Προς το περιεχόμενο

agora laptop


xctaek21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia sas

 

thelo na agoraso to eksis laptop http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=964212

apo to plaisio opos katalabate pos sas fenete

 

thelo enan ipologisti pou na antexi pola programata mazi anixta afto lete na ta antexi:confused:

 

episis an einai protinete mou kana allo stin idia timi

 

kai kati akomi ta vista anigoun ta programata gia xp exo akousi pos den ipostirizoun ti morfi .exe alithebi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το μηχάνημα της Acer είναι αρκετά καλό. Και για παιχνίδια, και για multitasking και γενικά για τα Vista. Όσον αφορά τα τεχνικά χαρακτηριστικά του laptop, έχει αρκετά μεγάλη ram, πολύ καλή κάρτα γραφικών, τελευταιας γενιάς επεξεργαστή, ικανοποιητική ποιότητα από κεραμικά. Νομίζω ότι θα σε αφήσει ευχαριστημένο αυτος ο υπολογιστής. Η μορφή .exe σαφώς και υποστηρίζεται από το νεο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χαρακτηριστικα καλο ειναι μονο που δεν ειναι απο τις πιο αξιοπιστες μαρκες...εξαλλου με τα ιδια money μπορεις να παρεις κατι σε hp, toshiba ...πολλα λεγονται για την acer και κυριως αν παθει κατι ξεχνα το.θεωρω οτι 1 στα 5 βγαινει καλο και χωρις προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το θέμα είναι να μη σου χαλάσει. Για τον Acer Aspire 5920 δεν έχει ακουστεί τίποτα απολύτως για προβλήματα. Το μηχάνημα είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά εκτός από ελληνικές συνθέσεις (Turbo-X, Multirama, ...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steve δεν έχεις άδικο. Είναι σίγουρα value for money.

Αλλά μιλάμε και για μία αγορά χιλίων Ευρώ.

Και ο παράγοντας αξιοπιστία και ποιότητα, είναι σημαντικοί σε μία τέτοια ακριβή "επένδυση". Δεν είναι αναπτήρας να πεις "δε γαμιέται, θα κλέψω άλλον".

Εγώ τουλάχιστον έτσι τα ζύγισα. Και προτίμησα να πάρω έναν ποιοτικότερο Asus αντί για έναν ελαφρώς καλύτερο σε specs Acer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν χαρακτιρίζεται με τίποτα ακριβή επένδυση, όμως εδώ ισχύει το όσα έχω-δεινω και το σέβομαι..,

τα περισσότερα specs μην ξεχνάμε κάνουν έναν καλύτερο υπολογιστη..και στην συγκεκριμένη περίπτωση που είναι και φορητός είναι ακόμα σημαντικότερο..

τώρα άν όλοι στεκόμασταν στα "αν" χαλάσει..θα έπρεπε να πέρνουμε μάπες τον μεγάλων εταιριών να μήν κάνουμε την δουλειά μας κ να κοιταμε το σήμα..

ελεος ρε παιδια..1100 ευρω δεινει σιγα μην πάρει κ vaio για να έχει πιο λεία επιφάνεια το καπάκι..γιατι τίποτα άλλο δεν θα έχει...

..και ο acer aspire 2010 3 χρόνια που τον έχω δεν μου παρουσίασε το παραμικρο πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν χαρακτιρίζεται με τίποτα ακριβή επένδυση, όμως εδώ ισχύει το όσα έχω-δεινω και το σέβομαι..

 

Ο άνθρωπος πάει να ξοδέψει 1.000 Ευρώ, όχι 100 Ευρώ για να πάρει παπούτσια και να λέει "δε γαμιέται που σπάσανε στο χρόνο". Αυτό εννοώ ακριβή επένδυση. Δεν ξέρω πόσο συχνά εσύ αγοράζεις πράγματα των 1.000 Ευρώ.

Ούτε είπα ότι ντε και καλά θα χαλάσει. Είπα ότι όταν δίνω τόσα πολλά λεφτά για ένα οποιοδήποτε προϊόν, ο παράγοντας ποιότητα/αξιοπιστία αποκτά ενισχυμένο ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άσχετο φιλε xctaek21 αλλά τι τον χρειάζεσαι τον φορητό εκτος απο το να ανοίγει πολλα προγράματα μαζι?..γιατί δεν πέρνεις καλύτερα ένα desktop????ενδιαφέρομαι φίλε γιατι είσαι μόλις 14..καλύτερα πάρε εναν desktop θα είναι κ 2 φορές πιο δυνατος θα έχει κ μια 20αρα οθόνη..απο την 15.4 του φορητου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ..μα με 1000 ευρω δεν πέρνει ρε φίλε αξιόπιστο ποιοτηκο κ με επιδόσεις φορητο!!Πέρνει ενα σήμα που δεν θα τον οφελήσει σε τίποτα!14 χρονων είναι..και πολυ λογικο να θέλει να παίζει με πολλα προγράματα-παιχνίδια!!κ κάτι άλλο έχεις κατι σε acer..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.1000euro δεν ειναι λιγα.α....1000euro???μονο???ας παρω 5-6 να εχω

2.ΟΧΙ ACER,innovator,fujitsu-siemens,multirama

3.θες σιγουρα 2GB ram

3.με κληρο 4200rpm ο υπολογιστης θα σερνεται κυριολεκτικα

4.παρε καλυτερα ενα toshiba η hp.

5.προσεξε την εγγυηση να ειναι 2 χρονια

6.καλη επιλογη γυρω στα 1000 euro ειναι ο toshiba A210-127 αν και εχει MD

7.Γενικα προτιμησε intel core 2 duo ''santa rosa'' δηλ Τ7100,Τ7300,Τ7500,Τ7700

8.αν θες ''made in greece'' τα turbo-x απο πλαισο ειναι καλα

9.τα πιο αξιοπιστα μαγαζια ειναι το πλαισιο και το e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους λένε οτί ο υπολογίστής σέρνεται επειδή έχει σκληρό 4200rpm θα τους χαρακτηριζα ΆΣΧΕΤΟΥΣ. Το μηχάνημα πετάει, ακόμα και με τα βαριά Vista, και είναι πάρα πολύ καλό. Η διαφορά που θα είχε αν είχε 5400 ή 7200 θα ήταν ασήμαντη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basika eyxaristo gia tin boithiaa kai malon tha katalikso na to paro paroti me tromakse ligo o jtsc21 alla ama einai na sernete xaris ton skliro mporo na ton alakso kiolas alla mou fenete kalos sto megethos

 

tha edina mexri kai 1200 eyro gia to filo pou rotise

 

episis maresoun kai ta paixnidia gia na pernai o xronos otan den exo ti na kano alla kirios gia tin aderfi mou pou trelenete gia sims kai to pc pou exo twra exei 512 mb ram kai sernete me apetitika paixnidia kai me ekseplikse i karta graphikon

 

kai to kalo sto laptop einai oti einai poli oikonomiko se xoro kai pio wreo apo tis apopsis oti mporis na to metaferis se opiodipote simio opos einai to balkoni tou spitiou sou i akomi kai stis diakopes(kala twra tha me fantazeste gia kana kolimeno bebea) skeftika na sintheso kana desktop alla den exo poli xoro sto domatio mou(ase pou einai kai ano kato:) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...