Προς το περιεχόμενο

κοματια με σαξοφωνο και λιιιιιγο μπιτ. πως το λενε αυτο το ειδος?


tolis86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το αυτο. μαρεσει παρα πολυ αυτο το ειδος και θελω να βρω κομματια αλλα δε ξερω τι να ψαξω... δεν αναφερομαι στα μπιτ στιλ calabria, in the music... ειναι καπως πιο τζαζ αυτα που ψαχνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς κάτι τέτοιο ψάχνω και εγώ. Υπάρχει κανείς να μας προτείνει κάτι;

 

@tolis86: Κατέβασε να ακούσεις το Perfect Color από Tanto Project. Τρομερό κομμάτι σε αυτό το στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν κανω λαθος το ειδος αυτο το ονομαζουν μπλουζ,ειναι χαλαρη μουσικη και παραλληλα και ρυθμος χορου κατι σαν το σλοου, περιπου κατι αντιστοιχο με την κλασικη μουσικη,που παλαιοτερα οι γονεις μας την ονομαζαν μουσικη δωματιου.Oι συλεκτες του βινυλιου εχουν παρα πολλα τετοια κοματια μουσικης οι παλαιοτεροι δε των 78 στροφων[γραμμοφωνων] εχουν ακομη περισσοτερα,μια βολτα Μοναστηρακι ειναι γεματο απο βινυλιο.Και πληροφοριακα οσοι ασχολουνται με το βινυλιο εχω μια ερωτηση για να μου απαντησουν πιο ειδος βυνιλιου δισκου ειναι το πιο σπανιο [εκτος των 78 στροφων] εννοω για νεωτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ειδος βυνιλιου δισκου ειναι το πιο σπανιο [εκτος των 78 στροφων] εννοω για νεωτερο?

 

Εγώ θεωρώ πλέον σπάνια τα picture disks/paint vinyls. Αγοράζω μόνο τέτοια πλέον όπου βρω.

Μόνο και μόνο να βλέπεις ένα χρωματιστό βινύλιο να γυρνά, είναι ηδονή!

 

bestof-front-vinyl.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς κάτι τέτοιο ψάχνω και εγώ. Υπάρχει κανείς να μας προτείνει κάτι;

 

@tolis86: Κατέβασε να ακούσεις το Perfect Color από Tanto Project. Τρομερό κομμάτι σε αυτό το στυλ.

 

το κατεβασε φιλε. ωραιο ειναι μαρεσει αλλα δεν εχει σαξοφωνο!!

 

 

Jazz House λεγεται

 

τι απολα τελικα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

acid jazz, nujazz, groove den exei kai poly beat, fantazomai enoeis housakia pio smooth me saksofonakia. basika ypo ton oro deep house mporeis na baleis polla paromeia hdh me jazz, sax, vocals,soul, pianos, flaouto, ....ktlp. Genikos einai pio quality music apo tis malakies pou akougontai sta club. Einai to styl pou sou proteina sto prohgoumeno post pou epsaxnes mousikh gia kafeteria.

 

Mhn psaxneis kaloupia, pleon polla komatia den anhkoun se ena eidos, oti mporeis na peis electro, mporeis na to peis kai house kai techno kai den ksero go ti.

 

Pantos calabria kai ta loipa einai pop/house/comercial. Deep house/acid jazz apexei poly apo auta kai den nomizo oti ontos psaxneis kati tetoio, esto kai an les oti den moiazoun me calabria. Alla anyway apo oti exo katalabei tora arxizeis kai thn psaxneis me thn mousikh, akouge kai ta calabria/benassy/kagkouries pou kai pou alla psakth kai gia kati kalytero. Opote dokimase merika komatia apo auto to styl. Tha tsekaro to deep house folder mou to bradaki na sou proteino merika na psakseis

 

Aaaa kai acid jazz me to acid sta techno den exei kamia sxesh. Px acid techno einai crhis liberator h kati pio gnosto acid theoreitai to higher state of conciousness tou josh wink, genikos autos o sfyrixtos hxos (roland 303) Kamia sxesh me acid jazz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ψάχνεις κάτι στο στυλ του Guru's boy - Global Jazz.

 

Αυτό που ακούω αυτή τη στιγμή μόνο λίιιιιιιγο beat δεν έχει όμως!!! Μάλλον δεν το έθεσε σωστά ο φίλος, εκτός αν το deep mix που ακούω είναι κάτι πιο έντονο από το κανονικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...