Προς το περιεχόμενο

Kalitera Photo Editing Programms Gia Mac Os X ?


NiCk_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Ousiastika auto pou leei o titlos ... Den thelo tpt to idiaitero, apla kati gia na mporo na kano ta vasika ..

 

Δεν είμαι και κανάς τρομερός γνώστης ή απαιτητικός χρήστης αλλά ό,τι έχω επιθυμήσει, το έχω βρει στο δωρεάν και open source Seashore.

 

Για τους απαιτητικούς κυκλοφορεί το Adobe Photoshop Elements.

Για τους πολύ απαιτητικούς κυκλοφορεί το Adobe Photoshop.

Και τα δύο εμπορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gimpshop δωρεάν και open source. Νομίζω ότι είναι καλύτερο από το Seashore.

 

Leei oti prepei na kano install to X11 apo to CD .. Einai asfales ?? ( ilithia erotisi, alla prepei na tin kano :P )

 

P.s. Paredwse to Seashore einai oti prepei btw ! Tha dokimaso kai to GimpShop, alla nomizo tha eimai entaksi kai me to Seashore .. Tnx !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

to gimpshop, einai sthn ousia to gimp με αλλαγμένα τα μενού και έτσι ώστε να μοιάζουν με το photoshop και να μπορείς να ακολουθείς tutorials. Το gimp είναι απλά τέλειο, το gimpshop δεν το έχω βάλει ποτέ αλλά το παρακολούθησα μια περίοδο... my 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοίξω νέο θέμα, corel draw x3 υπάρχει για mac? έχω βρει μέχρι το 11, το οποίο είναι αρκετά παλιά έκδοση κ ίσως είναι ο λόγος για να ξανανοίγω το pc μου,καθώς μου είναι απαραίτητο στη δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υπάρχει. Μπορείς βέβαια να εγκαταστήσεις Windows στο Mac σου, είτε μέσω BootCamp, είτε μέσω VMWare Fusion, είτε μέσω Parralels Desktop, και να χρησιμοποιήσεις το CorelDraw X3 για Windows.

 

Αλλιώς, μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα. Δεν είμαι γραφίστας αλλά έχω την εντύπωση πως το Adobe Illustrator κάνει περίπου τα ίδια πράγματα με το CorelDraw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...