Προς το περιεχόμενο

Ζητείται... κουλά απο προσπάθεια ανεύρεσης εργασίας...


46+2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι μπορεις? Με τα ωραρια που σε βαζουν να χτυπας πώς να πας σε αλλα ραντεβου για δουλεια!!!

 

Καλά αυτό το κανονίζεις. Πάντα έλεγα στις εταιρείες, μετά τις 5. Συνήθως κλείναμε ραντεβού κατά τις 6. Απλά εκείνη τη μέρα πήγαινα στη δουλειά με το αυτοκίνητο για να είμαι στην ώρα μου στη συνέντευξη :D

Πάντως γενικότερα οι εργοδότες έχουν ξεφύγει γιατί πολύ απλά εμείς τους δίνουμε το δικαίωμα.

Όταν ο άλλος δε διεκδικεί ένσημα, όταν υποκύπτει στο να του δίνει είτε λιγότερα λεφτά είτε μισά ένσημα είτε είτε... σου λέει ο άλλος... κοίταξε να δεις φιλαράκο... αν δε γουστάρεις, περιμένουν άλλοι 50 για τη θέση αυτή.

Όλοι σκέφτονται το ότι έχουν ανάκγη τα χρήμματα και πλέον πολλούς δεν τους ενδιαφέρει η ασφάλεια ή το ποσό.

400 για να τα βγάλουμε πέρα, τι να κάνουμε.

Ξέρεις πόσοι σκέφτονται έτσι; ΆΣ'τα να πάνε. Εγώ θα αναφερθώ πάλι στον πρώτο εργοδότη ο οποίος ούτε λόγο για ένσημα έτσι;

Μετά από καταγγελίες και τρεξίματα (ε ναι πρέπει να τρέξεις!!) κατάφερα πριν ένα μήνα να πάρω βεβαίωση ενσήμων για τον ένα μήνα (δεν άντεξα παραπάνω σε αυτόν ;) ) που δούλεψα.

Οι εργοδότες βρίσκουν έδαφος και πατούν. Αν όλοι διεκδικούσαν αυτό που δικαιούντο, τότε τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.

Πάντως καλό είναι να ψάχνει κάποιος σε εταιρείες με κάποιο όνομα. Τουλάχιστον εκεί ξέρεις ότι δε θα σου κάνουν λαμογιά με μισθούς και ένσημα (η πλειοψηφία τουλάχιστον!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιοδικο το εχει γνωστος δημοσιογραφος της τηλεορασης και το βιβλιοπωλειο.. ειναι ο Παπασωτηριου.. Ασε djapal τις καλυτερες λαμογιες τις κανουν εταιρειες με ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα διάβασα μια αγγελία στο πανεπιστήμιο.Έλεγε:

Ζητείται νέα κοπέλα εμφανίσημη-μελαχρινή για μπαρ γούμαν.

Δηλαδή ξανθιά δεν τους έκανε??λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα διάβασα μια αγγελία στο πανεπιστήμιο.Έλεγε:

Ζητείται νέα κοπέλα εμφανίσημη-μελαχρινή για μπαρ γούμαν.

Δηλαδή ξανθιά δεν τους έκανε??λολ

 

Μπορει να ειχανε ηδη μια ξανθια και να θελανε μια μελαχρινη για να τραβανε πελατες και των δυο γουστων :razz:

(για αστειο το εγραψα στην αρχη, αλλα τωρα που το σκεφτομαι δεν αποκλειεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπαιχτος ο Ζαχαρίας ... :)

 

 

Μεταξύ σοβαρού και αστείου , το 1989 , σε προσπάθεια ανεύρεσης εργασίας ως χειριστής Η/Υ σε στατικά προγράμματα και προγραμματιστής εφαρμογών υδραυλικών μελετών για Τεχνικό Γραφείο , μου ζήτησαν να πηγαίνω - αν χρειαστεί - και από το σπίτι του εργοδότη για να διαφωτίσω το γιο του και τη γυναίκα του πάνω στα "απόκρυφα" του PC ώστε να μην το κολλάνε συνέχεια :cry:

 

Αυτά ... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου αρέσουν αγγελίες του στυλ:

 

Ζητείται software engineer-προγραμματιστής με γνώσεις πάνω στα:

 

C,C++,Java,Visual Basic,.NET,Perl, PHP, Python, Cobol, Assembly, HTML, CSS, Javascript, JSP, ASP, XML, Ajax, Struts, Oracle, MySQL.... (και συνεχίζει!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που δεν σε έβαλε να τους διαφωτίσεις και σε... «άλλα» θέματα :mrgreen:

 

Τη γυναίκα του ή το ... γιό του ; :mrgreen:

Θου κύριε ... τι έγραψα ο άνθρωπος !

 

Άστα φίλε μου , κάποιοι εργοδότες τα έχουν μπερδέψει τα πράγματα λιγάκι ...

Φταίμε και εμείς που τα δεχόμαστε. Αλλά τι να κάνεις όταν ψάχνεις και ξέρουν ότι τους έχεις ανάγκη :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν γίνεστε και σείς εργοδότες ρε μάγγες αφου μπορείς να βγάζεις τα άπειρα να εκμεταλευεσε κόσμο να γ@μ@ς και να δέρνεις με λίγα λόγια?

Βγαίνω εκτος συζήτησης αλλα....ακούω συνεχεια τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν γίνεστε και σείς εργοδότες ρε μάγγες αφου μπορείς να βγάζεις τα άπειρα να εκμεταλευεσε κόσμο να γ@μ@ς και να δέρνεις με λίγα λόγια?

Βγαίνω εκτος συζήτησης αλλα....ακούω συνεχεια τα ίδια

 

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η απορία σου με το σχολιασμό των κορυφαίων απαιτήσεων των εργοδοτών. Δεν ακούς κάτι παράλογο άλλωστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...