Προς το περιεχόμενο

Erwtisoules gia anava8misoula ..


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Parsifal .. na tous kanw opws einai i defteri tetrada dld? Avrio prwi ksekinaw na tous ftiaksw .. Eisai sure? 8a einai kalitera??? Einai astikos mi8os afto p lew?

 

Kai gia na min ksexniomaste ->

 

Primary Master: WD 70GB (Me to OS..)

 

Primary Slave: DvD RW

 

Secondary Master: Seagate 200G (Me ta games..)

 

Secondary Slave: DvD Player

 

Ola TziTzi* ? Trww prasino* ? Pianw koutali* ? Sta ellinika..Ksekinaw jumper0nia???

*eimai se roflmaowtime katastasi afti ti stigmi, min me pareksigite :P

 

.. Avrio 8elw na dw mia apantisoula apo parsifal .. Tha ftiaksw mia frapa kai 8a ta kanw .. Thanx ^^

 

Tzi-έN !!

Koritsi_Gia_Ypno....z..z..zZzZzZzZz...

 

τιποτα ακυρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Primary Master: WD 70GB (Me to OS..)

 

Primary Slave: DvD RW

 

Secondary Master: Seagate 200G (Me ta games..)

 

Secondary Slave: DvD Player

 

Ola TziTzi* ? Trww prasino* ? Pianw koutali* ? Sta ellinika..Ksekinaw jumper0nia???

 

Έτσι ακριβώς. Και για ακόμη μεγαλύτερη σιγουριά αν θες να γράφεις DVDR σε μεγάλες ταχύτητες (που δεν το συνιστώ), φρόντισε να μη βάλεις το DVDRW στο ίδιο κανάλι με τον HDD από όπου θα διαβάζονται συνήθως τα δεδομένα (λογικά ο μεγάλος δίσκος δε θα είναι; ).

 

Άλλη μία συμβουλή: Αν αλλάξει το drive letter του μεγάλου δίσκου, δεν θα εκκινούν τα παιχνίδια που έχεις εγκατεστημένα. Δεν είναι τίποτα σπουδαίο, Start --> Run... --> "diskmgmt.msc" --> δεξί κλικ στο optical drive που σου «έφαγε» το παλιό drive letter του δίσκου --> Change drive letter. Το βάζεις προσωρινά σε κάποιο «μεσαίο» (π.χ. Μ, Κ κλπ), αλλάζεις του δίσκου στο σωστό και τέλος, γυρίζεις το optical drive στο μικρότερο διαθέσιμο drive letter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Primary Master: WD 70GB (Me to OS..)

 

Primary Slave: DvD RW

 

Secondary Master: Seagate 200G (Me ta games..)

 

Secondary Slave: DvD Player

 

Ε έτσι πρέπει να τα κάνεις..

Δεν έχω καταλάβει όμως πως αλλάξαν οι ρυθμίσεις...:???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει όμως πως αλλάξαν οι ρυθμίσεις...:???:

 

Διάβασες βιαστικά τα τελευταία posts. Γι' αυτό νομίζεις ότι έχουν αλλάξει κάποιες (?) ρυθμίσεις από μόνες τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akuro pedes .. Den ginete .. Ta kalodia dn ftanoun me tpt ..

 

I moni lisi p eixa itan na anevaza ton enan HD panw .. stin 8esi twn ROMs .. eh kai dn leei .. mia xara paei to pc mou kai twra gia na kanw teties vlakies ..

 

Afiste pou lene: ka8e empodio gia kalo ;)

 

Good Pwning Day 2day for Aaaaall Insomniacs!^^

Koritsi_ya_Pitsipitsi!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι νανε και εσύ :P κατσε να πέρναγες τα δικά μου και μετά θα σου πώ εγώ αν θα έλεγες pitsi pitsi και μαλακιες :mrgreen:

 

καλά σου λένε τα drive με τα drive και οι δίσκοι με τους δίσκους πήγαινε πάρε καλώδια και άλλαξε τους θέση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά σου λένε τα drive με τα drive και οι δίσκοι με τους δίσκους πήγαινε πάρε καλώδια και άλλαξε τους θέση ;)

 

no pitsipitsi Vato??? :cry:

 

Den mou lene Drives me Drives kai Diskoi me Diskoi .. Etc ta exw idi twra! OS me ton allon HD 200GB kai DvDRW me DvDROM ..

 

To 8ema einai oti dn mporw na ta kanw opws mou lene .. dld OS me DvDRW kai 200GB me DvD ROM ..

 

Ti mou les na paw na parw kalodia?? Exw re atomo kai alli mia pleksouda gia IDE! Kai? Pou na tin valw..dn voithaei pou8ena >_<

 

Prepei na paei i mia pleksouda apo ROM kai na enosei kai ena Drive gia na petixw ta Primary kai Secondary opws mou ta lene .. Eh .. afto dn ginete!

 

Piiiitsii VatosLocos..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok τότε αν τα έχεις δίσκους με δίσκους και Drives με drives είμαστε ok απλά όπως σου είπα το δικό μου pc είναι σε κόμμα και δεν το παρακολουθώ τότε είμαστε κομπλέ και για σένα πιτσι πιτσι και για μένα κάτι άλλο δεν μπορώ να το πω εδώ δεν αρμόζει ( προς αποφυγή δεν πάει για σένα κορίτσι για pc αλλα στο τι πρέπει να γίνω εγώ για να καταφέρω να περάσω το board μου από rma )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως μόνο αν είσαι διατεθιμένη να κάνεις format, το καλύτερο θα ήταν να έχεις αυτή τη σύνθεση:

 

Primary Master: Seagate 200G, με ένα Partition με το Ο.S. (π.χ. 40 GB, δε νομίζω να χρειάζεσαι παραπάνω) κι ένα partition ως αποθηκευτικό χώρο (games/κτλ., 150 GB περίπου - τόσο θα απομείνει)

 

Primary Slave: DvD Player

 

Secondary Master: WD 70GB ολόκληρο ως αποθηκευτικό χώρο (games/κτλ.)

 

Secondary Slave: DvD RW

 

Προτείνω τα παραπάνω επειδή θεωρώ πως το λειτουργικό είναι καλύτερα να το έχεις στον γρηγορότερο δίσκο, ο οποίος μάλλον είναι ο 200άρης.

 

Ο 70άρης που λες μήπως είναι 80άρης, αλλά σου βλέπει 74,5 GB; Ρωτάω επειδή 70άρηδες δεν υπήρχαν, αλλά είναι φυσιολογικό τον 80άρη να τον βλέπει ως 74,5 GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε είμαστε κομπλέ και για σένα πιτσι πιτσι και για μένα κάτι άλλο δεν μπορώ να το πω εδώ δεν αρμόζει

 

Tiiiiiiiiiiiii vaato?? :P:p:p:p

 

Εγώ πιστεύω πως μόνο αν είσαι διατεθιμένη να κάνεις format, το καλύτερο θα ήταν να έχεις αυτή τη σύνθεση:

 

Primary Master: Seagate 200G, με ένα Partition με το Ο.S. (π.χ. 40 GB, δε νομίζω να χρειάζεσαι παραπάνω) κι ένα partition ως αποθηκευτικό χώρο (games/κτλ., 150 GB περίπου - τόσο θα απομείνει)

 

Primary Slave: DvD Player

 

Secondary Master: WD 70GB ολόκληρο ως αποθηκευτικό χώρο (games/κτλ.)

 

Secondary Slave: DvD RW

 

P.S: Den kanw format....pou na me kopanaei gorillas ..!

 

Allwste to 4mat einai o vasikoteros logos pou dn sizitaw na parw kai CPU .. Oxi oti xriazomoun alla 8a edina kai ton 3,5 mou ston br0 mou .. afta pou legame ..

 

Ο 70άρης που λες μήπως είναι 80άρης, αλλά σου βλέπει 74,5 GB; Ρωτάω επειδή 70άρηδες δεν υπήρχαν, αλλά είναι φυσιολογικό τον 80άρη να τον βλέπει ως 74,5 GB.

 

Einai 80ris :X

 

Προτείνω τα παραπάνω επειδή θεωρώ πως το λειτουργικό είναι καλύτερα να το έχεις στον γρηγορότερο δίσκο, ο οποίος μάλλον είναι ο 200άρης.

 

Kaneis megaaalo la8os .. gt o 70ris pou telika mas bgike 80ris einai TAXITEROS kai pio kenourios ^^ Kai oi dio kenourioi einai vsk .. alla o 70ris akoma pio polu^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 70ris pou telika mas bgike 80ris einai TAXITEROS kai pio kenourios ^^ Kai oi dio kenourioi einai vsk .. alla o 70ris akoma pio polu^^

 

Ε... εντάξει αφού δεν θέλεις format πάω πάσο...

 

Αλλά ο 80άρης αν και πιο καινούργιος δε νομίζω να είναι γρηγορότερος. Τους έχεις τεστάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... εντάξει αφού δεν θέλεις format πάω πάσο...

 

Αλλά ο 80άρης αν και πιο καινούργιος δε νομίζω να είναι γρηγορότερος. Τους έχεις τεστάρει;

 

HDD: Western Digital WD800JB-00JJC0 80GB

HDD2: Seagate T3200827A 200GB

 

Gia pes mou esy .. kalo einai na kserw plaka plaka ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...