Προς το περιεχόμενο

PSU Wanted !!!


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

einai kai atrixo etsi...

 

Nά σαι καλά .... :D:D:D:D:D

 

Λοιπόν, δεν θα συνεχίσω άλλο να σας σπάω τα νεύρα και να είμαι "pain in the ass" .. μόνο αυτό θα ρωτήσω..

 

Κοίταξα τα specs των δύο (infiniti 720W και Εtasis 750W) και είδα πως το Εtasis είναι καλύτερο και πιό ισχυρό εκτός απο τα 12V rails που εκεί είναι πιό ισχυρό το Infiniti.. (αλλά με 3 rails όχι με 4 όπως το etasis)

 

Οπότε πάει έτσι??

 

Ιnfiniti : 12V1+12V2+12V3 = 86

Etasis : 12V1+12V2+12V3 +12V4 = 72 ????

 

 

Αν είναι έτσι είναι ανώτερο το Infiniti .. διορθώστε με αν κάνω λάθος...

 

Ά και το καλό με το Etasis είναι οτι είναι άτριχο και είναι μάλλον στον όγκο αυτό τον καιρό...έ Thresh ??? :D:D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

dystyxws gia to Infinity den pane etsi ta Amp sthn 12ara...des ligo...vgazei 56A combined kai sta 672W

 

DSC00743.JPG

 

epipleon sta lefta tou Infinity 720w pairneis to Etasis 850w kai sou perisseuoun kai 14 euro :P

 

enw to Etasis 850w pou einai kai fthnotero vgazei 70A combined sta 840W...http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=50

 

DSC00154.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι, πως έχω πιστωτικό απο το καμμένο τροφοδοτικό στο eshop !!! και το eshop δεν έχει το 850άρι της Etasis γαμώτο !!!!

 

Έχει μόνο το 750άρι !!!

 

Πάνω που χάρηκα και ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω !!!

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να το αγοράσω απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ???

 

Μακάρι να γίνεται .. !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να το αγοράσω απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ???
Αυτο δεν γινεται με τιποτα... Tο οτι εχεις πιστωτκο sto e-shop shmainei oti εισαι πολυ τυχερος!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκα κάτι.. να πάρω το 850άρι απο το ΠΛΑΙΣΙΟ και να έχω το πιστωτικό για μελλοντική χρήση..ΑΛΛΑ ..

 

πήρα στο eshop και μου είπαν πως το πιστωτικό διαρκεί για 1 μήνα περίπου..ισχύει ρε παιδιά ???

 

Α! και έστειλα και email στο [email protected] και ρώτησα αν γίνεται να κάνω ειδική παραγγελία και ΑΝ γίνεται πόσο καιρό θα κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ

 

πήρα στο eshop και μου είπαν πως το πιστωτικό διαρκεί για 1 μήνα περίπου..ισχύει ρε παιδιά ???

 

Τελικά με αυτά τα πιστωτικά τι ισχύει? Γνωρίζει κανείς?

 

Γιατί απ'ότι βλέπω μας δουλεύουν τα καταστήματα... τι παει να πει πιστωτικό διάρκειας ενός μηνός? Δηλαδή μετά τα χρήματα μας κατάσχονται? :evil:

 

Υπάρχει κανένας νόμος που να μας καλύπτει για να μπορούμε να ζητήσουμε το πιστωτικό σε μετρητά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με αυτά τα πιστωτικά τι ισχύει? Γνωρίζει κανείς?

 

Γιατί απ'ότι βλέπω μας δουλεύουν τα καταστήματα... τι παει να πει πιστωτικό διάρκειας ενός μηνός? Δηλαδή μετά τα χρήματα μας κατάσχονται? :evil:

 

Υπάρχει κανένας νόμος που να μας καλύπτει για να μπορούμε να ζητήσουμε το πιστωτικό σε μετρητά?

 

Στο e-shop ειναι οντως ενα μηνα αν δεν τα ξοδεψεις "μαλλον" τα χανεις αντιθετα με το πλαισιο στο οποιο δεν υπαρχει οριο στο πιστωτικο οποτε θες πας και το ξοδευεις.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι δεν νομίζω να ισχύει νομικά αυτός ο ισχυρισμός του e-shop, μου φαίνεται τελείως παράλογος.

 

Οταν δίνεις στο eshop ένα χαλασμένο προιον, το στέλνουν στην αντιπροσωπεία και έπειτα γίνεται η πίστωση.

Τα χρήματα που δίνει η αντιπροσωπεία στο e-shop είναι για τον πελάτη.

 

Ούτως ή άλλως το e-shop με την αρχική αγορά του πελάτη έχει ήδη εισπράξει το ποσοστό κέρδους του από το προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τύχη βρήκα ένα πολύ ωραίο άρθρο-λίστα το οποίο είπα να το μοιραστώ μαζί σας και νομίζω πως θα βοηθήσει πολύ ωστε να ξέρουμε το combined power των τροφοδοτικών της αγοράς. ;)

 

Όντως τα Etasis είναι πολύ ΓΕΡΑ... ;)

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=205763

 

Enjoy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...