βήμα τον οδηγό του φίλτατου Kastel..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο σημείο που πρέπει να κάνω το compression στο Nandub δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για να αλλάξω το codec..αυτό που φταίει δηλαδή είναι ότι το output βγαίνει uncompressed γιαυτό και το μέγεθος του είναι τόσο μεγάλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι εχω τον οδηγό του Kastel...το λάθος εχω εντοπίσει που βρίσκεται..το Nandub δεν κάνει συμπίεση, δεν έχει επιλογή τέτοια όπως το virtualdub..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμασω ευχαριστώ πολύ..να ρωτήσω κάτι άλλο..αν χρησιμοποιήσω το ConvertXtoDVD μπορώ να φτιάξω Dvd που να παίζει σε οικιακό player??τα αρχεία είναι .avi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκατά τα εχω κάνει όλα..άλλη ερώτηση..γιατί στο ConvertXtoDvd βάζω ένα αρχείο 350Mb και Μου βγάζει συνολικό μέγεθος 900Mb?

 

Ειναι φυσικο, αφου το αρχειο avi ειναι μικροτερο απο dvd (λογω της συμπιεσης)

Οταν σου λεει 900 mb σημαινει οτι αυτο θα ειναι το μεγεθος του αρχειου οταν θα μετατραπει σε dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκατά τα εχω κάνει όλα..άλλη ερώτηση..γιατί στο ConvertXtoDvd βάζω ένα αρχείο 350Mb και Μου βγάζει συνολικό μέγεθος 900Mb?

Γιατί στο μετατρέπει από avi σε dvd format (vob), που έχουν λιγότερη συμπίεση αλλά είναι συμβατά με όλα τα επιτραπέζια DVD players.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι εχω τον οδηγό του Kastel...το λάθος εχω εντοπίσει που βρίσκεται..το Nandub δεν κάνει συμπίεση, δεν έχει επιλογή τέτοια όπως το virtualdub..

Και εγώ την ίδια απορία έχω

Δεν μπορείς να κάνεις συμπίεση με αυτό το πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την ίδια απορία έχω

Δεν μπορείς να κάνεις συμπίεση με αυτό το πρόγραμμα;

Αντί του NanDub χρησιμοποίησε το VDub mp3 freeze. Είναι ολόιδιο με το VirtualDub και υποστηρίζει VBR αρχεία.

Θα το βρεις στο site μου στα Downloads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...