Προς το περιεχόμενο

Έχω αντι-virus,αλλά δεν έχω firewall.Ποιο μου συνιστάται να βάλω?


george-7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ το Nod32...είναι πολύ καλό και ελαφρύ πρόγραμμα...αλλά πιστεύω ότι δεν αρκεί και θα ήθελα να βάλω ένα ξεχωριστό firewall,για μεγαλύτερη ασφάλεια...ποιο να βάλω?έχω ακούσει για το Kaspersky,το οποίο τα συνδυάζει όλα(firewall,anti-virus,anti-spyware),αλλά είναι πολύ δύσκολο στο χειρισμό(λένε....)..ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι και των windows καλο ειναι.

antispyware εχειs;

εαν οποσδηποτε θελειs αλλο ftrewall βαλε το comodo για το οποιο εχω ακουσει καλα λογια.

εγω παντωs εχω το firewall των βιστα και ειμαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Comodo firewall είναι αρκετά καλό και πολύ ελαφρύ και φιλικό (και δωρεάν!) πρόγραμμα. Παλιότερα είχα το outpost, αλλά στην πορεία με κούρασε λίγο... πολύ βαρύ και δύσχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω VISTA ,τα XP έχω ακόμα..έχει firewall των Windows,δεν μου κάνει και τίποτα πάντως.με modem μπαίνω internet,δεν έχω router.έχω το nod 32 antivirus beta..το οποίο λέει ότι είναι και anti-spyware.όσων αφορά για antispyware(φαντάζομαι εννοείτε στο στυλ spybot,κλπ) δεν έχω κάποιο...το comodo κυκλοφορεί free,είναι φαντάζομαι μόνο firewall?γιατί το nod δε θέλω να το σβήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα μπαινεις με modem καλο ειναι να βαλεις ενα καλο firewall.Το firewall της sygate ειναι μια καλη περιπτωση..Βαλε και ενα anti-spyware και θα εισαι ενταξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δοκιμάζω το Comodo το firewall.καλο μου φαίνεται..αλλά θέλει κάποιες ρυθμίσεις.κυρίως εννοώ εκεί που λέει ''επόπτης στοιχείων'' και μου λέει ''εκμάθηση'',προεπιλεγμένο...τι να κάνω σε αυτή τη ρύθμιση?γενικά χρειάζεται τίποτε άλλο?καμμιά άλλη ρύθμιση?ευχαριστω!και κάτι άλλο..κάνει κανονικά update?;ή πρέπει να έχεις το ''ολοκληρωμένο πακέτο''?εγώ έχω τη free έκδοση από το site του comodo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...