Προς το περιεχόμενο

78 celsius se 7900gs


GBOTSAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia exo tin msi 7900gs me pathitiki psiksi

http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=130&prod_no=1136

trexo to programma tis msi kai mou vgazi 78 vathmous thermokrasia meta apo paixnidi

imaste sovaroi ti ginete?

tha kaoume sto telos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παθητική είναι τι περιμένεις :P αν δεις όσοι έχουν παθητική τις έχουν βάλει ένα ανεμιστηράκι οποτε πεταμένα τα extra φράγκα για pasive

 

by the way η δικη μου Full Vmoded (Vcore-Vdimm) και δεν περνάω τους 70 με αέρα σε load και ζεστες που είχαμε τώρα ετοιμάζω κάτι και θα κατεβει αρκετά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παθητική είναι τι περιμένεις αν δεις όσοι έχουν παθητική τις έχουν βάλει ένα ανεμιστηράκι οποτε πεταμένα τα extra φράγκα για pasive

 

Δεν ειναι πανω απο το κανονικο, μια χαρα παιζει. Επισης το παθητικο συστημα ψυξης μην το βγαζουμε σκαρτο, εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του..

 

Γεινικα να αρχιζεις να ανησυχεις αν περασει τους 90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to exoume analisi afto to 8ema se Edw

#36 gia tin msi 7900gs 512mbyte.

7950gt-hp2.jpg

bazeis 1 anemistiraki sto pisw meros tis kartas, k to 8auma egeneto. etsi mborw na sou efxome oxi mono kales 8ermokrasies alla k kala klokakia:D

 

sosta takos alla ti fan na valo?

pos tha stirixti epano?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω στο θέμα, θέλω να πω το εξής:

 

Μήπως είναι φυσιολογική αυτή η θερμοκρασία; (79 βαθμοί κελσίου...)

 

Το λέω επειδή το Laptop της αδερφής μου έχεις Geforce go 7400 και λέει ότι φτάνει μέχρι και τους 130 βαθμούς κελσίου.. Εγώ όσο και να παίζω στο laptop, μέχρι 70 βαθμούς το έχω δει να φτάνει, ενώ idle είναι γύρω στους 60.

 

Μήπως τελικά είναι φυσιολογική αυτή η temp για vga card αυτού του είδους...

 

Δηλαδή η MSI δεν έχει προβλέψει κάποια επιβράδυνση γι' αυτόν τον πυρήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως, o/ced όσο πάει από το εργοστάσιο (με το fan στο 100% εννοείται :wink:), και χτυπάει το πολύ 81 βαθμούς ... Χωρίς φυσικά να υπάρχει κανένα πρόβλημα ε ?

 

18829241mu6.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ρε παιδιά η δικη μου με αέρα ιάνει στους 53 idle και ~70 με αέρα και μιλάμε ότι η τάση του πυρήνα τις έχει ανεβεί από τα 1,2 V στα 1,55 για τις μνήμες δεν θέλω να το λέω γιατί ακόμα φοβάμαι μην μου μείνουν στα χερια :P 2.35 Volt πολλά αυτά με το ταπεινό Νφ-900cu πως σκατά το λέγανε δεν θυμάμαι και μου λέτε ότι είναι λογικό 78 με αέρα χωρίς mod δηλαδή έτσι και την ανεβάσεις λίγο ξεχνα την μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους 53 idle και ~70 με αέρα και μιλάμε ότι η τάση του πυρήνα τις έχει ανεβεί από τα 1,2 V στα 1,55 για τις μνήμες

 

Πολυ συντομα θα την παρεις στα χερια φιλε μου... Η gpu δεν ειναι cpu βρε.... Επισης κατι παιζει με τον sensora sou μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...