Προς το περιεχόμενο

(Το' πε ο) Παπαγάλος


NiklausK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αγορασω ενα παπαγαλακι (οχι αυτα που μιλάνε και λαλανε διαφορα). Γενικα τρελενομαι με καθε λογης ζωο,πτηνο και....με τα παντα. Προχθες ειδα σε ενα petshop ενα μικρο ασπρο με γαλαζια φτερα παπαγαλακι και εμεινα. Το εν λογω πτηνο ειχε μολις 15?. Ομως δεν γνωριζω πολλα πραγματα γι' αυτα. Υπάρχει καποιο site που να προσφερει συγκεκριμενες πληροφοριες (φροντιδα, διατροφη, κλουβι, κλπ)?? Αν ξερετε και εσεις κατι, ευπροσδεκτο.... :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ειχα 6 παπαγαλάκια παλιότερα.φάση έχουν αλλά κάτι μεσημέρια δεν έλεγαν να το βουλώσουν να κοιμηθούμε λίγο.απ ότι ξέρω άμα πάρεις ένα μόνο του θα ψοφήσει,θέλει παρέα,δηλ από 2 κ πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι μεσημέρια δεν έλεγαν να το βουλώσουν να κοιμηθούμε λίγο.απ ότι ξέρω άμα πάρεις ένα μόνο του θα ψοφήσει,θέλει παρέα,δηλ από 2 κ πάνω!

 

Μου κανες την καρδια περιβολι. Πλακα κανω...

Καλα παιρνω 2 παπαγαλους, αλλα τοσο θορυβο κανουν (και ολα τα ειδη)?? Φανταζομαι οτι και τα δυο μαζι θα κανουν συναυλια στις καλες τους.

Ρε dealer εσυ τι παπαγάλους είχες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανες την καρδια περιβολι. Πλακα κανω...

Καλα παιρνω 2 παπαγαλους, αλλα τοσο θορυβο κανουν (και ολα τα ειδη)?? Φανταζομαι οτι και τα δυο μαζι θα κανουν συναυλια στις καλες τους.

Ρε dealer εσυ τι παπαγάλους είχες??

 

Παπαγαλάκια μικρά.Τώρα δεν ξέρω τι να σου πω.Τα δικά μου έκαναν φασαρία!Ειδικά όταν ήταν κ τα έξι μαζί.Είχα κ 2 νταήδες που δεν άφηναν τους υπόλοιπους σε ησυχία.Είναι ευαίσθητα ζώα πάντως.Από 6 μείναν 2 κ τελικά τα έδωσα σε μια θεία μου.

Θα σου έλεγα να πάρεις 2 για αρχή κ μετα αν είναι φέρνεις κ παρέα! :D

Πλάκα έχουν πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ ότι ξέρω άμα πάρεις ένα μόνο του θα ψοφήσει,θέλει παρέα,δηλ από 2 κ πάνω!

 

Αν δεν κάνω λάθος πρόκεται για μύθο. Τουλάχιστον στα lovebirds που το έχω ψάξει κάπως, αν πάρεις ένα απλά θα δεθεί μαζί σου και θα χρειάζεται να ασχολείσαι παραπάνω μαζί του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στα lovebirds που το έχω ψάξει κάπως, αν πάρεις ένα απλά θα δεθεί μαζί σου και θα χρειάζεται να ασχολείσαι παραπάνω μαζί του. :)

 

Για τα lovebirds ειναι ετσι οπως τα λες. Τελικα αγορασα ενα βιβλιο σχετικα με το συγκεκριμενο ειδος, και το αναφερει αυτο. Αυτο που με απασχολει ειναι το γεγονος οτι δεν κανουν οσο ησυχια οσο θα περιμενα. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...