Προς το περιεχόμενο

Πως σας φαίνεται αυτή η αναβάθμιση;;;


ThundeR_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν την Τρίτη θα πάω να αγοράσω τα εξής:

 

Case: Casetek Middle-Atx 1020-2A black 59euro

PSU: Zalman 600w 100euro

MoBo: Asus P5N-E SLi 107euro

CPU: Intel Core D 6750 175euro

RAM: OCZ 2GB Kit 800MHz DDR2 REAPER HPC 150euro

HDD: WD Raptor 74GB 10000RPM 148euro (έχω άλλους 2 σκληρούς και αυτό θα τον έχω μόνο για το λειτουργικό)

VGA: Asus 8800GTS 640MB 280euro (με προοπτική σε κανα 2μηνο να μπεί άλλη μια ίδια σε SLi)

 

ΣΥΝΟΛΟ: 1019 euro

 

χεχε είχα βάλει X1950 GT 512 MB για SLi LOLLOLOLOLOL

 

πως το βλέπετε σαν σύνθεση; χρειάζεται κάποια αλλαγή; θα παίζει ικανοποιητικά τα νέα παιχνίδια;(και με τις 2 κάρτες γραφικών εννοείται!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες crossfire όπως δήποτε άλλαξε μητρική γιατί αυτή που θες είναι για sli για μνήμες πάρε κάποιες άλλες αν έχεις σκοπό να κανεις oveclocking γιατί αυτές που λες έχουν ProMOS κάρτα γραφικών έχεις το πρόβλημα με την μητρική αν έχεις σκοπό να μείνεις μονο σε μια τότε ok αν θες και δεύτερη όπως δήποτε τότε πάρε άλλο board η άλλες vga ( Nvidia )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παιδιά έκανα edit το post μου.... λολ

πως το βλέπετε τωρα το σύστημα;;;

να το αφήσω έτσι ή να πάω για άλλη μητρική με crossfire και την Χ1950 GT;

δεν με ενδιαφέρει το Over Clocking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανάκι είναι μια χαρά..

μοναδική σημείωση αλλά πάντοτε προσωπική άποψη είναι να προτιμήσεις κάποιο full tower γιατί βλέπω την θερμοκρασία να ανεβαίνει!

Κατά τ' άλλα όμως ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θα παίζει οκ τα παιχνιδιά; τώρα για το tower θα το ψάξω...

ωραία έφυγα για αναβάθμιση... :)

αν βρείτε κάτι να αλλάξω έχετε χρόνο μέχρι την Τρίτη...λολ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ επιμένω μνήμες άλλες άουτς που θες έχουν ProMOS πάρε κάποιες άλλες με D9 σε περίπτωση που θα ασχοληθείς με Overcloking ένα κλικ πιο πάνω να έκανες θα διάλεγες τις Mushkin σαν αυτές που έχω εγώ πάλι 149 ευρώ και είναι ακρετά καλύτερες και έχουν και καλύτερα timing Ps μην ψαρώνεις από τις ψήκτρες που φοράνε οι μνήμες την ίδια δουλειά κάνουν όλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να διατηρηθει η συμβατοτητα εκτος απο SLI και με την μελλοντικη τοποθτηση 4πηρυνων επεξεργαστων οποτε η επιλογη της μητρικης θα πρεπει να ειναι το πρωτο μελημα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν....

τελικό αποτέλεσμα:

 

Case: ThermalTake VA8000 Armor Black 145euro

PSU: Zalman 600w 100euro

MoBo: Asus P5N-E SLi 107euro

CPU: Intel Core D 6750 175euro

RAM: Mushkin 2GB KIT DDR2 XP-6400 150euro

HDD: WD Raptor 74GB 10000RPM 148euro (έχω άλλους 2 σκληρούς και αυτό θα τον έχω μόνο για το λειτουργικό)

VGA: Asus 8800GTS 640MB 280euro (με προοπτική σε κανα 2μηνο να μπεί άλλη μια ίδια σε SLi)

 

ΣΥΝΟΛΟ: 1105 ευρώ

 

Άντε πείτε μου καλό λιώσιμο.... λολ

Crysis, MoH: Airborne, Bioshock, HL 2:E2, UT 2007, Jericho.... Σας έρχομαααιιιιιιι!!!! λολολολολολ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβη η καρτα γραφικων, καλυτερα για μενα παρε μαι ATI 1950XT Pro τουλαχιστον για να εχεις οικονομια και επιδοσεις, εξαλλου δεν υποστηριζουν το νεο προτυπο DX10.1 καμμια απο τις δυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβη η καρτα γραφικων, καλυτερα για μενα παρε μαι ATI 1950XT Pro τουλαχιστον για να εχεις οικονομια και επιδοσεις, εξαλλου δεν υποστηριζουν το νεο προτυπο DX10.1 καμμια απο τις δυο...

 

Τι τον νιαζει το dx10.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...